Jak stosować puder do włosów dodający objętości, koloryzujący, maskujący przerzedzenia?

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobieta przeglądająca się w lustrze

Puder do włosów może uratować nas w wielu awaryjnych sytuacjach. Puder do włosów dla mężczyzn zamaskuje braki w owłosieniu. Puder na odrosty i do stylizacji włosów poprawi wygląd niejednej kobiecej fryzury. Zobacz, jak używać pudru do włosów.

Puder do stylizacji włosów zwiększy ich objętość i ułatwi układanie fryzury. Pudry do włosów mają różne przeznaczenie. Jedne mają unieść włosy i pomóc w stylizacji fryzury. Inne mają za zadanie zamaskować przerzedzenia, a jeszcze inne służą do wykonania barwnych pasemek. Jak działają te pudry i jak z nich korzystać?

Puder do włosów dla mężczyzn

Wielu mężczyzn zmaga się z problemem przerzedzonych włosów. Pierwsze symptomy tego kłopotu można zauważyć na czubku głowy. To właśnie tam zazwyczaj w pierwszej kolejności zaczynają wypadać włosy. U niektórych mężczyzn przerzedzanie włosów zaczyna się już w bardzo młodym wieku. Często jest to uwarunkowane genetycznie. W jaki sposób można zamaskować takie prześwity?

Najprostszym sposobem będzie zastosowanie pudru zagęszczającego do włosów. Puder do włosów dla mężczyzn dostępny jest w wielu kolorach. Wystarczy wybrać ten najbardziej zbliżony do koloru włosów i nałożyć go na głowę w miejscu przerzedzenia. Puder do włosów może być także w sprayu.

Puder poza pigmentem koloryzującym zawiera też drobinki, które mają zamaskować miejscowe braki w owłosieniu, nadając fryzurze naturalny wygląd. Po osiągnięciu oczekiwanego efektu, włosy należy polakierować (najlepiej suchym lakierem), by efekt był bardziej trwały. Ten produkt z powodzeniem sprawdzi się też u pań, które mają cienkie i rzadkie włosy.

Kolorowy puder do włosów

Kolorowe pasemka zawsze są modne. Zmienia się jedynie sposób barwienia włosów. Obecnie popularną metodą na wykonanie szalonej fryzury są kolorowe pudry do włosów. Wielu producentów kosmetyków do włosów ma je w swojej ofercie. Do wyboru mamy imponującą paletę barw (od odcieni żółtego, przez róże, czerwienie, fiolety i zielenie). Niektóre firmy oferują w sprzedaży pojedyncze kolory, inne - zestawy. Puder do włosów, który koloryzuje pasemka jest bardzo prostu w użyciu. Barwne proszki przeważnie znajdują się w pudełeczku przypominającym puderniczkę, w formie specjalnego grzebyka, czy też kredki albo kawałka kolorowej kredy.

Jak stosować taki puder do włosów? Nakłada się go na umyte i suche włosy. Wystarczy przejechać kredą kilkakrotnie po pasemku do osiągnięcia odpowiedniego koloru. Im więcej pudru zużyjemy, tym kolor będzie intensywniejszy.

Puder do włosów - efekty

Kolorowe pudry powinny sobie poradzić z zabarwieniem nawet ciemnych włosów. Oczywiście w tym przypadku efekt nie będzie aż tak spektakularny, jak w przypadku blondów, jednak kolor powinien być widoczny. Co ważne, większość tego typu pudrów do włosów całkowicie zmywa się już po pierwszym umyciu głowy. Możemy więc eksperymentować z kolorami bez obaw, że na włosach pozostaną długotrwałe ślady.

W sprzedaży znajdziemy również spraye do jednodniowej koloryzacji. Działają na tej samej zasadzie co pudry.

Jak działa puder stylizujący do włosów?

Puder do włosów zwiększający objętość ma za zadanie unieść włosy, nadać im lekkości i sprawić, że optycznie będzie wydawało się, że jest ich więcej. Ten kosmetyk przeznaczony jest szczególnie do włosów cienkich i rzadkich. Jak stosować puder do włosów, by były bardziej uniesione i sprawiały wrażenie bardziej bujnych?

Puder unoszący włosy jest bezbarwny. Możemy aplikować go na dwa sposoby: wysypując niewielką ilość bezpośrednio na włosy (odchylamy poszczególne pasma i sypiemy puder u nasady). Druga metoda to po prostu wcieranie pudru wysypanego na dłonie. Także wmasowujemy go przy skórze. Puder do włosów dodający objętości sprawia również, że są one bardziej podatne na układanie. Sprawdzi się więc, gdy chcemy wykonać lekką fryzurę.

Puder do włosów na odrosty

Odrosty to zmora niejednej kobiety. Szczególnie, gdy zbliża się ważne wyjście, a nie ma czasu na wizytę u fryzjera. Jak sobie poradzić z tą sytuacją? W niektórych przypadkach odrosty mogą wyglądać dość nieestetycznie. Jest jednak sposób na ich zamaskowanie. Puder do włosów na odrosty to stylistyczne SOS na takie właśnie sytuacje.

Dostępne są warianty m.in w sprayu i w formie pudru, który rozprowadza się na włosach pędzelkiem. Zasada w obu przypadkach jest podobna: należy wybrać kolor jak najbardziej zbliżony do odcienia naszej farby. Następnie trzeba pokryć włosy na długości całego przedziałka pudrem. Efekt powinien utrzymać się do pierwszego mycia włosów.

Zobacz wideo: Jak zrobić własnoręcznie ozdobne mydełko?

Jak zrobić własnoręcznie ozdobne mydełko?
Jak zrobić własnoręcznie ozdobne mydełko? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Annie Engel/Getty Images

Pozostałe wiadomości