Makijaż

Foxy eyes, czyli moda na lisie spojrzenie. Jak uzyskać taki efekt?

Makijaż

Aktualizacja:

"Foxy eyes", czyli lisie oczy były najczęściej wyszukiwanym hasłem w 2020 r. Coraz więcej kobiet marzy o takim właśnie spojrzeniu. Umożliwi je zabieg w gabinecie albo odpowiedni makijaż. O tym, dlaczego "lisi" trend zyskał taką popularność rozmawialiśmy z makeupistką Martą Gąską i ekspertem medycyny estetycznej Maciejem Konradem Pankiem.

Foxy eyes - moda na lisie spojrzenie

Wystarczy jedno spojrzenie na dwie najbardziej popularne modelki i już łatwiej można zrozumieć, na czym polega fenomen lisiego spojrzenia. Mają je zarówno Bella Hadid jak i Kendall Jenner. Zewnętrzne kąciki ich oczu oraz zewnętrzna część brwi są lekko uniesione. Taki układ "otwiera" spojrzenie. Twarz wydaje się dzięki niemu młodzieńcza i szczuplejsza.

W ostatnim roku „lisie oczy” zdominowały wszelkie trendy urodowe. Jak podaje serwis tanologist.com liczba internetowych zapytań o makijaż „foxy eyes” wzrosła aż o 319 proc.

Uwaga internautek przeniosła się z rozwiązań tymczasowych na permanentne i coraz więcej kobiet zaczęło marzyć o profesjonalnym zabiegu uniesienia brwi i oczu. Z myślą o nich kolejne kliniki zaczęły oferować procedury z wykorzystaniem specjalnych nici liftingujących.

To całkowity lifting powieki. Daje efekt miłego, bardziej atrakcyjnego i przykuwającego spojrzenia

- zauważa Maciej Konrad Panek, ekspert medycyny estetycznej.

Zabiegiem szczególnie interesują się posiadaczki małych oczu. Polega on na dyskretnym wprowadzaniu rozpuszczalnej nici pod powierzchnię skóry. Powstające wokół nowe włókna kolagenu i elastyny powodują poprawę jej wyglądu oraz przywrócenie prawidłowej objętości, sprężystości, jędrności i nawilżenia.

Zabieg nie daje jednak trwałego efektu. Jeżeli "lisami" chcemy zostać na zawsze, musimy skierować się do chirurga. Jest to jednak metoda pracochłonna i dość inwazyjna, w przeciwieństwie do tego, co proponuje medycyna estetyczna.

Nie każdy ma jednak na to ochotę i fundusze. Na szczęście mamy jeszcze makijaż, na którym możemy polegać.

Makijaż "foxy eyes"

Jeśli obawiamy się zabiegów, a marzymy o lisim spojrzeniu, możemy skorzystać z porad naszej makijażystki - Marty Gąski.

- Mam dość opadającą powiekę, małe oko, niekoniecznie "lisie" - zaznacza ekspertka. Mimo to, udaje jej się uzyskać spektakularny efekt wydłużonego oka. Jak? Potrzebny jest tylko puder kryjący w kamieniu i pędzelek.

Jak krok po kroku zrobić makijaż "foxy eyes"? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Szczotkujesz rano włosy? Fryzjer gwiazd to odradza

Kate Moss, Naomi Campbell, Cindy Crawford - jak najpopularniejsze topmodelki zaczęły swoją karierę?

Ewa Chodakowska z ważnym apelem: "Nie wiesz wszystkiego o osobie, z którą chciałbyś się zamienić miejscami"

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości