Włosy

Najgorsze błędy, jakie popełniamy latem w pielęgnacji włosów. Ekspert ostrzega

Włosy

Lato to czas, kiedy nasze ciało potrzebuje szczególnie intensywnej pielęgnacji. Przed wyjściem na plażę nie zapominamy o filtrach i blokerach. Ale co z włosami? Jak chronić je przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych, wody morskiej i wiatru? Na to pytanie odpowiedział nam Piotr Sierpiński, stylista fryzur.

Szybkie i proste fryzury na plażę

Modne, ładne, a jednocześnie praktyczne fryzury? To możliwe. Piotr zaproponował nam dwie opcje, które wykorzystać możemy w czasie wizyty na plaży. Jak przyznał, w tym przypadku najlepszą opcją jest postawienie na naturalność. Mokre włosy tzw. beach waves, które wcześniej pokryte zostały odżywką, czy wysokie upięcia - kucyk bądź kok, będą strzałem w dziesiątkę.

- Rozpuszczone włosy na plaży nie są dobrym pomysłem. One się plączą i nie będą ładnie wyglądać - dodał.

Co więcej, podczas wakacyjnego szaleństwa warto postawić na kolor. Zatem mile widziane będą tu wszelkie opaski, gumki czy spinki, których odcień możemy dopasować np. do stroju kąpielowego.

Jak zadbać o włosy przed wizytą na plaży i po powrocie?

Ochrona włosów - to właśnie na to powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas wakacji. Ekspozycja na słońcu szkodzi włosom, po pewnym czasie stają się suche, łamliwe, osłabione, wypłowiałe, pozbawione blasku i szorstkie w dotyku.

Przed wyjściem na plażę warto nałożyć na kosmyki specjalne kosmetyki, które ochronią nasze włosy przed wysoką temperaturą i promieniowaniem słonecznym. Specjalista dodał jednak, by nie eksperymentować z kremami bądź olejkami, które nakładamy na twarz. Niestety w wielu przypadkach powodują one rozjaśnianie włosów.

Sól czy chlor, który osadza się na kosmykach, w połączeniu ze słońcem, może trwale zniszczyć nasze włosy, dlatego też po kąpieli morskiej i w basenie zawsze należy przemyć włosy wodą, najlepiej mineralną.

Co więcej, nigdy nie suszymy włosów na słońcu. To jest absolutnie niezdrowe. Dlaczego? Specjalista przyznał, że najbardziej narażone na promieniowanie UV są właśnie mokre kosmyki. Każda kropelka wody działa jak mała soczewka skupiająca promieniowanie - w tych miejscach zniszczenia następują szybciej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Agnieszka Dygant pokazała zdjęcie syna. Show skradła fryzura 11-latka. "Jakie fajne włosy ma Xawery, oryginalne"

Po infekcji COVID-19 wypadają włosy. Potrzebna jest specjalistyczna terapia

"Mamo, chcę mieć kolorowe włosy!" Co robić, gdy dziecko namawia nas na wakacyjną metamorfozę?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości