Newsy

Tragiczny wypadek w drodze do Gdańska. Auto osobowe zostało zmiażdżone przez dwie ciężarówki

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
RMF FM
policja
Foremniakowski/Getty ImagesWypadek na drodze krajowej nr 5

Na odcinku drogi między Bydgoszczą a Świeciem doszło do tragedii. W wypadku samochodowym zginęły cztery osoby. Ich samochód został zmiażdżony między ciężarówkami.

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 5

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 16 maja po godzinie 11:00. Na trasie krajowej numer 5 w Niewieścinie w województwie kujawsko-pomorskim miał miejsce wypadek. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że auto osobowe dostało się między dwie ciężarówki.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

W tył forda, którym jechały cztery osoby, uderzył samochód ciężarowy, na skutek czego samochód został wepchnięty pod tył ciężarówki jadącej przed nim. Auto osobowe zostało całkowicie zmiażdżone.

- W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy: osobowy peugeot, ciężarowy MAN, ford transit oraz ciężarowe volvo. Oba pojazdy ciężarowe przewoziły kruszywo. Czterej mężczyźni podróżujący fordem transitem zginęli na miejscu - poinformowała policja. 

Auto zgniecione przez ciężarówki

Ofiary wypadku jadące autem osobowym pochodziły z powiatu elbląskiego. Była to czwórka mężczyzn w wieku 41, 39, 38 i 24 lata. Obrażenia odniósł również jeden z kierowców ciężarówki. Został on zabrany przez śmigłowiec LPR i trafił do szpitala. Zarówno ciężarówki, jak i ford, jechały w kierunku Gdańska.

- Doszło do najechania samochodów na siebie. Stało się to w momencie kierowania ruchem z powodu prac budowlanych - powiedziała w rozmowie z RMF FM Joanna Tarkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Foremniakowski/Getty Images, Facebook/OSP Dobrcz

Pozostałe wiadomości