Moda i Uroda

Poznaj niezwykłe właściwości oleju konopnego. Jak go stosować?

Moda i Uroda

Nawilża, chroni, regeneruje i nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Olej konopny to najnowsze odkrycie kosmetologiczne. Możesz go stosować w domowym zaciszu, oczekując zbawiennych dla ciała efektów.

Olej konopny – właściwości

Na wstępie należy zaznaczyć, że olej konopny jest całkowicie bezpieczny i przygotowuje się go z legalnych konopi siewnych. Jest olejem nierafinowanym, tłoczonym na zimno. Zawarte w nim wielonienasycone kwasy Omega są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i dlatego warto stosować produkty, w których skład wchodzi.

Niezbędne jest, aby na co dzień stosować produkty, które będą nas chroniły, przed szkodliwym działaniem słońca, które będą nas nawilżały, i również, które będą odżywcze dla naszej skóry

- tłumaczy Anna Salomon, kosmetolożka i nutrikonsultantka sklepu Nutridom.

Co więcej, olej konopny, dzięki swoim właściwościom odbudowuje naszą barierę hydrolipidową, czyli tę, która chroni naskórek i głębsze warstwy skóry przed utratą wody.

Kosmetyki z olejem konopnym

Słońce, wiatr nie wpływają najkorzystniej na nasze włosy i skórę, które osłabione, potrzebują regeneracji.

W tym sezonie słońce dało nam się we znaki, co będziemy odczuwać jeszcze długi długi czas, nie tylko po wakacjach

- mówi kosmetolożka.

I dodaje, że niektóre klientki, które przychodzą do niej, oczekują efektów po pierwszym zabiegu, co niestety jest możliwe. Najważniejsza jest bowiem pielęgnacja, przeprowadzana w domowym zaciszu.

Nic nie zastąpi prawidłowej pielęgnacji w domu

- wyznaje.

Kompleksową ochronę i regenerację zapewnią nam produkty, w których skład wchodzi właśnie olej konopny. Przesuszona skóra głowy i włosy, po kilku domowych zabiegach będą lśniące i gładkie. Co istotne, produkty te są lekkie, a więc nie powodują zbędnego obciążenia i mają zbawienne działanie na wygląd i kondycję naszej skóry.

Zobacz też:

Jak uniknąć "truskawkowych nóg"?Bezpieczna depilacja w wakacje na wiele sposobów

Polska kosmetolog Klara Chrzuszcz o pracy ze światowymi gwiazdami show biznesu. Jedną z jej klientek jest Pamela Anderson

Wypadają ci włosy? Zobacz, co jeść, żeby powstrzymać ten proces

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości