Włosy

Włosy do ramion - najmodniejsze i proste stylizacje, fryzury i upięcia. Styling włosów do ramion - czym jest?

Włosy do ramion

Fot. cristinairanzo/Getty Images

Włosy

Włosy do ramion - najmodniejsze i proste stylizacje, fryzury i upięcia. Styling włosów do ramion - czym jest?

Włosy do ramion

Fot. cristinairanzo/Getty Images

Włosy do ramion można upiąć na wiele sposobów. Jedną z najprostszych i najefektowniejszych fryzur jest niski kok z dobieranymi pasmami, ozdobiony wsuwkami z motywem roślinnym - kwiatowym lub liściastym. Na włosach do ramion można wykonać styling, czyli zabieg unoszący włosy u nasady, nadający im objętości i skrętu.

Włosy do ramion są wygodną i praktyczną długością, a dodatkowo uznawane są za bardzo kobiece i dodające uroku. Można wykonać na nich w prosty i szybki sposób efektowne fryzury i upięcia, zarówno codzienne, jak też eleganckie na wesele czy przyjęcie.

Włosy do ramion - fryzury na wesele

Włosy do ramion określane są również jako włosy półdługie lub średniej długości. Sposobów na upięcie włosów do ramion , zarówno na co dzień do pracy, jak też okazjonalnych jest bardzo wiele, co sprawia, że taka długość jest powszechnie uznawana za niezwykle praktyczną. Jedną z propozycji fryzur na wesele na włosach do ramion jest niski kok, który doda szyku i elegancji. Niski kok z dobieranymi pasmami jest upięciem prostym do wykonania, a co najważniejsze, niezwykle efektownym i dopełniającym każdą uroczystą stylizację. Tego rodzaju fryzurę na weselę można zrobić także na włosach cieniowanych, gdyż pasemka dobiera się dookoła głowy, dzięki czemu “kończący się” krótszy włos pozostaje pod kolejnym pasmem. Niski kok na włosach do ramion wykona się w trzech nieskomplikowanych krokach. Pierwszym jest spryskanie umytych włosów lakierem modelującym, a następnie ich wysuszenie suszarką. Włosy proste po wysuszeniu można delikatnie podkręcić. Następnie wszystkie włosy dzieli się na mniejsze pasma i zakłada jedno za drugie rozpoczynając od przodu. Włosy należy podpinać wsuwkami. Zaplatanie zaczyna się z jednej strony przechodząc na drugą tak, by końce włosów połączyły się ze sobą z tyłu głowy. Końcówki pasemek podpina się wsuwkami od środka, a włosy spryskuje się lakierem. Kilka pasemek z przodu można wyciągnąć, aby efektownie opadały wokół twarzy. Upięcie włosów do ramion można ozdobić delikatnymi wsuwkami z kryształkami z motywem kwiatowym. Klasyczną i ponadczasową stylizacją włosów do ramion na wesele są naturalnie wyglądające fale oraz warkocze francuskie , które dzięki różnym subtelnym ozdobom, takim jak spinki, wsuwki, kwiaty, perełki, wianki, opaski zyskają na elegancji.

Upięcia włosów do ramion - na co dzień i do pracy

Codzienne upięcia włosów do ramion można wykonać w kilka minut. Jedną z najpopularniejszych stylizacji jest wysoki węzeł . Pierwszym krokiem jest zaczesanie wszystkich włosów do góry. Następnie włosy należy chwycić w podobny sposób jak przy robieniu tradycyjnego “końskiego ogona”, czyli kucyka. Kolejnym krokiem jest skręcenie wszystkich włosów na całej długości i zaplatanie włosów na czubku głowy warstwa po warstwie. Na końcu włosy związuje się cienką gumką (najlepiej w kolorze włosów) i podpina wsuwkami. Inną banalnie prostą i praktyczną fryzurę włosów do ramion wykona się poprzez uczesanie włosów i ułożenie ich tak, aby przedziałek przechodził przez środek. Z przodu po obu stronach przedziałka odbiera się po pasemku. Oba pasemka odgarnia się do tyłu, a następnie związuje wąską gumką, ewentualnie wsuwką. Z zabranych pasemek można zrobić również dwa cienkie i delikatne warkoczyki. Tego rodzaju fryzura włosów do ramion nie sprawdzi się przy cieniowaniu.

Włosy do ramion - ombre, cieniowane

Włosy do ramion ombre hair to jeden z najpopularniejszych trendów w koloryzacji włosów. Niezależnie od wybranego koloru cieniowania końcówek efekt ombre na włosach średniej długości jest bardzo wyraźny i efektowny. Włosy do ramion niezależnie od koloru - czarne, blond czy rude doskonale prezentują się również cieniowane na długości. “Pazurki” , które okalają twarz optycznie wyszczuplają i dodają fryzurze lekkości i zwiewności, a całej stylizacji dziewczęcego uroku. Należy jednak pamiętać, że wykonanie upięć na cieniowanych włosach do ramion jest nieco utrudnione i ograniczone. Cieniowane włosy do ramion z grzywką sięgającą linii brwi doskonale sprawdzają się u kobiet z włosami cienkimi i rzadkimi.

Styling włosów do ramion - co to jest?

Styling jest zabiegiem fryzjerskim, który najbardziej zalecany jest osobom z włosami do ramion. Przypomina trwałą ondulację, jednak jest uznawany za mniej szkodliwy i nie uszkadza struktury włosa. Jego efekty są najwyraźniejsze na włosach, których długość nie przekracza 20 cm. Dłuższe włosy wiążą się z większym obciążeniem, a tym samym trudniej się kręcą. Styling polega na przekształceniu włosów na całej długości, a jego celem jest uniesienie włosów u nasady, nadanie im objętości i obszerności, a także skręt fryzury i jej pofalowanie. Dzięki tego rodzaju zabiegowi włosy stają się bardziej podatne na układanie. Styling wykonywany jest za pomocą specjalnego preparatu i grubych wałków , które pozostawia się na włosach na około 15-20 minut. Rezultaty stylingu utrzymują się do czterech miesięcy. Zabieg jest szczególnie wskazany przy włosach cienkich i przetłuszczających się. Koszt stylingu w salonie fryzjerskich wynosi średnio 100 zł. Po wykonaniu zabiegu niewskazane jest farbowanie włosów przez tydzień.

Zobacz film: Tata i córka - mistrzowie fryzur. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
89
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0