Moda i Uroda

Jak olejować włosy? Jak często olejować włosy i jaki olej będzie najlepszy?

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Kobieta podczas zabiegu olejowania włosów

Pielęgnacja włosów oparta na naturalnych składnikach jest zawsze najlepsza dla ich kondycji. Idealnie nadają się do tego olejki. Jak olejować włosy, by przywrócić im blask i nawilżenie? Wystarczy wybrać najlepszy olej i wmasować go w pasma włosów.

Jeśli Twoje włosy są suche i zniszczone, olejki o naturalnym pochodzeniu będą dla nich prawdziwym wybawieniem. Jak prawidłowo olejować włosy? Wystarczy nawet niewielka ilość kosmetyku do nawilżenia struktury włosa. Decydując się na takie produkty, po kilku aplikacjach będziemy już wiedzieć, jaki olej do olejowania włosów będzie dla nas najlepszy.

Jaki olej wybrać do olejowania włosów?

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się przy tego typu zabiegu, to jaki olej do olejowania włosów będzie odpowiedni? Tak naprawdę każdy z nich ma dobroczynne właściwości, każdy warto też mieszać z innymi ważnymi dla urody włosów składnikami. Zastanawiając się, jak olejować włosy na noc trzeba pamiętać, by wybierać takie oleje, które nie pachną intensywnie – mocna woń mogłaby utrudnić zasypianie. Gdy nie mamy czasu w dzień, wystarczy wieczorem nałożyć na włosy i skórę głowy wybrany olej, a rano delikatnie umyć szamponem.

A jakim olejem olejować włosy , by ochronić je przed niekorzystnie działającymi czynnikami zewnętrznymi? Najlepszy będzie olejek migdałowy, który tworzy na powierzchni włosa ochronny filtr. Właśnie dlatego szczególna ochrona to jedna z największych zalet, jakimi wyróżnia się olejowanie włosów. Jak wzmocnić efekt odbudowy? Po nałożeniu na włosy, owiń głowę ręcznikiem, ponieważ zatrzymane ciepło zapewnia lepsze wchłanianie składników odżywczych.

Wydawać by się mogło, że do trudniejszej pielęgnacji należy olejowanie włosów kręconych. Jaki olej będzie dla nich idealny? Polecany jest szczególnie olej słonecznikowy, lniany czy makadamia. Zadbają one o właściwą elastyczność loków, podkreślą ich kształt i dogłębnie nawilżą. Jeśli w domu nie mamy specjalnych rodzajów, wystarczy sięgnąć po oleje używane w kuchni, typu oliwa z oliwek. Składnik ten odżywia, wzmacnia i ułatwia rozczesywanie. Sprawdzone i często stosowane jest olejowanie włosów olejem kokosowym. Jak wiadomo, ma on bardzo korzystne działanie na urodę nie tylko włosów, ale i całego ciała. Jest również bogatym źródłem witamin. Odbudowuje zniszczoną strukturę, a wzmacniając cebulki, przeciwdziała ich wypadaniu. Odpowiedź na pytanie, jak często olejować włosy olejem kokosowym jest ta sama, co w przypadku innych olejów, a więc 1-2 w tygodniu. Sam zabieg również jest podobny. Jakie oleje do olejowania włosów powinny jeszcze znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety? Godne polecenia są suche olejki do włosów w formie gotowych produktów, których nie trzeba spłukiwać. Jak często można olejować włosy takimi kosmetykami? Niewielką ilość, szczególnie na końcówki, można nakładać kilka razy w tygodniu. Jeśli włosy mają tendencję do przetłuszczania, lepiej delikatnie ograniczyć olejowanie włosów. Jaki olej wybrać , gdy osłabione cebulki wypadają? Warto wtedy sięgnąć po wzmacniający olejek słonecznikowy.

Jak olejować włosy?

Oleje świetnie odżywiają, nawilżają, wnikają w strukturę włosa i je odbudowują. Olejkami można zastąpić każdą odżywkę. Jak olejować włosy? Wszystko zależy, na jaki produkt się zdecydujemy. Można połączyć olej z innymi składnikami tworząc papkę lub aplikować olejek bezpośrednio na włosy.

Jak często olejować włosy? Wystarczy robić to raz w tygodniu lub dwa razy, jeśli włosy są bardzo suche i zniszczone. Warto wiedzieć, po jakie rodzaje sięgać. Do najpopularniejszych można zaliczyć olej kokosowy, lniany czy arganowy.

Jak olejować włosy olejem kokosowym , by zabieg był skuteczny? Najlepiej podgrzać olej w kąpieli wodnej i nałożyć na suche włosy.

Można też go lekko podgrzać, dodać łyżkę oleju z awokado i nałożyć na pasma. Olej kokosowy wraz z oliwą z oliwek i bananem stanie się z kolei maseczką, która po 30 minutach świetnie wzmocni i nawilży włosy od cebulek aż po same końce.

Jak olejować włosy olejem lnianym? Aby wzmocnić jego właściwości, łączymy go z letnim mlekiem w formie płukanki lub robimy papkę z oleju, miodu i awokado. Dzięki niemu włosy są odbudowane, elastyczne i pełne blasku.

Jak olejować włosy oliwą z oliwek? Wystarczy dwie łyżki nałożyć na włosy (większa ilość może zbyt mocno je natłuścić) i przytrzymać na włosach przynajmniej pół godziny. Oliwę z oliwek można dodawać do innych olejów, a w połączeniu z sokiem z cytryny i miodem ma ona właściwości rozjaśniające.

Jak olejować włosy olejkiem rycynowym ? W tym przypadku warto wymieszać go z innym olejem, ponieważ jego konsystencja jest bardzo gęsta, co utrudnia nakładanie czy zmywanie.

Jak olejować włosy innymi olejami? Arganowy można podgrzać i bezpośrednio aplikować na pasma lub połączyć z odżywką i żółtkiem jaja tworząc maseczkę.

Do intensywnego olejowania włosów można polecić olejek marula - świetnie działa aplikowany na końcówki, nadaje im miękkości i połysku. Mniej znany olejek monoi regeneruje wysuszone i zniszczone końcówki, można nim pokrywać całe włosy oraz skórę głowy – wystarczy trzymać pół godziny.

Jak prawidłowo olejować włosy? Na pewno trzeba zachować umiar. Zbyt duża ilość oleju naniesionego na pasma może je za bardzo obciążać.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości