Włosy

Jak zwiększyć objętość włosów? Skuteczne sposoby na objętość

Włosy

Aktualizacja:
Kobieta na łące

Na to, w jaki sposób wyglądają nasze włosy wpływ ma wiele różnych czynników, takich jak dieta, styl życia czy nawet pora roku. Jak zwiększyć objętość włosów cienkich i sprawić, że będą wyglądały na gęstsze i zdrowsze? Jakie skuteczne domowe sposoby warto przetestować?

W większości przypadków to właśnie geny są odpowiedzialne za gęstość włosów, dlatego też zwiększenie ich objętości domowymi sposobami nie zawsze jest łatwe. Oczywiście, zawsze można skorzystać z usługi przedłużania włosów, ale oprócz tego, że jest to zabieg dosyć kosztowny – z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Przedłużone włosy nie wyglądają zbyt naturalnie i mogą obciążać głowę, co z kolei może doprowadzić do bólu głowy lub nasilenia się wypadania włosów. Dlatego też warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak zwiększyć objętość włosów bez konieczności ich doczepiania?

Jak zwiększyć objętość włosów szamponem?

Szampon to podstawowy kosmetyk, który możesz wykorzystać dla zwiększenia objętości swoich włosów. Prawie wszystkie popularne marki kosmetyczne mają na rynku co najmniej jedną linię produktów przeznaczonych dla włosów cienkich i rzadkich. Objętość włosów krótkich można uzyskać poprzez stosowanie szamponów, mających w składzie silikony, które tworzą na powierzchni włosa dodatkową warstwę pogrubiającą – w rezultacie czego pasma stają się gęstsze i bardziej lśniące. Ze względu na to, że włosy krótkie myje się i układa praktycznie codziennie, silikony nie są dla nich aż tak niebezpieczne. Od czasu do czasu trzeba jedynie pamiętać o wykonaniu peelingu oraz oczyszczeniu skóry głowy innym produktem. A jak zwiększyć objętość włosów długich ? Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kosmetyki z serii profesjonalnych - zawierają one w swoim składzie keratynę i proteiny, które nie obciążają i nie przetłuszczają włosów, co jest szczególnie ważne w przypadku włosów tłustych u nasady i przesuszonych na końcach. Zwracaj uwagę na napisy na etykietach i kupuj szampony, które są przeznaczone konkretnie dla twojego typu włosów (suchych, zniszczonych, przetłuszczających się, itd.) – dzięki temu efekt będzie bardziej widoczny.

Jak zwiększyć objętość włosów – domowe sposoby

Oto zestawienie najlepszych domowych sposobów, dzięki którym nadasz swoim cienkim włosom objętości i sprawisz, że będą wyglądały naprawdę dobrze. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie zadają sobie osoby niezadowolone z objętości swoich włosów.

· Jak zwiększyć objętość włosów u nasady? Najlepszym wyjściem będzie układanie włosów przy użyciu produktów stylizujących, suszarki i okrągłej szczotki. Najpierw pamiętaj o zabezpieczeniu włosów przed wysoką temperaturą. Alternatywą jest także tapirowanie włosów i utrwalanie ich lakierem.

· Jak zwiększyć objętość włosów cienkich? Cienkie włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia i złamania, dlatego ich pielęgnacja oraz stylizacja powinny być bardzo delikatne. Odpowiednio dobrana szczotka ma ogromne znaczenie dla ich wyglądu. Włosy cienkie powinny być układane za pomocą okrągłej szczotki o dużej średnicy i suszarki z funkcją jonizacji. Warto zwrócić także uwagę na temperaturę powietrza, jakim suszysz włosy – wybieraj najchłodniejszą opcję.

· Jak optycznie zwiększyć objętość włosów? Dla wizualnego zwiększenia objętości włosów najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju loki oraz fale. Włosy o nieregularnym kształcie sprawiają wrażenie gęstszych. Przy układaniu takich fryzur na lokówkę lub prostownicę, warto pamiętać o tym, by nie kręcić pasm tylko w jedną stronę, a na przemian (raz w lewo, raz w prawo). Dzięki temu całość będzie wyglądała bardzo naturalnie, optycznie zwiększy się również objętość włosów.

· Jak zwiększyć objętość kucyka? Przy tej fryzurze najbardziej widać brak objętości, ale jest domowy sposób, by to naprawić. Nad objętością kucyka można pracować przy użyciu różnego rodzaju akcesoriów do włosów (np. wsuwek, które wspięte od spodu mogą unieść włosy), a także wykorzystując metodę tapirowania włosów u nasady lub w połowie ich długości.

· Jak zwiększyć objętość długich włosów? Jeśli szampon i inne środki stylizujące nie pomagają zwiększyć objętości włosów, warto rozważyć wizytę u fryzjera. Czasami nawet podcięcie kilku centymetrów sprawia, że włosy zaczynają znacznie lepiej się układać i wyglądać na gęstsze. Zniszczone i rozdwojone końcówki wpływają na to, jak odbierana jest cała fryzura – dlatego, jeśli masz z nimi problem, pozbądź się ich jak najszybciej. Krótsze włosy są mniej obciążone i znacznie lepiej unoszą się już u nasady.

· Jak zwiększyć objętość włosów pianką? Pianka to świetny wybór dla posiadaczek włosów krótkich oraz kręconych. Wybieraj takie musy i pianki do włosów, które nie będą ich zbyt mocno sklejały, jeśli nie chcesz, by efekt końcowy był przeciwny do zamierzonego… Unikaj alkoholu w składzie, który przy codziennym stosowaniu może wysuszyć włosy. Pianka ma na celu delikatnie unieść włosy i nadać im ładną formę, a nie sprawiać, że wyglądają, jakby były tłuste. Aby zwiększyć objętość za pomocą pianki, nakładaj produkt na umyte, lekko wilgotne włosy i rozprowadzaj go równomiernie na całej ich długości. Jeśli twoje włosy są cienkie, możesz stosować piankę tylko u nasady. Na koniec wysusz włosy, trzymając głowę opuszczoną w dół.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości