Historia pierścionków zaręczynowych
Historia pierścionków rozpoczęła się w starożytnym Egipcie. Pierwsze pierścionki odbiegały znacząco od tych współczesnych, bowiem wykonane były z drutu. Dopiero później do tworzenia pierścionków zaręczynowych zaczęto używać bardziej szlachetnych surowców, takich jak: złoto, brąz czy kość słoniowa. Natomiast w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były tylko dla osób, o wysokim statusie społecznym. Jeśli chodzi o tradycje chrześcijańską pierścionki, jako symbol zaręczyn zaczęły funkcjonować na przełomie XII i XIII wieku.
Więcej:
- Upoluj prezenty na Święta podczas wyprzedaży Black Friday!
- Jaki prezent wybrać dla przyjaciółki?
- Black Friday 2019 – luksusowa biżuteria w promocyjnej cenie
Jaki pierścionek wybrać?
Większość kobiet marzy o pięknym pierścionku z diamentami. Wie o tym każdy mężczyzna, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z pytań na jakie będzie sobie musiał odpowiedzieć wybierając „ten jedyny”.
Fot. Apart
Najważniejsze, aby pierścionek zaręczynowy odpowiadał charakterowi i osobowości kobiety, która będzie go nosiła. Mężczyzna przed podjęciem decyzji o zakupie danego pierścionka, powinien porządnie przyjrzeć się sposobowi ubierania przyszłej narzeczonej oraz noszonej przez nią biżuterii.
Rodzaje pierścionków zaręczynowych
Jednym z pierwszych pytań, na które musi odpowiedzieć sobie mężczyzna wybierający pierścionek zaręczynowy jest to z jakiego kruszcu będzie on wykonany.
Najpopularniejsze to:
- Złoto –najpopularniejszy rodzaj kruszcu. Tradycyjne, znane od pokoleń pierścionki zaręczynowe wykonane są z żółtego złota. Jednak od kilku lat dość dużym powodzeniem ciszą się również pierścionki ze złota białego, które jest stopem złota z cynkiem, niklem, czasem srebrem.
- Platyna - metal bardzo rzadko występujący w naturze, z tego powody jest również droższy od złota.
Fot. Apart
Pierścionek zaręczynowy: jaki kamień?
Do wyboru mamy wiele kamieni szlachetnych, jednak najczęściej wybieranymi są:
Diament –najcenniejszy, najtwardszy i najbardziej pożądany kamień szlachetny. Jest synonimem trwałości narzeczeństwa i małżeństwa. Najbardziej popularny jest szlif okrągły diamentu, zwany popularnie brylantem.
Szmaragd – słynący z pięknej zieleni, szmaragd jest symbolem siły i witalności
Rubin –czerwony kamień będący symbolem miłości i odwagi
Szafir – ten „niebiański” kamień jest oznaką nieśmiertelności i czystości oraz mocnego, partnerskiego związku.
Ponadto, mamy jeszcze do wyboru:
- Topaz
- Ametyst
- Cytryn
- Granat
- Turkus
- Opal
- Koral
Wybór pierścionka zaręczynowego może okazać się trudnym zadaniem, bo przecież każdy mężczyzna marzy o tym, aby trafić w gust swojej partnerki. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy to jedynie symbol czegoś znacznie ważniejszego-naszych uczuć.
Autor: Adrianna Kowalczyk