Banksy z nowym dziełem. Jego sztuka ma za zadanie ratować ludzkie życie

ręka artysty
Lisa Schaetzle/ Getty Images
Niezwykły gest brytyjskiego artysty, Banksy'ego, który jest jednym z najbardziej nieodgadnionych twórców na świecie. Za sprawą swojej sztuki postanowił pomóc uchodźcom. Na jaki pomysł wpadł?

Banksy - kim jest?

Zachwyca fanów na cały świecie, jednak wciąż pozostaje anonimowy. Banksy pochodzi z angielskiego Bristolu, ale pod koniec lat 90. przeniósł się do Londynu. Tajemniczy artysta zdobył ogromną sławę dzięki graffiti, które tworzy potajemnie. Często są one komentarzem do wydarzeń politycznych czy bieżących zjawisk społecznych. I tym razem nie pozostał obojętny wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Nowe dzieło Banksy’ego

Ujawniono, że Banksy finansuje Louise Michel - łódź francuskiej marynarki wojennej, która poszukuje i ratuje uchodźców. Artysta już we wrześniu zeszłego roku miał nawiązać kontakt z Pią Klemp, kapitanką statku.

Jestem artystą z Wielkiej Brytanii i w swoich pracach poruszałem temat kryzysu migracyjnego. Nie mogę zatrzymać zarobionych w ten sposób pieniędzy. Czy mogłabyś je wydać na zakup nowej łodzi? Proszę, daj mi znać. Dobra robota

- brzmiała wiadomość.

Na Łodzi znajduje się także dzieło twórcy. Namalowana została na niej "Dziewczynka z Balonikiem", w kamizelce ratunkowej, trzymająca boję w kształcie serca.

Przypominamy, w jaki sposób Banksy postanowił podziękować pracownikom służby zdrowia:

x-news

Zobacz też:

Łazienkowe dzieło Banksy’ego. „Moja żona nie znosi, jak pracuję z domu”

Banksy w Wenecji. Artysta nielegalnie wystawił swoje obrazy na ulicy

Banksy zaskakuje swoją wersją szopki betlejemskiej. Takiej jeszcze nie widziałeś

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości