Zniesienie przymusu zasłaniania nosa i ust. Wiceminister zdrowia: "4 województwa spełniają wymóg w sprawie maseczek"

Waldemar Kraska
x-news
Obostrzenie dotyczące noszenia maseczek na świeżym powietrzu ma zostać zniesione 15 maja. Zdaniem wiceministra zdrowia, Waldemara Kraski, obecnie już cztery województwa spełniają wymogi, aby to zrobić. Dodał także, że osobiście byłby ostrożny w podejmowaniu decyzji o cofaniu obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Maseczki na świeżym powietrzu. Do kiedy zakaz?

Jak zapowiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski, jest duże prawdopodobieństwo, że od 15 maja nie trzeba będzie zasłaniać nosa i ust na świeżym powietrzu. W dalszym jednak ciągu noszenie maseczek będzie obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych i w większych skupiskach ludzkich. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska został zapytany w Radiu ZET, czy jest już pewne, że maseczki znikną we wskazanym wyżej terminie.

- Od 15 maja zamierzamy znieść przymus noszenia maseczek. 4 województwa już teraz spełniają ten wymóg. Jeżeli Polacy uznają, że nie trzeba nosić maseczki, to przestaną to robić. Nie możemy zapominać o ryzyku zakażenia koronawirusem - stwierdził wiceminister zdrowia.

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek od 15 maja

Waldemar Kraska dodał także, że osobiście byłby "ostrożny w podejmowaniu decyzji o znoszeniu obowiązku noszenia maseczek". - W przestrzeni otwartej, w dużych miastach, czekamy na autobus na przystanku, w dość dużym skupisku ludzi, czasem przed przejściem dla pieszych, przed wystawą sklepową. To są takie miejsca, które powodują pewne ryzyko. Jeżeli jesteśmy w przestrzeni otwartej i nie ma dookoła nikogo, to oczywiście tak - powiedział.

- To są dylematy, nad którymi wielokrotnie już rozmawialiśmy. Głosy są podzielone. Tak w tej chwili przyjęliśmy w naszej strategii, że od 15 maja chcemy ten przymus znieść - dodał Kraska.

Zobacz wideo: W maju obostrzenia stracą ostrość. "Jeśli jesteśmy na ulicy sami, nie stoimy w tłumie, maseczki nie są nam potrzebne"

>>> Zobacz także:

Masz e-skierowanie? W tych punktach zaszczepisz się w majówkę bez rejestracji

Szczepienie przeciw COVID-19 podczas karmienia piersią a skutki uboczne. "Dziecko dostaje ochronę wraz z pokarmem"

Jedno z polskich miast wprowadza obowiązek szczepień. Które?

Autor: Iza Dorf

Źródło: Radio Zet

podziel się:

Pozostałe wiadomości