Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak pozbyć się zmarszczek domowymi sposobami? "Trzykrotne powtórzenie wystarczy, by przywrócić skórze jędrność"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Zmarszczki mimiczne powstają pod wpływem pracy mięśni twarzy i choć proces ten jest zupełnie naturalny, wielu kobietom spędza sen z powiek. Pojawiające się na skórze załamania można usunąć za pomocą specjalistycznych zabiegów, ale istnieją też inne, równie skuteczne metody walki z widocznymi oznakami starzenia. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich ekspertka manualnego modelowania twarzy, Lari Yugai.

Gładka, pozbawiona zmarszczek skóra to marzenie wielu kobiet. Z upływem lat na twarzy każdego człowieka pojawiają się jednak linie, które są naturalną konsekwencją działania mimiki, ale także efektem naszych codziennych nawyków, podejścia do tematu pielęgnacji czy diety. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się zmarszczek szybko i skutecznie, jednak bywają dość kosztowne. Okazuje się, że można zastąpić je masażem, który także jest w stanie zniwelować oznaki starzenia się skóry.

Na czym polega manualne modelowanie twarzy?

Zmarszczki mimiczne powstają przede wszystkim za sprawą emocji, które przeżywamy i okazujemy na co dzień. Gniew, stres i smutek w pewnym sensie odbijają swoje piętno na naszej skórze, jednak z tym procesem można sobie poradzić. Lari Yugai, która zajmuje się manualnym modelowaniem twarzy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Kobiety najczęściej ubolewają nad bruzdą nosowo-wargową , która ma tendencję do pogłębiania się, a co za tym idzie także i zmiany wyrazu twarzy na smutny, niezadowolony. Aby ją zniwelować, polecam masaż , który rozpoczynamy od umieszczenia małego palca naszej dłoni na wspomnianej zmarszczce. Kciuk ustawiamy koło ucha, a następnie naciskiem całej dłoni i reszty palców unosimy skórę twarzy. Powinniśmy poczuć siłę ręki na kości, wtedy wiadomo, że zabieg przyniesie oczekiwane efekty. Ćwiczenie należy powtórzyć trzy razy - tyle wystarczy, by skóra się podniosła

- tłumaczyła ekspertka. Dodała też, że modelowanie twarzy zwykle odbywa się intuicyjnie - sami powinniśmy wyczuć, jak daleko przesunąć dłoń i z jakim naciskiem trzeba wykonać zabieg. Powtórzenie ćwiczenia trzykrotnie nie zajmuje wiele czasu, dlatego każdy może sobie pozwolić na jego wykonywanie w domowym zaciszu. Zdaniem Lari Yugai z pomocą tej wyjątkowej metody można spłycić nie tylko bruzdy w okolicy ust i nosa, ale także lwią zmarszczkę, kurze łapki czy inne zmarszczki mimiczne, pojawiające się z wiekiem na naszej twarzy.

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne

Aby cieszyć się gładką i zadbaną skórą jak najdłużej, warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny masaże twarzy, ale też inne nawyki. Ważna jest świadoma pielęgnacja cery oraz ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Kremy z filtrem powinniśmy stosować przez cały rok, ponieważ nawet w chłodne i pochmurne dni jesteśmy narażeni na proces fotostarzenia się skóry. Nie bez znaczenia pozostaje także styl życia, na który powinny składać się: zdrowa dieta, unikanie używek oraz odpowiedzialne podejście do zażywania kąpieli słonecznych podczas urlopu.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości