Moda i Uroda

Tatuaż na szyi – jaki wzór wybrać?

Moda i Uroda

Autor:
Adrian
Adamczyk
Thomas Weng/EyeEm/Getty ImagesKobieta z tatuażem

Tatuaż na szyi powinien być bardzo przemyślany, ponieważ będzie on dość często eksponowany. Tatuaże na szyję lub kark mogą mieć drobny wzór, lub ozdobić całą powierzchnię. Zobacz wzory, które możesz wytatuować.

Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny motyw, który chcesz sobie wytatuować, zobacz wzory tatuaży na szyję, które są uniwersalne i atrakcyjne. Wyeksponuj najbardziej delikatną część swojego ciała. Sprawdź nasze propozycje.

Zobacz wideo: Moda na tatuaże w epoce wiktoriańskiej

Moda na tatuaże w epoce wiktoriańskiej
Moda na tatuaże w epoce wiktoriańskiejAntropolog, Tomasz Madej oraz tatuażysta, Sebastian Jaryszek "Junior" opowiedzieli, jak tatuaże wpłynęły na życie kobiet.
Dzień Dobry TVN

Tatuaż na szyi – co oznacza?

Jeśli chcesz wytatuować sobie napis lub motyw na szyi, lub karku, musisz pamiętać, że jest to decyzja na całe życie. Te miejsca na ciele są bardzo delikatne i zawsze widoczne. Niektórzy pracodawcy zwracają uwagę na tatuaże na szyi, które są widoczne już na rozmowie kwalifikacyjnej. Choć społeczeństwo staje się bardziej tolerancyjne na tego typu zdobienie ciała, nadal niektóre korporacje mogą nie przyjmować pracowników, np. w banku czy kawiarni.

Tatuaże na szyję damskie i męskie mogą być w postaci drobnego napisu, który może oznaczać wybrane motto życiowe. To pewnego rodzaju przesłanie, które będzie nam towarzyszyć przez cały czas. Z kolei motyw lub większy wzór może oznaczać znak zodiaku albo podejście do życia, np. optymistyczny kwiat czy słońce.

Tatuaż na szyi damski – delikatne wzory

Tatuaż na szyi kobiecy może wyglądać bardzo subtelnie i elegancko. Świetnie będzie komponować się z biżuterią, a także jako osobna ozdoba. Często wybieranym wzorem jest napis na boku szyi, który wykonuje się czcionką przypominającą odręczne pismo. To bardzo delikatny tatuaż na szyi. Napis może nieść ze sobą złotą myśl, np. "Forever young", "Sky is the limit" czy "Stay strong". Można także wybrać fragment tekstu z ulubionej piosenki.

Kobiety, które mają dzieci, często wybierają tatuaż z imieniem swojej pociechy, umieszczając go właśnie na szyi, z boku. Dzięki temu, że napis znajduje się na boku można z łatwością przykryć go włosami. W ten sposób staje się delikatną ozdobą ciała.

Wśród często wybieranych wzorów delikatnych i niewielkich są także motyle lub dmuchawce. Te z kolei często umieszczane są na szyi z tyłu, czyli na karku. Wygląda to subtelnie i także można z łatwością zakryć ozdobę włosami lub ubraniem, jeśli zachodzi taka potrzeba. Tak samo jest z tatuażem gwiazdkami na szyi, które występują w wielu różnych rozmiarach, tworząc spójną całość.

Bardzo delikatne są także niewielkie tatuaże na szyje damskie, które przedstawiają linię życia, kontury kota lub innego zwierzęcia.

Tatuaż na szyi – wzory dla odważnych dziewczyn

Dla bardziej odważnych dziewczyn dziary na szyję mogą być kolorowe i zdecydowanie większych rozmiarów. Na karku często wybieranym wzorem jest róża wiatrów, która symbolizuje podróże na wszystkie strony świata, a także łapacz snów.

Na samym przodzie szyi kobiety często wybierają wzory kwiatowe, np. różę, która może mieć różne odcienie. Ciekawe są także wzory fauny, które występują w połączeniu z napisami.

Tatuaż na szyi dla dziewczyn, które chcą wyróżnić swoje delikatne miejsce ciała, często wybierają także motywy anielskie, np. skrzydła. Modne są także wzory azteckie. Ciekawym motywem jest tatuaż usta na szyi, który symbolizuje kobiecość.

Tatuaż na szyi – napis męski

Tatuaż na szyi męski jest z reguły znacznie odważniejszy niż w przypadku kobiet. Często łączy się z innymi tatuażami, na reszcie ciała.

Tatuaże męskie na szyi mogą mieć napis w postaci daty ważnego wydarzenia lub sentencji, np. "Carpe diem". Często wybierane są także cytaty z piosenek, np. sławnych raperów. Tak samo lubiane są napisy w języku polskim, jak i angielskim. Męski tatuaż, czyli napis na szyi, może być także patriotyczny i brzmieć np. "Bóg Honor Ojczyzna".

Oprócz napisów tattoo na szyi ma często wizerunek zwierząt, np. tygrysa, a także ptaków. Mężczyźni często chcą wyróżnić się także wytatuowaniem znaku zodiaku lub mapy na szyi bądź karku. Fani kreskówek i filmów wybierają także motywy z ulubionymi bohaterami.

Warto zwrócić uwagę, że tatuaże męskie na szyi oraz innych miejscach na ciele, odzwierciedlają niekiedy kobiecą sylwetkę lub twarz. To bardzo ciekawy motyw, który może być dodatkowo kolorowy. Taki wzór zwraca uwagę zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Czy tatuaż na szyi boli?

Jeśli zastanawiasz się, czy tatuaż na szyi boli, musisz pamiętać, że skóra na szyi jest niezwykle delikatna. Bardzo blisko znajdują się kości, dlatego tatuaż na szyi jest bolesny odrobinę bardziej niż w tradycyjnym miejscu, np. na przedramieniu.

Ból pojawia się właściwie zawsze, kiedy wykonywany jest tatuaż. Osoby mało odporne na ból muszą dobrze zastanowić się nad decyzją o wykonaniu sobie takiej ozdoby skóry, ponieważ mogą odczuwać spory dyskomfort. Na początek można wybrać mniejszy wzór, którego wykonanie trwa około pół godziny.

Dłuższy jest także czas gojenia, z tego względu, że szyja jest właściwie cały czas w ruchu. Przez to tatuaż może się goić nawet przez 3 tygodnie od momentu ozdobienia ciała.

Zobacz też:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Thomas Weng/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości