Materiał promocyjny

Te elementy garderoby dodadzą charakteru każdej stylizacji. Czym się wyróżnić?

kampania Modivo 2020
kampania Modivo 2020
Źródło: Materiały prasowe

Choć trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia nieco ograniczają możliwości spotkań towarzyskich, nie można popadać w rutynę. Nie warto spędzać każdego dnia w dresach na łóżku i z laptopem w rękach. Eksperci zgodnie twierdzą, że najlepiej codziennie wstać i ubrać się tak, jakbyśmy szli do pracy. Co jednak warto teraz nosić? Z pomocą przychodzi kampania Modivo. Marka na kilku zdjęciach zaprezentowała najmodniejsze trendy sezonu.

Bufiaste rękawy

Co ciekawe, ten trend wywodzi się już z XVIII wieku, gdy na dworze Ludwika XVI wytworne damy nosiły suknie w stylu empire. Czerpała z tego m. in. moda lat 80., kiedy to bufiaste rękawy były typowym elementem kobiecego power looku. Choć obecna moda nieco różni się od ówczesnych kreacji, do dziś projekty z podkreślonymi ramionami kojarzą się z silnymi i pewnymi siebie przedstawicielkami płci pięknej tamtych lat, jak Madonna czy Joan Collins.

Choć ten trend jest znany od wieków, z biegiem lat zdecydowanie zmienił się sposób jego noszenia. Na co postawić w tym sezonie? Otóż wybierając kreację z bufkami, należy pamiętać o tym, że takie rękawy bardzo powiększają optycznie ramiona i sprawiają, że sylwetka wydaje się masywniejsza.

Co istotne - resztę stylizacji należy dostosować do nowych proporcji. Do tak wyrazistej góry, najlepiej ubrać dopasowane spodnie lub grube legginsy. Stylowym rozwiązaniem są także krótkie sukienki, które podkreślają sylwetkę.

Materiały prasowe

Klasyczny trencz

Co tu dużo mówić - to fason, który najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody. Choć wywodzi się ze stylu militarnego, dziś pasuje każdej kobiecie. Powstał na wzór wojskowych płaszczy z okresu I i II wojny światowej, a oczywiście międzynarodową sławę zdobył dzięki kultowemu domu mody Burberry. Gdy w 1942 roku Humphrey Bogart pojawił się w trenczu w "Casablance", kobiety uznały, że to idealne okrycie również dla nich. W kolejnych latach model tylko zyskiwał na popularności. Unowocześniły go Jane Birkin i Charlotte Gainsbourg, łącząc nonszalancko z tenisówkami i jeansami.

Teraz trencz już nie jest wyłącznie strojem przeciwdeszczowym, a nadaje całej sylwetce charakter. Ponadto jest idealny dla każdej sylwetki - posiadaczkom szerokich ramion, a wąskich bioder, zawiązany w pasie trencz poszerzy optycznie dół sylwetki i nada figurze wygląd klepsydry; z kolei kobiety będące w przeciwnej sytuacji (wąskie ramiona, szerokie biodra) ukryją swoje mankamenty nosząc płaszcz luźno narzucony i zawiązany z tyłu, co optycznie wysmukli figurę.

Materiały prasowe

Krata

Krata powraca co roku w jesienno-zimowym okresie, warto więc zaopatrzyć się w ciepły element garderoby w takim wzorze. Pochodzi on od tradycyjnych strojów mieszkańców Szkocji, gdzie tartan noszony był na porządku dziennym. Wkład w jego popularność włożyła również marka Burberry, która produkowała trencze z podszewką w kratkę. Kiedy w 1964 roku, podczas letniej olimpiady w Tokio, angielska drużyna kobiet wychodząc z samolotu zdjęła swoje płaszcze i niosła tak, że kraciasta podpinka znalazła się na górze, print ten stał się modny.

Do dziś krata najlepiej sprawdza się na różnorakich płaszczach. Ciekawym rozwiązaniem jest również marynarka, bądź sweter w tym wzorze. Można wybierać dowolne kombinacje kolorów, jednak dobrze pamiętać, że duża krata może pogrubiać - tęższe osoby powinny unikać rozległych motywów, zwłaszcza na rozkloszowanych fasonach, z kolei drobny i wąski print świetnie zamaskuje szerokie biodra czy wystający brzuszek.

Materiały prasowe

Bluza z nadrukiem

Gdy lubimy wygodę i kochamy ubierać bluzy, warto wybierać te z nadrukiem. Choć wydaje się to całkiem nowym trendem, zaskakująca może stać się informacja, że sitodruk wynaleziono już... w XVII wieku! Wówczas Japończyk Yuzensai Myiasaki ozdabiał nim wytwarzane przez siebie kimona. W latach 60. ubiegłego wieku nadano tej tradycji nowego ducha, gdy wynaleziono rodzaj atramentu, dzięki któremu nadruki na ubraniach stały się o wiele trwalsze. Nosili je wówczas m. in. Janis Joplin oraz Jimi Hendrix. W latach 80. natomiast nadruki weszły na wybiegi i pozostały z nami do dzisiaj.

Obecnie w tym obszarze tak naprawdę obowiązuje dowolność. Jeżeli jesteśmy fanami logomanii, można postawić na bluzy z nazwami marek. Dobrym pomysłem są także modele z zabawnymi, bądź ważnymi dla nas hasłami, które mają istotny przekaz.

Materiały prasowe

Wyrazista bomberka

Jeżeli nie jesteśmy fanami nadruków na bluzach, a chcemy wyglądać stylowo, możemy pokusić się o wielobarwną bomberkę. Fason tej kurtki pochodzi z czasów I wojny światowej, gdy chronił przed chłodem i opadami atmosferycznymi pilotów wojskowych. Potem, w 1926 roku, Leslie Irvin otworzył fabrykę zaopatrująca Brytyjskie Siły Lotnicze. Jego projekty bomberek z owczym ociepleniem cieszyły się dużym zainteresowaniem, szybko więc rozpoczęto ich produkcję na większą skalę. W latach 50. natomiast wytworzono model z nylonu, kieszeniami na rękawach i zamkiem błyskawicznym, który jest najbardziej zbliżony do współczesnego. W ostatnich latach bomberki pojawiały się na wybiegach takich domów mody, jak m. in. Michael Kors, Dsquared2, Alexander Wang czy Burberry. Kochają je trendsetterki i trendsetterzy na całym świecie.

Bomber jackets są idealne zarówno do jeansów, jak i sukienek. Są niezobowiązujące, ale potrafią być także szykowne. Ponadto są funkcjonalne i stylowe. Najlepiej wybierać te w mocnych kolorach lub wielobarwnych wzorach. Świetnie sprawdzają się na większości sylwetek. Należy jednak pamiętać, że pilotka optycznie powiększa górę - osoby o wyważonych proporcjach między biodrami a ramionami, a także te, które mają nieco większy dół, mogą bez obaw stawiać na ten fason.

Materiały prasowe

Modivo to mutlibrand z modą premium należący do spółki Eobuwie.pl SA, który wyróżnia bogata oferta - aż 70 tys. produktów od niemal 250 marek, w tym włoskich, sportowych, casualowych: m.in.: Guess, Pinko, Tommy Hilfiger, Versace Jeans Couture, Victoria Beckham, Max Mara, Michael Kors oraz Liu Jo.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości