Weź udział w licytacji, wygraj kolację z Michałem Cessanisem i wesprzyj WOŚP

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Michał Cessanis

30. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Podobnie, jak w poprzednich latach zbiórce pieniędzy towarzyszą aukcję, z których dochód również zasili konto orkiestry. Jedną z nich jest kolacja z podróżnikiem i dziennikarzem Dzień Dobry TVN, Michałem Cessanisem.

Kolacja z Michałem Cessanisem

Michał Cessanis widzom Dzień Dobry TVN znany jest przede wszystkim z cyklu podróżniczego, w którym opowiada o niezwykłych zakątkach globu. Dziennikarz Dzień Dobry TVN - poza podróżowaniem - uwielbia też gotować. I tę pasję postanowił przekuć w coś dobrego. Kolejny raz kolację z nim i jego parterem można wylicytować na jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wspieramy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I zapraszamy do licytacji wielkiej azjatyckiej uczty wraz z podróżniczymi opowieściami z najdalszych zakątków świata. Podczas kolacji dla dwóch osób zaskoczymy Was smakami Tajlandii, Chin, Wietnamu i Indii. Wspólnie przyrządzimy nasze ulubione dania i przeniesiemy się do Azji! Będzie pysznie - napisał na swoim Instagramie dziennikarz.

Dziennikarz i podróżnik w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl wyznał wybór azjatyckiej kuchni nie był przypadkowy. - Fascynacja Azją trwa u mnie 13 lat i trwa od mojej pierwszej podróży do Chin. [...] Poleciałem do Pekinu, Szanghaju kompletnie nie wiedząc z czym się zetknę. Byłem tam na trzy tygodnie i tak szalenie mi się tam spodobało, że zacząłem się uczyć języka chińskiego - mówił.

To właśnie podróże sprawiły, że pokochał też tamtejszą kuchnię i to właśnie dań z tamtego regionu będzie mogła skosztować para, która wygra licytację. - Najlepiej czujemy się w kuchni Azji. Wachlarz smaków azjatyckich jest tak ogromny, że nigdy nam się nie powtórzyły dania na tych ucztach. Co roku jest opracowywany plan, nowe menu, żeby dodać coś, co akurat poznaliśmy będąc w Azji - mówił dziennikarz.

Pogodni TVN

Pogodni TVN
Pogodni TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Jak wygrać kolację z dziennikarzem?

Osoby, które chciałyby spróbować azjatyckiej kuchni w wykonaniu Michała Cessanisa mogą wziąć udział w aukcji. Link do licytacji oraz wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie na stronie serwisu Allegro.pl. Aukcja potrwa do soboty, 29 stycznia 2022 roku.

- Kolacja jest jedna, ale jak pokazują nam poprzednie licytacje, co roku odzywały się do nas osoby, które przegrały licytację. Brały w nich udział, ale na ostatnim odcinku ktoś ich wyprzedził, ale te osoby deklarowały, że wpłacą pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, w tej kwocie, do której udało im się wylicytować kolację, pod warunkiem, że ich zaprosimy na kolację. I zawsze tak robimy. - dodał dziennikarz.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedziele 30 tycznia 2022 roku. Będzie mu przyświecało hasło "Przejrzyj na oczy", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. 

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Każdego roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Cessanis

Pozostałe wiadomości