Porady stylistki

Najlepsze okrycia wierzchnie na zimę. "Warstwy są bardzo ważne"

Porady stylistki

Autor:
Sabina
Zięba
Jesień i zima bez futra

Temperatury są coraz niższe, w związku z czym warto zastanowić się nad praktycznymi okryciami wierzchnimi. Z pomocą przychodzi stylistka i projektantka Paulina Mikulska, która w Dzień Dobry TVN opowiedziała o dobrych zamiennikach naturalnych futer.

Sztuczne futra są passe

Warto postawić na ekologiczne futra i wełniane płaszcze, które są piękne, stylowe, ponadczasowe oraz bardzo ciepłe. Ważne jest jednak, by sprawdzać skład materiałów z jakich zostały wykonane. Przy produkcji futer sztucznych bowiem nie cierpi żadne zwierzę. A jakie kolory wybrać? Otóż najmodniejsze w tym sezonie są wszystkie odcienie czekolady - od gorzkiej po mleczną.

- Kiedyś futra prawdziwe były symbolem luksusu. Dzisiaj trzeba przyznać szczerze, że jest to taki symbol złego smaku, więc od naturalnych futer odchodzimy. Nawet Elżbieta II zadeklarowała, że nie będzie ich nosiła - powiedziała w Dzień Dobry TVN Paulina Mikulska.

Modne kurtki i płaszcze na zimę

Stylistka doradzała, że zimą najlepiej jest ubierać się warstwowo, na tzw. cebulkę. Ważne, aby przy ciele mieć bawełnianą podkoszulkę, na nią założyć kolejną warstwę naturalnej tkaniny i najlepiej wełniany sweter pod płaszcz. Jest to dobre rozwiązanie m.in. w stylizacji wykorzystującej okrycie wierzchnie, które przypomina męską koszulę w kratę.

- Jeżeli chcemy jednak kupić to, co zostanie z nami na lata, a nie lubimy eksperymentów, to oczywiście przede wszystkim jakość jest najważniejsza i fajny skład płaszcza - tłumaczyła projektantka.

W sezonie jesienno-zimowym 2021/22 królują także płaszcze misie, które są miękkie i pluszowe. Tym razem oprócz długich i szlafrokowych wersji, pojawiły się krótkie. Najbliższej zimy można będzie zauważyć również okrycia w stylu militarnym. Wojskowa zieleń, pagony na ramionach, wysokie kołnierze i zdobne guziki rządzą na płaszczach i marynarkach.

- Teraz w modzie jest naprawdę prawie że wszystko, więc kwestia tylko tego, żeby się po prostu w tym dobrze czuć i czuć się autentycznie - dodała Paulina Mikulska.

Ważne jest, że zarówno wełniane płaszcze, jak i sztuczne futra w żadnym wypadku nie powinny być prane w pralce, a tym bardziej wirowane. Należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie i najlepiej przeprać je w rękach. Można to zrobić w wannie z odrobiną szamponu zamiast proszku. Następnie należy je delikatnie spłukać, wycisnąć i zawinąć w bawełniany materiał. Ekologiczne futerka warto też raz na jakiś czas wyczesać.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości