Czasami kosmetyki pielęgnacyjne nie wystarczają do zachowania kondycji fryzury. Bez względu na to, czy masz problem z łupieżem lub wypadaniem włosów, czy po prostu z uwagi na codzienne stosowanie suszarki twoje włosy stały się matowe, tylko witaminy na włosy mogą pomóc ci w przywróceniu włosom zdrowia i w zregenerowaniu ich.
Witaminy na włosy – po co włosom witaminy?
W cebulkach włosowych zachodzi odżywianie włosów i wszystkie inne procesy biochemiczne niezbędne do ich prawidłowego wzrostu i utrzymania zdrowia. Składniki potrzebne do utrzymania włosów w jak najlepszej kondycji trafiają najpierw do cebulek włosów, a dopiero później są rozprowadzane po całej ich długości. Dlatego też jeśli masz problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, które nie jest spowodowane przewlekłą chorobą, witaminy na wypadanie włosów powinny ci pomóc. Suplementacja to także świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zapuścić włosy, np. po nieudanym strzyżeniu. Dzięki temu wzrost włosów będzie nie tylko szybszy, ale też pasma, które urosną, będą w znacznie lepszym stanie. Witaminy na porost włosów zaczynają działać dosyć szybko, wystarczy pamiętać o regularnym dostarczaniu organizmowi niezbędnych produktów.
Jakie witaminy na włosy przyjmować?
Widzisz, że twoje włosy są matowe i pozbawione blasku, a pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Sprawdź, jakie witaminy na włosy działają najlepiej i w jakich produktach spożywczych możesz je znaleźć.
· Witamina A. To witamina niezbędna dla wzmocnienia włosów, ochrony przed łamliwością i podstawowy sposób na walkę z łupieżem. Witamina A znajduje się przede wszystkim w podrobach, jajkach, rybach, mleku, serach, a także w niektórych warzywach, np. marchwi i szpinaku.
· Witaminy z grupy B. Zapewniają szybki wzrost włosów oraz zwiększają ich gęstość. Mają także duży wpływ na intensywność koloru włosów. Najwięcej witamin z tej grupy znajduje się w żółtkach jaj oraz orzechach. Grupa B zawiera odpowiednie witaminy na włosy i paznokcie , dzięki czemu dbając o wygląd fryzury, można zadbać także o ładne paznokcie.
· Witamina C. Dzięki działaniu tej witaminy włosy są odżywione i znacznie szybciej rosną. Najwięcej witaminy C znajduje się w owocach kiwi oraz w cytrusach, które zawierają również inne dobre witaminy na włosy (warto więc wprowadzić je na stałe do swojej diety).
· Witamina E. Najwięcej znajduje się jej w orzechach, zieleninie oraz olejach roślinnych. Witamina E na włosy stosowana jest dla uzyskania pięknego blasku i gładkości włosów.
Witaminy na włosy – co warto o nich wiedzieć?
Witamina A na włosy
Witamina A kojarzy się głównie z naturalnym sposobem na poprawienie wzroku, a jej deficyt może prowadzić do problemów z odpornością, które z kolei przekładają się m.in. na problemy z włosami. Niedobór witaminy A wywołuje łupież oraz sprawia, że włosy stają się cienkie i łamliwe. Jeśli masz trudności z utrzymaniem włosów w dobrym stanie, witamina A na włosy , przyjmowana systematycznie, będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.
Witaminy z grupy B na włosy
Witaminy z grupy B mają ogromny wpływ na kondycję i wygląd włosów. Czym wyróżniają się poszczególne elementy tej grupy?
· Witamina B1 zapewnia włosom blask oraz stymuluje ich wzrost.
· Witamina B2 (ryboflawina) reguluje krążenie krwi i normalizuje procesy zachodzące w cebulkach włosowych. Niedobór tej witaminy skutkuje przetłuszczającymi się włosami u nasady i suchymi, matowymi końcówkami.
· Witamina B3 jest odpowiedzialna nie tylko za szybki wzrost włosów, ale także za ich pigmentację. Jeśli dostarczasz ją do organizmu w prawidłowych ilościach, naturalne włosy uzyskują niesamowity blask i bardzo szybko się regenerują.
· Witamina B5 wspomaga dostarczanie cebulkom włosowym tlenu, dzięki któremu pasma stają się silne i zdrowe. To witamina na wypadanie włosów, która pomoże szybko i skutecznie pozbyć się problemu.
· Witamina B6 dostarczana do organizmu w zbyt małej ilości może prowadzić pojawienia się łupieżu lub alergii, a także wywoływać suchość i podrażnienia na skórze głowy.
· Witamina B7 (biotyna) to witamina dla włosów i paznokci, która korzystnie wpływa na ich wzrost i kondycję. Suplementacja biotyną przynosi duże efekty w procesie leczenia nadmiernego wypadania włosów.
· Witamina B12 wspomaga regenerację komórek.
Witamina C na włosy
Kwas askorbinowy jest podstawowym składnikiem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka i ma ogromny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Deficyt witaminy C prowadzi do wypadania włosów, a jednocześnie ogranicza ich wzrost do minimum.
Witamina E na włosy
Witamina E chroni włosy przed negatywnym działaniem promieni UV i opóźnia procesy depigmentacji włosów oraz siwienia. To również świetna witamina na wzmocnienie włosów , odpowiedzialna za ich strukturę.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN