Jak zmniejszyć nos za pomocą widelca i makijażu? Oto pomysł TikTokerek

Uśmiechnięta kobieta. Konturowanie twarzy. Konturowanie nosa. Makijaż. Triki urodowe z TikToka
Konturowanie nosa
Źródło: puhhha/Getty Images
Konturowanie twarzy za pomocą bronzera to rozwiązanie, które cieszy się uznaniem wielu kobiet. Za sprawą kilku pociągnięć pędzlem pozwala ono nadać oczekiwany kształt policzkom, a nawet optycznie wysmuklić nos. Większość pań korzysta ze sprawdzonych metod nakładania kosmetyków, jednak w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje nietuzinkowy trik z TikToka, który pozwala skorygować kształt nosa w zaledwie kilka minut.

Konturowanie nosa - jakie daje efekty?

Modelowanie twarzy kolorowymi kosmetykami to umiejętność, która przydaje się nie tylko podczas wykonywania makijażu wieczorowego. Wiele kobiet stosuje tę technikę na co dzień. Nic w tym dziwnego, staranna aplikacja bronzera pozwala uwydatnić kości jarzmowe, odwrócić uwagę od zbyt wysokiego czoła, a nawet optycznie wyszczuplić czy wyprostować nos.

Niestety, korekta kształtu nosa za pomocą makijażu wymaga nie lada precyzji. Doświadczeni wizażyści potrafią uporać się z tym zadaniem w imponującym tempie, jednak samodzielne wykonanie takiego make up'u w domowym zaciszu nie jest już takie proste. Wykorzystanie techniki światłocienia pozwala rozświetlić nos i zmienić jego wygląd pod warunkiem, że linie kreślone na skórze znajdują się w odpowiednim miejscu i zachowują właściwy kształt. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch, by osiągnąć odwrotny rezultat. Nie dziwi zatem fakt, że użytkowniczki TikToka postanowiły skutecznie uporać się z tym problemem.

Zobacz wideo: Jak odmłodzić skórę makijażem?

Jak odmłodzić skórę makijażem?
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Konturowanie nosa - trik z TikToka

Za sprawą oryginalnego triku, użytkowniczki modnej aplikacji wykonują konturowanie kłopotliwej okolicy w zaledwie kilka minut. W trakcie przeprowadzania makijażowej rutyny sięgają nie tylko po sprawdzone pędzle i kosmetyki, ale także po całkiem niepozorne, kuchenne akcesorium. Idealnie proste linie na nosie pozwala im kreślić widelec, pełniący w tym wypadku rolę szablonu.

Zdaniem internautek, wystarczy przyłożyć widelec do twarzy, a następnie dwie boczne luki pomiędzy jego zębami wypełnić bronzerem lub odrobiną ciemnego cienia do powiek. Po­tem trzeba już tylko pokryć śro­dek nosa korektorem lub jasnym pudrem. Wszyst­kie pro­duk­ty należy starannie na­kła­dać wzdłuż ząb­ków wi­del­ca. Na koniec kolorowe kosmetyki łączymy za pomocą pędzla lub specjalnej gąbeczki i pokrywamy szczyt nosa rozświetlaczem.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: puhhha/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości