Moda i Uroda

Jak wyszczuplić twarz? Makijaż, fryzura, domowe sposoby, zabiegi medycyny estetycznej

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Piękna dziewczyna

Co zrobić, aby wyszczuplić twarz? Sprawdź, jak zrobić makijaż i ułożyć fryzurę, aby twarz wyglądała smuklej. Poznaj też pięć trików na to, aby wychodzić szczuplej na zdjęciach.

Wyszczuplający twarz makijaż i fryzura to błyskawiczne sposoby na wysmuklenie zbyt okrągłej buzi. Aby działać także długofalowo, wypróbuj ćwiczenia twarzy i masaż oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Jak wyszczuplić twarz makijażem

Do wyszczuplenia twarzy są nam potrzebne highlighter i bronzer po to, aby rozświetlić i zaciemnić wybrane partie twarzy:

· Jak wyszczuplić twarz rozświetlaczem? Highlighter nałóż na środek twarzy od góry do dołu: na środek czoła, grzbiet nosa, nad górną wargę oraz na górną część kości policzkowych. Zamiast rozświetlacza można użyć pudru jaśniejszego od naszej karnacji.

· Jak wyszczuplić twarz bronzerem? Bronzer nałóż na linii włosów po bokach czoła, wzdłuż nosa, aby go zmniejszyć oraz - bardzo ważne! - pod kości policzkowe. Wciągnij policzki i tam, gdzie pada cień, nałóż bronzer.

Zarówno highlighter, jak i bronzer najlepiej nakładać dużym pędzlem. Trzeba go strzepnąć przed nałożeniem kosmetyku, aby nie użyć go za dużo. Bronzer powinien być matowy i w kolorze dobranym do karnacji.

Aby wyszczuplić twarz makijażem, należy zadbać też o brwi - wyregulować je pęsetą i delikatnie podkreślić cieniem do powiek, kredką do oczu albo specjalnymi cieniami do brwi i pędzelkiem.

Jak wyszczuplić twarz fryzurą?

Podstawową zasadą wyszczuplania twarzy przez fryzurę jest unoszenie włosów (ale trzeba uważać, by nie przesadzić!). Fryzura nie może być przyklapnięta i przyklejona do głowy, bo twarz wydaje się wtedy okrąglejsza i większa. Zawsze przy suszeniu włosów należy unosić je u nasady na okrągłej szczotce. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na włosy na czubku głowy.

Jeśli nosimy włosy związane, dobrze jest wypuścić kilka pasemek luźno, aby okalały i wyszczuplały twarz. Dzięki przedziałkowi na bok i zasłonięciu części czoła także uzyskamy efekt smuklejszej twarzy.

Z krótkich fryzur do wyszczuplania twarzy nadają się bob (włosy nieco dłuższe niż do linii brody) i lob (wydłużony bob do obojczyków lub łopatek). Z przodu włosy powinny być dłuższe.

Jak wyszczuplić twarz na zdjęciu? 5 trików

Wyszczuplenie twarzy na zdjęciu wymaga odpowiedniej fryzury i makijażu. Ale możemy też odpowiednio pozować, aby twarz wyszła smuklej na zdjęciu. Oto lista pięciu rzeczy, o których należy pamiętać, kiedy robimy sobie zdjęcie:

· Otwórz szeroko oczy, aby wydawały się większe. Przed zrobieniem zdjęcia możesz je na chwilę zamknąć.

· Aby pozbyć się podbródka, przyłóż język do podniebienia i wysuń brodę do przodu - „na żółwika”.

· Nie fotografuj się z dołu. Aparat powinien być nieco wyżej niż twarz lub na jej wysokości. Nigdy niżej.

· Nie ustawiaj twarzy prosto przed aparatem - przekręć ją o kilka stopni, aby pokazywać się z półprofilu.

· Dziubek na zdjęciach sprawdza się już tylko ironicznie. Aby optycznie powiększyć usta, możesz je lekko rozchylić. To tzw. mina na rybkę. Ale jeśli nie czujesz się naturalnie - po prostu się uśmiechnij do aparatu.

Do zdjęć możesz nałożyć więcej makijażu niż zwykle.

Jak wyszczuplić twarz - ćwiczenia

Oto kilka skutecznych ćwiczeń na szczupłą twarz:

- Najprostsze ćwiczenie wyszczuplające twarz to uśmiech. Uśmiechamy się przez kilka sekund i rozluźniamy - powtarzamy 10 razy.

- „Robienie dzióbka”, czyli zasysanie policzków tak, by usta ułożyły się „na rybkę” działa podobnie. Powtarzamy kilka razy.

- Nabieramy powietrza do policzków, liczymy do pięciu i rozluźniamy. Powtarzamy kilka razy.

- Działamy, jakbyśmy za pomocą powietrza chciały wypłukać zęby po myciu - przenosimy nabrane powietrze z jednego policzka do drugiego i z powrotem. Pracujemy tak przez pół minuty. Możemy powtórzyć po rozluźnieniu twarzy.

Jak wyszczuplić twarz - zabiegi domowe

Jeśli twarz wydaje się opuchnięta, przyczyną może być zalegająca pod skórą limfa. Wtedy pomoże wyszczuplający masaż twarzy . Masujemy twarz okrężnymi ruchami od środka do zewnątrz, od górnych partii twarzy do dolnych. Wszelkie opuchlizny mogą mieć swoją przyczynę w nieodpowiedniej diecie - za mało wody, za dużo soli, cukru, tłuszczu i alkoholu.

Jak wyszczuplić twarz - medycyna estetyczna

Wyszczuplenie twarzy za pomocą medycyny estetycznej to kilka zabiegów:

· intralipoterapia - zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczową,

· botoks - toksyna botulinowa wstrzykiwana domięśniowo rozluźnia mięśnie i wyszczupla twarz,

· lipoliza iniekcyjna twarzy,

· zmiana konturu twarzy przy użyciu nici PDO,

· ulthera - zabieg ultradźwiękowy, który można stosować dla podniesienia drugiego podbródka,

· buccal fat removal - chirurgiczne zmniejszanie policzków za pomocą usunięcia tłuszczu.

Wybór konkretnego zabiegu medycyny estetycznej zależy od konkretnego przypadku. Czasem łączy się kilka różnych zabiegów.

Jak wyszczuplić twarz mężczyzny?

Wyszczuplenie twarzy mężczyzny jest trudniejsze ze względu na fakt, że makijaż czy upięcia włosów zazwyczaj nie wchodzą w grę. Mężczyzna może unosić włosy nad czołem za pomocą kosmetyków modelujących fryzurę. Długowłosi panowie mogą wiązać je na czubku głowy, co wydłuży optycznie twarz. Zarost wyszczuplający twarz musi znajdować się w centrum twarzy. Czyli kozia bródka - tak, broda na całą twarz - nie.

Ćwiczenia wyszczuplające twarz dla mężczyzn będą identyczne, jak te dla kobiet.

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn nie różnią się specjalnie od tych dla kobiet. Jednak różni się ich specyfika skóry, więc dobór zabiegów będzie inny.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości