migracja

    migracja

    Wysoka temperatura w Polsce sprzyja ptakom, które gniazdują w naszym kraju. Dzięki temu mogą opóźnić swój lot w cieplejsze rejony świata. W naszym programie zgłębiliśmy ten temat w rozmowie z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki, który prowadzi własny kanał "Uwaga! Naukowy bełkot".

    Podczas jesieni wiele zwierząt migruje z północy na południe. Nie mają mapy, skąd więc wiedzą, w którą stronę powinny się poruszać, aby dotrzeć do celu? ;) O wędrówkach zwierząt opowiadał w Dzień Dobry TVN biolog i fotograf Łukasz Bożycki.

    Uchodźcy to ostatnio temat naprawdę gorący. Nie ma miejsca, w którym nie rozważano by "za i przeciw" przyjmowania ich w krajach europejskich. Gościem Dzień Dobry TVN była pełnomocnik wojewody mazowieckiego ds. migracji Izabela Szewczyk. Z Panią Izą porozmawialiśmy o obecnej sytuacji w Polsce. Czy jesteśmy gotowi na przyjęcie migrantów? Czy prawdą jest, że Polacy o migracji mają błędne pojęcie? Skąd wynika narodowa niechęć do cudzoziemców? Jakimi przepisami prawnymi regulowane jest przyjęcie cudzoziemców, komu państwo może odmówić nadania statusu uchodźcy oraz jak przebiega weryfikacja?