Triki makijażowe, które stały się hitem na TikToku. Przełam rutynę i pomaluj się inaczej, niż zwykle

Piękna kobieta trzymająca w dłoni tusz do rzęs

Triki makijażowe z TikToka to gorący temat, który zyskuje coraz większą popularność, ale może też budzić spore kontrowersje. Aplikacja pozwala znaleźć mnóstwo oryginalnych pomysłów na wykonanie makijażu. Z założenia powinny one stanowić źródło inspiracji, jednak często okazują się kompletnie bezużyteczne. Przy odrobinie szczęścia możemy jednak natrafić na rewelacyjne porady, które doskonale sprawdzą się w życiu codziennym.

Podstawowym zadaniem makijażu jest podkreślanie atutów naszej urody. Z jego pomocą możemy poczuć się pewnie, a nawet skutecznie poprawić sobie humor. Proces wykonywania makijażu to także świetna zabawa, podczas której warto sięgać po nowe kosmetyki i próbować nieznanych dotąd technik. Przełamywanie rutyny może przynieść naprawdę zaskakujące efekty. Doskonale wiedzą o tym użytkowniczki TikToka, które za pośrednictwem aplikacji dzielą się swoimi unikatowymi pomysłami na make up.

Efekt sztucznych rzęs

Makijaż oczu cieszy się w ostatnim czasie dużym powodzeniem, głównie ze względu na konieczność zasłaniania nosa i ust w określonych miejscach. Większość kobiet na chwilę zapomniała o ulubionych szminkach i błyszczykach, bardziej stawiając na różnorodne kosmetyki oraz akcesoria do oczu. Okazuje się jednak, że aby cieszyć się idealnie podkreślonym spojrzeniem, nie musimy już zaprzątać sobie głowy przyklejaniem sztucznych rzęs czy skomplikowanym cieniowaniem powiek. Przekonuje nas o tym Internautka Taylor Tripler, która zyskała popularność dzięki krótkiej instrukcji używania maskary.
Na swoim profilu dziewczyna prezentuje niezwykle innowacyjną metodę tuszowania rzęs. Zamiast wyczesywać włoski w tradycyjny sposób, przekręca szczoteczkę tuszu i wyłącznie jej końcówką nakłada na rzęsy maskarę poziomymi ruchami. Dopiero po tym zabiegu przechodzi do klasycznej aplikacji kosmetyku. Ewentualne pozostałości tuszu, które mogą przypadkiem znaleźć się na powiekach, radzi usunąć dopiero po ich wyschnięciu. Proces malowania rzęs tą metodą powinien zająć nam zaledwie parę minut, a zgodnie z zapewnieniami Taylor, gwarantuje on maksymalne ich wydłużenie i podkręcenie.

Idealnie pomalowane usta

Tęsknota za dawno nieużywaną szminką w odcieniu ognistej czerwieni bądź modną pomadką w odcieniach nude, to dobry powód do wypróbowania kolejnego triku makijażowego z TikToka. Jego autorką jest młoda dziewczyna, przedstawiająca się widzom jako Afropam. Znalazła ona sposób na idealnie pomalowane usta. W jej ocenie, makijaż ust powinien być wykonany na tyle starannie, by kolor wybranej szminki precyzyjnie pokrywał nawet trudnodostępne kąciki warg. W osiągnięciu tego celu pomocny okazał się zwyczajny patyczek higieniczny.
W instruktażowym filmie Afropam umieszcza patyczek poziomo w ustach, po czym delikatnie go zagryza. Następnie przechodzi do wykonywania makijażu ulubionymi produktami.
Użytkowniczki TikToka udowadniają, że odrobina kreatywności zagwarantować nam może świetną zabawę z makijażem.
Zobacz wideo: Trwały i nieblokujący makijaż pod maseczką
Zobacz także:
Autor: Magdalena Brzezińska
Pozostałe wiadomości