Konturowanie pośladków. Na czym polega popularny zabieg?

Moda na kobiece krągłości trwa. Kształtne pośladki Jennifer Lopez czy sióstr Kardashian są wzorem dla milionów kobiet na całym świecie. Nie zawsze jednak oczekiwany efekt jędrnych pośladków osiągniemy samymi ćwiczeniami. Tu z pomocą wychodzi nam naprzeciw chirurgia plastyczna. O bardziej inwazyjnych metodach na powiększenie pośladków w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Konrad Januszek, specjalista Chirurgii Plastycznej.

Konturowanie pośladków

Operacyjne konturowanie pośladków jest alternatywą dla rozsławionych implantów. Jest to zabieg mniej inwazyjny oraz nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji. Konturowanie pośladków pozwala zmienić kształt pośladków i osiągnąć oczekiwany efekt. Jednym z popularniejszych metod konturowania jest wypełnianie pośladków własną tkanką tłuszczową.

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej za dużo, np. z okolic ud, brzucha czy talii i przeszczepienie jej w docelowe miejsce. Jak wspomniał Konrad Januszek technika konturowania pośladków bywa nazywana „Złotym Graalem” w chirurgii plastycznej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg konturowania pośladków jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa od godziny do nawet trzech godzin. Polega na pobraniu tkanki tłuszczowej (liposukcja), a następnie jest podawany metodą mikro kropli poprzez wielokrotne nakłucia igłą 1,2 mm. Kaniula, którą podawany jest tłuszcz jest wielkości 1 mm.

Nie można podać tłuszczu jednorazowym wkłuciem, ponieważ powstanie zbyt duże jeziorko tłuszczu do którego naczynia krwionośne będą miały utrudniony dostęp. A to jest klucz do sukcesu, by naczynia zaczęły odżywiać tkankę tłuszczową ponownie po przeniesieniu z miejsca, gdzie wcześniej były odżywiane.

-przyznał lekarz.

Okres rekonwalescencji jest dość szybki. Już po około trzech dniach można wrócić do aktywności rekreacyjnej. Wysiłek siłowy można włączyć dopiero po miesiącu od zabiegu.

Przez około 2 tygodnie utrzymuje się obrzęk i efekt wizualny jest wtedy wzmocniony. Gdy opuchlizna schodzi, to widzimy już efekt końcowy

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jak wspomniał chirurg plastyk zdarzają się sytuacje, kiedy kobiety mają bardzo niską masę ciała oraz niewielki procent tkanki tłuszczowej. Jeżeli lekarzom nie uda się znaleźć miejsca, z którego można by pobrać tkankę, wówczas jedynym rozwiązaniem na powiększenie i konturowanie pośladków są implanty.

Stanowczo wolimy jednak wykonywać modelowanie własnym tłuszczem pacjentki niż implantami, gdyż ten zabieg wiąże się z większą ilością powikłań. Metoda kształtowania własnym tłuszczem jest bezpieczniejsza dla zdrowia pacjentki, ale też trzeba bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Należy podawać tłuszcz płycej, a więc do tkanki skórnej. N przestrzeni lat zaobserwowano, że gdy podawano tłuszcz do zbyt głębokich tkanek, czyli również do tkanki mięśniowej, często dochodziło do uszkodzeń żylnych. Taka sytuacja kończyła się bardzo poważnymi powikłaniami łącznie z przypadkami śmierci, bo były to tzw. zatory tłuszczowe.

-zaznaczył Konrad Januszek.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!