Uchwyciła na nagraniu "deszcz pająków". "Zobaczyłam to po raz pierwszy"

Uchwycił na nagraniu deszcz pająków. "Zobaczyłem to po raz pierwszy"
Uchwycił na nagraniu deszcz pająków. "Zobaczyłem to po raz pierwszy"
Źródło: GettyImages/Stephen Stringer CPAGB / 500px/ Instagram / Brunanaomif

Mieszkanka Brazylii uchwyciła na nagraniu tzw. deszcz pająków, który można zaobserwować latem. Co to jest? Internauci nie kryli zaskoczenia tym przerażającym, choć jednocześnie interesującym widokiem.

Dalsza część tekstu pod wideo:

DD_20231027_Pajaki_REP

DD_20231027_Pajaki_REP
Tego nie wiecie o pająkach!
Źródło: Dzień Dobry TVN

Brazylia. "Deszcz pająków"

"Deszcz pająków" został zaobserwowany w Sao Tome das Letras w stanie Minas Gerais przez jedną z tamtejszych mieszkanek.

- Kiedy pytają mnie, dlaczego opuściłam stolicę SP [São Paulo - przyp. red.], żeby zamieszkać w strumieniu w Minas Gerais, to odpowiadam, że dla takich scen. Zobaczcie, co nagrałam, wracając z prostej wyprawy na rynek - napisała autorka, umieszczając w sieci wideo, na którym uwieczniła pajęczaki.

Jak internauci zareagowali na ten rzadko spotykany widok? - "Ryzyko spotkania tych pająków to chyba zatrzymanie akcji serca", "Nigdy nie widziałem czegoś takiego", "Może widok jest bardzo piękny, ale wolałabym tego nie oglądać", "Tak, są piękne, ale i tak wolę miejsce bez prawdopodobieństwa zobaczenia tych pająków", "Boję się pająków, ale są cudowne i idealne" - czytamy pod postem.

"Deszcz pająków" - co to jest?

"Deszcz pająków" powstaje, kiedy pajęczaki w tym samym momencie zaczynają zjeżdżać po stworzonej przez siebie gigantycznej sieci, która jest niemal niedostrzegalna. Zwierzęta te należą do gatunku Parawixia Bistriata i nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Spędzają dzień na spaniu i wychodzą późnym popołudniem. Zbudowana przez nich nić może mieć szerokość do 4 metrów. Wiadomo, że ze względu na złożony system społeczny mogą żyć w siedliskach o różnym poziomie zasobów. 

- Pająki na ogół trzymają się razem, ale niektóre gatunki wykazują szczególne zachowania społeczne polegające na tworzeniu kolonii. Strategia pozostawania razem w grupie zwiększa zapasy pożywienia dla potomstwa i młodych osobników - wyjaśniła arachnolożka Ana Lucia Tourinho z Narodowego Instytutu Badań Amazonii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości