Włosy

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów

Włosy

Aktualizacja:
Kobieta przeczesuje włosy
Fot. anyaberkut/Getty Images

Wiele dziewczyn nie widzi żadnych zalet swoich rzadkich włosów. Warto wiedzieć, że dla dobrze zrobionej fryzury cienkie włosy nie są przeszkodą dla pięknego wyglądu. Jakie fryzury na cienkie włosy wybrać, by zwiększyć ich objętość?

 • Fryzury na cienkie włosy – sekret leży w objętości
 • Jakiej pielęgnacji wymagają fryzury do cienkich włosów?
 • Fryzury damskie dla cienkich włosów – jak stylizować?

Nie warto przejmować się tym, czego nie można zmienić. To samo dotyczy włosów - lepiej skupić się na sposobach, które pozwolą wydobyć i zamienić rzadkie włosy w zaletę. Niektóre fryzury dla cienkich włosów wyglądają znacznie lepiej, gdy pasma nie są zbyt gęste. Zawsze należy także pamiętać o możliwości zwiększenia objętości dzięki zastosowaniu specjalnych produktów kosmetycznych albo po prostu zdecydować się na cięcie, które optycznie zagęści włosy.

Fryzury na cienkie włosy – sekret leży w objętości

Cienkie lub rzadkie włosy nie są przeszkodą do stworzenia wyjątkowego uczesania. Wystarczy poznać kilka ogólnych zasad, które pozwolą lepiej zrozumieć właściwości takich włosów. Wybierając fryzury na cienkie włosy nie trzeba się ograniczać – z cienkich włosów można wykonać praktycznie każdą fryzurę, jeśli tylko wcześniej nada się jej objętości.

Posiadaczki miękkich i cienkich włosów na pewno wiedzą, jak dużym problemem jest utrzymanie odpowiedniej objętości, a przecież czasami zależy od tego cały wygląd fryzury. Przykładowo, bob w różnych wariacjach (zarówno w wersji dla włosów krótkich i długich) – dla tej fryzury cienkie włosy nie są utrudnieniem. Inne idealne fryzury z cienkich włosów to pixie, klasyczne włosy do ramion oraz asymetryczne cięcia. Podstawowa zasada brzmi: im krótsze włosy, tym łatwiej nadać im objętość. Szczególnie w przypadku wyboru fryzury dla cienkich i rzadkich włosów lepiej wystrzegać się zapuszczania włosów. Jeśli jednak komuś bardzo zależy na długich włosach, to najlepiej będzie je delikatnie pocieniować. To bezpieczne rozwiązanie, gdyż dla wielowarstwowej fryzury włosy cienkie mogą być każdego rodzaju – proste, falowane, kręcone.

Jakiej pielęgnacji wymagają fryzury do cienkich włosów?

Podstawą pielęgnacji, która pomaga wystylizować włosy rzadkie i cienkie jest szampon dodający objętości. Stosowanie odżywek raczej nie jest wskazane, a jeśli już to tylko na długości włosów, nie przy samej skórze głowy – inaczej włosy będą przyklapnięte. Fryzury do cienkich włosów najlepiej stylizować od razu po wyjściu spod prysznica. Delikatne wytarcie ręcznikiem, dokładne rozczesanie i wysuszenie włosów na szczotce będzie wystarczającą stylizacją dla osób, które nadawały im formę u fryzjera, zaś dla innych będzie to dobra baza do dalszych czynności z wykorzystaniem, np. prostownicy do włosów. Włosy najlepiej jest suszyć zimnym nawiewem, w innym przypadku można doprowadzić do ich złamania lub przyspieszyć rozdwajanie się końcówek.

Fryzury damskie dla cienkich włosów – jak stylizować?

Włosy krótkie

 • Polecane strzyżenia: pixie, bob, asymetryczne cięcia bez cieniowania.
 • Fryzury damskie dla cienkich włosów krótkich najlepiej układać na szerokiej szczotce z użyciem suszarki. Na koniec wystarczy utrwalić wszystko pianką, która doda jeszcze więcej objętości.
 • Przy krótkich i rzadkich włosach dobrze sprawdzą się grzywki – najlepsze będą te na bok, dłuższe niż reszta włosów.
 • Włosy średniej długości
 • Średniej długości pasma stanowią idealną bazę do tworzenia różnych fryzur dla cienkich włosów . Dla uzyskania maksymalnej objętości zaleca się stosowanie pianki, musu lub lakieru do włosów, które utrzymają uczesanie przez cały dzień.
 • Na włosach takiej długości można używać wałków, prostownicy, lokówki. W zależności od tego, jaką średnicę będą miały loki, objętość całe fryzury będzie się różnić. Im mniejsza średnica i im więcej loków, tym większą objętość się ostatecznie uzyskuje.
 • Bardzo popularne są także fryzury dla cienkich włosów do ramion tworzone z warkoczy. Warkocz pleciony z boku czy kłos mogą wyglądać naprawdę efektownie, jeśli tylko wcześniej zrobi się delikatne tapirowanie włosów.
 • Artystyczny nieład na głowie w formie koka to dobre rozwiązanie na co dzień, kiedy nie ma czasu na eksperymentowanie z objętością.

Włosy długie

 • Osiągnięcie objętości na cienkich długich włosach jest najtrudniejsze, jednak nie niemożliwe. Najłatwiejszym sposobem na optyczne zwiększenie objętości jest kręcenie włosów na wałki lub lokówkę. Posiadaczki włosów kręconych powinny zrezygnować z ich prostowania, jeśli zależy im na naturalnym sposobie ukrycia swoich rzadkich włosów.
 • Najczęściej polecane fryzury dla włosów cienkich i długich to przede wszystkim wysoki kucyk zrobiony na wytapirowanych włosach, wysoki kok w nieładzie oraz wszelkiego rodzaju warkocze.
 • Dobrą metodą na wizualne dodanie gęstości jest wykonanie na włosach refleksów lub pasemek – jaśniejszych o maksymalnie dwa tony.

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości