Komórki macierzyste pochodzenia roślinnego są składnikiem wielu kremów, maseczek czy ampułek do twarzy. Wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków, ponieważ mają właściwości m.in. regeneracyjne. Jakie jeszcze mają zalety?
Komórki macierzyste - czym się charakteryzują
Komórki macierzyste to niedojrzałe komórki, które mają wyjątkową zdolność do samoodnowy. Ich potencjał wykorzystywany jest w wielu dziedzinach medycyny, a od jakiegoś czasu także w kosmetologii. Ze względu na właściwości regeneracyjne, łagodzące i nawilżające są m.in. składnikiem wielu kosmetyków. Produkty do pielęgnacji skóry bazują na roślinnych komórkach macierzystych, np. z jabłoni szwajcarskiej, róży damasceńskiej, wąkrotki azjatyckiej, winogron, magnolii, zielonej herbaty czy żeń-szenia.
Komórki macierzyste - w jakich kosmetykach
Odnajdziemy je w kremach, serum i ampułkach, których zadaniem jest ujędrnianie i odżywianie skóry, a także spłycanie zmarszczek. Kosmetyki te są adresowane głównie do pań z cerą dojrzałą. Po ich aplikacji cera jest rozświetlona i promienna.
Komórki macierzyste odnajdziemy również w produktach do demakijażu, ponieważ regulują one produkcję sebum i zmniejszają powstałe zaczerwienienia. Ponadto delikatnie oczyszczają skórę, nie pozostawiając uczucia ściągnięcia i podrażnienia.
Jak działają komórki macierzyste?
- odmładzają skórę,
- wyrównują koloryt,
- stymulują produkcję kolagenu i elastyny,
- utrzymują skórę w dobrej kondycji,
- ochraniają przed wolnymi rodnikami,
- zwiększają gęstość skóry.
Zobacz także:
- Kwasy na twarz, szyję i dekolt. Dermatolog: "Trzeba to robić naprawdę mądrze"
- Skuteczne sposoby na opuchliznę. Co robić?
- Domowe sposoby na piękną i rozświetloną skórę.
Zobacz wideo: Komórki macierzyste - polisa na życie
Autor: Karolina Kubicka