Newsy

Choinka za oddanie krwi lub niepotrzebny sprzęt elektroniczny. Jak wziąć udział w akcjach?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
lasy.gov.pl, elektrosegregacja.pl
Żywe choinki

Świąteczną choinkę można otrzymać w zamian za oddanie krwi lub niepotrzebny sprzęt elektroniczny. W całej Polsce ruszają akcje, które nagradzają uczestników świątecznymi drzewkami.

„Choinka dla życia”, czyli drzewko za krew

Od czwartku 16 grudnia rusza organizowana przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodowym Centrum Krwi akcja „Choinka dla życia”. Każdy, kto zechce podzielić się swoją krwią, otrzyma naturalne, świąteczne drzewko.

Jaką choinkę wybrać?
Jaką choinkę wybrać? Źródło: Dzień Dobry TVN

Akcja „Choinka dla życia” odbędzie się na terenie całej Polski, we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew będzie można oddać nie tylko w stacjonarnych punktach krwiodawstwa, ale także w mobilnych, specjalnie na tę okazję przygotowanych. Każdy krwiodawca otrzyma voucher, który będzie można wymienić na świąteczne drzewko. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się do jednego z 40 punktów RCKiK. Cel akcji podsumował Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych:

Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi - powiedział Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

W Warszawie choinki będą do odbioru wyłącznie w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy ul. Saskiej 63/75 w godz. 8:00 – 16:00. Do kiedy? Do wyczerpania zapasów

Choinka za elektrośmieci

Inną opcją jest przekazanie elektrośmieci w zamian za choinkę. Akcję organizuje m.in. firma Asekol. Rozdawane w jej ramach drzewka będą nadawać się później do zasadzenia w przydomowym ogródku. W przeciwieństwie do wielu drzewek oferowanych w marketach, zachowane zostały ich systemy korzeniowe. Dzięki temu żywe choinki nie staną się kolejnym odpadem.

Wystarczy zamówić odbiór sprzętu - np. lodówki, kuchenki, pralki czy kilku mniejszych urządzeń, by być uprawnionym do otrzymania bezpłatnego drzewka. W ten sposób niepotrzebny sprzęt zostanie odpowiednio przetworzony, a osoby, które się na to zdecydują, dodatkowo zaoszczędzą na choince pieniądze.

Jak wziąć udział w akcji? --> Formularz zgłoszeniowy

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: lasy.gov.pl, elektrosegregacja.pl

Źródło zdjęcia głównego: Iuliia Bondar/Getty Images

Pozostałe wiadomości