Na wstępie warto zaznaczyć, że choć dostępnych jest wiele instruktaży, jak wykonać taki zabieg samodzielnie, robienie trwałej na rzęsy w domu nie jest bezpieczne. Trwała na rzęsy będzie wyglądała znacznie lepiej, jeśli zostanie wykonana w salonie kosmetycznym. Warto więc udać się na taki zabieg do profesjonalisty. Prawidłowo przeprowadzony zabieg gwarantuje, że trwała rzęs będzie utrzymywać się około 6 tygodni. Maksymalna trwałość to nawet 2 miesiące.
Trwała ondulacja rzęs – jaki jest cel zabiegu?
Trwałą na rzęsy wykonuje się w tym samym celu, co trwałą na włosach. Głównym celem takiego zabiegu jest uzyskanie skrętu na rzęsach. To świetny zabieg upiększający zarówno dla kobiet z krótkimi, jak i z długimi rzęsami, a efekt, jaki daje trwała ondulacja rzęs , jest znacznie bardziej naturalny niż rezultat doczepiania sztucznych rzęs czy innych procedur tego typu.
Choć jest to zabieg dosyć nowy, cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Ze względu na znaczną poprawę wyglądu naturalnych rzęs trwałe podkręcanie rzęs stanowi pewnego rodzaju inwestycję. Po dobrze wykonanym zabiegu często można zrezygnować z codziennego tuszowania rzęs. Nawet delikatne podkreślenie rzęs (szczególnie długich) maskarą daje spektakularny efekt i po prostu – większą objętość.
Czy trwała na rzęsach jest droga?
W zależności od miasta ceny wahają się od 60 do 100 złotych za wizytę, co sprawia, że w porównaniu z innymi procedurami tego typu trwała na rzęsach jest zabiegiem stosunkowo tanim. W odróżnieniu od zabiegów objętościowych na rzęsy trwała nie wymaga uzupełniania, co z kolei nie generuje większych kosztów. Czasem do ceny za wizytę należy doliczyć przyciemnianie rzęs henną, dzięki czemu efekt jest znacznie bardziej widoczny. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku rzęs cienkich i bardzo jasnych.
Trwała na rzęsy – czy zabieg jest bezpieczny?
Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, trwałe podkręcenie rzęs jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla zdrowia. Trwałej ondulacji nie powinno wykonywać się po niedawno przebytej chorobie w obrębie oczu, w ciągu kilku tygodni po zabiegu okulistycznym, a także przy występowaniu stanów zapalnych lub alergii związanych z gałką oczną.
Jedynym problemem, który może pojawić się po zabiegu, jest pogorszenie się kondycji naturalnych rzęs. Tak samo jak zabiegi trwałej ondulacji na włosy, tak samo te przeprowadzane na rzęsach mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian. Najczęstszymi trudnościami, z jakimi zmagają się osoby po trwałej ondulacji rzęs, są łamliwość oraz przesuszenie. Rzęsy rosną jednak znacznie szybciej niż włosy, dlatego też po wypadnięciu starych nowe będą całkowicie zdrowe i pozbawione uszkodzeń.
Jak wygląda zabieg? Trwała na rzęsy krok po kroku
Chcesz wiedzieć, jak robiona jest trwała na rzęsy krok po kroku ? Zabieg składa się z 6 etapów. Każdy z nich jest konieczny do uzyskania zadowalającego efektu.
1. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, pamiętaj, żeby przed zabiegiem wyciągnąć je z oczu. Mimo iż zabieg wykonywany jest na zamkniętych oczach, jest to jeden ze środków ostrożności, konieczny do komfortowej i bezpiecznej realizacji całej procedury ondulacji.
2. Trwałe przedłużanie rzęs musi odbywać się na całkowicie czystych powiekach i rzęsach. Niezbędny jest więc dokładny demakijaż okolic oczu. Najlepiej zrobić to jeszcze przed przyjściem do salonu – w ten sposób oszczędzisz zarówno czas swój, jak i kosmetyczki.
3. Jeszcze przed właściwym zabiegiem kosmetyczka przemyje twoje rzęsy i powieki jakimś tłustym preparatem. Może to być np. sól fizjologiczna lub olejek rycynowy. Jest to sposób na dodatkowe zabezpieczenie rzęs podczas ondulacji. Następnym krokiem jest przeczesanie rzęs szczoteczką, która pozwoli na dokładne ich rozdzielenie i jednoczesne pozbycie się tych rzęs, które są już w fazie wypadania.
4. Trwała do rzęs wykonywana jest przy użyciu wałków dopasowanych wielkością do długości naturalnych rzęs. Standardowo do ondulacji używa się wałków o trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu zabieg może zostać wykonany na rzęsach każdego rodzaju. Wałek zostaje umieszczony na rzęsach, dociska się go do nich przy pomocy pęsety lub drewnianego patyczka.
5. Na podkręcone rzęsy nałożony zostaje specjalny produkt – żel, który ma za zadanie utrwalić efekt, jaki spowodowało użycie wałków. Dzięki temu trwała ondulacja rzęs utrzymuje się przez tak długi czas. Przez około 15 minut trzyma się wałek z żelem na zamkniętych powiekach i rzęsach, jednocześnie zabezpieczając oko przed dostaniem się do niego substancji aktywnych, które mogłyby spowodować podrażnienia. Po tym czasie żel należy usunąć z powiek.
6. Ostatnim krokiem trwałej ondulacji jest usunięcie wałka z powiek i rzęs. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie powinien powodować dyskomfortu. Cała procedura wykonywania trwałej na rzęsach trwa zwykle około 40 minut. Po tym czasie można już wrócić do swoich spraw i cieszyć się pięknie podkręconymi rzęsami.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN