Loki, koki i fale na Święta. Jak zrobić je bez użycia lokówki?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Loki, koki i fale na święta
Loki, koki i fale na święta
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Najmodniejsze fale i delikatne loki jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie w domu, bez użycia specjalistycznego sprzętu fryzjerskiego. O tym, jakie to proste przekonywała w Dzień Dobry TVN stylistka fryzur Adrianna Mońko, która pokazywała proste sposoby stylizacji włosów na modelce Darii. Jak jej się to udało?

Piękne loki w warunkach domowych

W święta często zależy nam na starannej fryzurze. Gdy nie mamy czasu na wizytę w salonie, a w rodzinnym domu brakuje nam lokówki, z pomocą przychodzą triki stylistów. Fryzjerka Adrianna Mońko pokazała, jak za pomocą skarpetki osiągnąć piękne fale na naszej głowie. - Myjemy głowę i najlepiej takie skarpetki nawinąć na noc na lekko zwilżone włosy. Olejek wygładzający, ponieważ te włosy nie będą rano spuszone. [...] To ile skarpet użyjemy, zależy ile mamy włosów - tłumaczyła gościni.

Jak zawinąć włosy na skarpetę?

Wilgotne włosy, wcześniej podzielone na kilka sekcji zawijamy wokół skarpetki, które są bardziej miękkie niż tradycyjne papiloty. Skarpetę zabezpieczamy frotką, tak by pukle nie uciekły w trakcie snu. Następnego dnia wystarczy roztrzepać palcami rozpuszczone już włosy.

- Zwilżone włosy nakręcone na skarpetę i podsuszone suszarką również ten skręt są w stanie uzyskać. Ważna zasada - te włosy muszą być podatne na kręcenie - dodała stylistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości