Pogoda w poniedziałek - miejscami gorąco, uwaga na burze i grad

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu oraz burzami na wschodzie, południu i w centrum kraju. Temperatura od 13 st. C do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/godz.

Nad zachodnią połowę kraju napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie, zaś wschodnia połowa pozostanie w znacznie cieplejszym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a we wschodniej połowie kraju, na południu i w centrum kraju burz, gdzieniegdzie z ulewami i gradem. W czasie burz prognozowana jest wysokość opadów do 30 mm.

Temperatura maksymalna w zachodniej części kraju wyniesie od 15 st. C do 19 st. C, w centrum około 20 st. C, na krańcach wschodnich do 27 st. C, a w dolinach sudeckich i lokalnie nad morzem 13 st.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Natomiast w zachodniej połowie kraju północno-zachodni, we wschodniej z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać do 90 km/h.

Pogoda w nocy

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie i północnym zachodzie Polski zachmurzenie na ogół umiarkowane i bez opadów. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Należy się również spodziewać przelotnych opadów deszczu, a miejscami na wschodzie również burz, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadów wyniesie do 20 mm.

Pogoda w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz wyniesie do 30 mm. Temperatura maksymalna będzie sięgać 25 st. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru mogą sięgać do 65 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie powoli rosło.

Z kolei w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz wyniesie do 20 mm. Temperatura minimalna około 15 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz należy spodziewać się poryw wiatru do 65 km/h.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości