Włosy

Jakie są metody przedłużania włosów i która jakie daje efekty?

Włosy

Aktualizacja:

Wiele kobiet decyduje się na przedłużenie włosów, zwłaszcza, jeśli naturalne rosną wolno i mają niewielką objętość. Jakie są najpopularniejsze metody przedłużania włosów? Którą metodę przedłużania włosów wybrać?

Istnieje co najmniej kilka metod przedłużania włosów. To od ich wyboru zależy, ile kosztuje przedłużanie włosów, jak trwały jest efekt i jak będzie się komponować z naturalnymi włosami. W Polsce najpopularniejsze są dwie metody - tzw. kanapkowa i na mikroringi. Na czym polegają i dla kogo są przeznaczone?

Kanapkowa metoda przedłużania włosów

Popularność tej metody wiąże się z tym, że generuje niewiele kosztów. W metodzie kanapkowej włosy do przedłużenia zostaną doczepione do pojedynczych, płaskich pasm sztucznych włosów. Doczepki zakończone są przezroczystą, silikonową taśmą, za pomocą której przytwierdzane są do głowy.

Nazwa metody wzięła się od tego, że poszczególne pasma grupuje się, przekładając je jak składniki w kanapce - raz doczepka, raz naturalne włosy, potem znowu doczepka, znowu włosy naturalne itd. Włosy przedłużane metodą kanapkową wytrzymują ok. 3-4 tygodni stałego noszenia, po czym trzeba wymienić doczepy. Wykonany prawidłowo zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową sprawia, że włosy sztuczne są nieodróżnialne od prawdziwych, w przypadku jednak natrafienia na kiepskiego fryzjera czy wykonywania zabiegu po kosztach, doczepy mogą wyglądać nienaturalnie lub mogą być widoczne silikonowe taśmy doczepiające.

Metoda kanapkowa jest też jedną z tańszych metod przedłużania włosów.

Metoda clip-in

Metoda clip-in jest tania, wygląda jednak zazwyczaj dość sztucznie, więc osoby ceniące sobie naturalność efektu raczej unikają tego sposoby przedłużania włosów.

W tej metodzie pasma sztucznych włosów zostają doczepione do naturalnych za pomocą klipsa. Klips obciąża włosy i może być bardzo widoczny, łatwo też o niego zahaczyć w trakcie czesania. Za zaletę za to można uznać łatwość doczepiania włosów - nie jest konieczna wizyta w salonie fryzjerskim, aby przedłużyć włosy za pomocą klipsów.

Przedłużanie włosów ultradźwiękami

Ta futurystycznie brzmiąca metoda przedłużania włosów polega na łączeniu specjalnie przygotowanych pasm włosów sztucznych za pomocą zgrzewarki wykorzystującej ultradźwięki. Połączenie włosów naturalnych z doczepami jest w tym przypadku bardzo naturalne, a sama metoda należy do najmniej inwazyjnych i polecana jest dla osób ze słabymi lub zniszczonymi włosami.

Doczepy wykonane metodą ultradźwiękową są także trwałe - przytrzymują około sześciu miesięcy. Jest to jednak dość drogi sposób na przedłużanie włosów.

Keratynowe przedłużanie włosów

Metoda bardzo podobna do przedłużania ultradźwiękami, z tym że spoiwem łączącym włosy naturalne z doczepami jest keratyna. W przeciwieństwie do łączenia ultradźwiękami, keratynowe przedłużanie wymaga rozgrzania punktowo włosów do ok. 150 stopni Celsjusza, z uwagi jednak na krótki czas trwania zabiegu, nie niszczą się one w trakcie. Dodatkowo, keratyna wpływa pozytywnie na zdrowie i strukturę włosów naturalnych, nie obciąża ich, a wręcz pomaga zachować zdrowie.

Keratynowe przedłużanie włosów jest metodą drogą, ale wyjątkowo popularną ze względu na dobroczynne działanie na włosy, naturalny efekt i trwałość, wynoszącą nawet kilka miesięcy.

Metoda na mikroringi

Przedłużanie włosów na mikroringi jest podobne do tego na klipsy, jednak z uwagi na kształt i rozmiar ringów - wygląda o wiele bardziej korzystnie. Dobrze dobrane mikroringi zlewają się z naturalnym kolorem włosów, są więc całkiem niewidoczne.

W przeciwieństwie do klipsów, przedłużania za pomocą mikroringów nie da się wykonać samemu w domu, a sam zabieg jest dość czasochłonny. Wielką zaletą za to jest jego nieinwazyjność - ringi nie obciążają włosa jak klipsy, zabieg jest także wykonywany “na zimno”, bez potrzeby podgrzewania włosów, co jest konieczne przy przedłużaniu keratyną.

W porównaniu do innych metod, przedłużenie za pomocą mikroringów plasuje się na środkowej półce zarówno ze względu na cenę, jak i trwałość (2-3 miesiące). Jest to jeden z popularniejszych i starszych sposobów przedłużania włosów.

Ile kosztuje zabieg przedłużania włosów?

W zależności od wybranej metody i liczby przedłużonych pasemek, ceny wahają się od 100 zł (za przedłużanie klipsami) do 1000 zł (przedłużanie keratynowe i ultradźwiękami, duże zagęszczenie pasm). Wiele salonów fryzjerskich wylicza cenę od liczby doczepów, podając np. 5 zł za pasmo.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości