Moda i Uroda

Niewidzialne usta to nowy trend w makijażu. Jak będziemy się malować w 2022 roku?

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Kobieta malująca usta konturówką. Makijaż ust. Powiększanie ust makijażem. Triki makijażowe.
privetik/Getty ImagesMakijażowy trik

Czerwona szminka uważana była niegdyś za symbol elegancji i szyku. W tym roku zostawiamy na chwilę wyraziste kolory i stawiamy na jasne odcienie. Jak się okazuje, nowym trendem są "invisi-lips", czyli niewidzialne uta. Na czym polega taki makijaż?

Niewidzialne usta – nowy trend w makijażu

Wizażyści zapowiedzieli - w tym sezonie będą królować "niewidzialne usta". Co to takiego? Nowy trend pochodzi od angielskich słów invisi-lips, czyli zbitki wyrazów "invisible" ("niewidzialny") oraz "lips" ("usta"). Na czym polega? Chodzi przede wszystkim o to, aby nasze usta były jak najmniej widoczne.

Zatem podczas wykonywania makijażu wargi powinny zostać jak najbardziej naturalne. Efekt ten można więc uzyskać w najprostszy sposób, czyli eliminując malowanie ust bądź stawiając na szminkę w kolorze nude. Ważne jednak, by jej odcień zbliżony był do koloru naszej karnacji. Dzięki temu nie będzie rzucać się w oczy.

Jak wybrać makijaż dla siebie?

Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minutDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nieco innym, ale równie dobrym sposobem na invisi-lips jest nałożenie na usta korektora lub podkładu. Usta można też podkreślać rozświetlaczem i konturować bronzerem.

Odpowiednia pielęgnacja ust

Pamiętajmy jednak, że w sezonie zimowym nasze usta wymagają szczególnej regeneracji i nawilżenia. Jeśli więc planujemy nakładać na nie szminkę, zadbajmy aby nie były popękane i spierzchnięte. To będzie po prostu źle wyglądać.

Sposobem na gładkie, miękkie i zadbane usta będzie delikatny peeling, dzięki któremu pozbędziemy się starego naskórka, a także balsamy i olejki nawilżające.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: privetik/Getty Images

Pozostałe wiadomości