Jak wykonać makijaż powiększający usta? Z pomocą przychodzi prosty trik z TikToka

Kobieta malująca usta konturówką. Makijaż ust. Powiększanie ust makijażem. Triki makijażowe.
Makijażowy trik
Źródło: privetik/Getty Images
Odpowiednia technika wykonywania makijażu to prosty i niedrogi sposób na to, by w zaledwie kilka minut uzyskać subtelny, a jednak zauważalny efekt powiększenia ust. Nie potrzeba kwasu hialuronowego czy innych zabiegów, by cieszyć się pełnymi, przyciągającymi spojrzenia wargami. Przekonują o tym użytkowniczki TikToka, które wypróbowały trik znanego wizażysty Mario Dedivanovica. Jak wykonać taki makijaż?

Jak powiększyć usta makijażem?

Powiększanie ust makijażem nie jest trudne, jednak wymaga zastosowania odpowiedniej techniki. Nie bez znaczenia pozostaje także wybór właściwych kosmetyków, które pozwalają uzyskać oczekiwany efekt. Doskonale wiedzą o tym makijażyści gwiazd, którzy dzięki swojemu doświadczeniu potrafią zaledwie w kilka minut dodać ustom objętości bez użycia igły czy skalpela.

Metoda powiększania ust makijażem, którą jakiś czas temu zaproponował swoim klientkom makijażysta Mario Dedivanovic, cieszy się coraz większą popularnością w sieci. Makijażysta gwiazd zachwycił swoim pomysłem użytkowniczki TikToka, które prześcigają się w publikowaniu filmików instruktażowych prezentujących tę wyjątkową technikę.

Zobacz wideo: Nietypowe zastosowanie kosmetyków do makijażu

Nietypowe zastosowanie kosmetyków do makijażu
Źródło: Dzień Dobry TVN

Powiększanie ust makijażem - trik z TikToka

Technika zaproponowana przez Mario Dedivanovica różni się od większości prezentowanych w sieci sposobów na powiększanie ust makijażem. Podstawą triku, który coraz częściej pojawia się na TikTokowych profilach, jest optyczne zmniejszenie przestrzeni pomiędzy nosem a wargami. Zabieg ten możliwy jest dzięki wykorzystaniu matowej konturówki w dowolnie wybranym odcieniu. Kredka to jednak niejedyny kosmetyk, po który należy sięgnąć, by cieszyć się spektakularnym efektem makijażu. Użytkowniczki modnej aplikacji podkreślają, że pożądany rezultat zapewniają także kremowe produkty w postaci korektora i pomadki w cielistej tonacji.

Kontur ust należy obrysować w taki sposób, by łuk kupidyna sprawiał wrażenie uniesionego o kilka milimetrów. TikTokerki radzą też powiększyć za pomocą kredki środkową część dolnej wargi. Z kolei w trakcie obrysowywania kącików należy stopniowo zwężać linię konturu, pokrywając kolorowym kosmetykiem naturalną czerwień wargową. Na koniec wystarczy pokryć centralną część ust jasną szminką. Ewentualne nierówności należy pokryć korektorem w odcieniu dopasowanym do karnacji.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: privetik/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości