Horoskop

Chiński znak zodiaku Wąż. Co o chińskim Wężu mówi horoskop?

Horoskop

Aktualizacja:
Juhari Muhade / Getty ImagesHoroskop dzienny na niedzielę, 28 listopada

Wąż jest jednym ze znaków zodiaku w chińskim horoskopie. Osoby spod znaku Węża chińskiego potrafią być bardzo ujmujące, jak nikt odczytują emocje. Jakie są chińskie Węże w kontaktach z ludźmi? Jakie cechy charakteru posiada znak zodiaku Wąż?

Wśród dwunastu chińskich znaków zodiaków jest Wąż. Ktoś, kto się urodził w Roku Węża jest błyskotliwy, inteligentny i potrafi przewidywać fakty. W kulturze europejskiej wąż nie jest szczególnie lubiany i kojarzy się z czymś negatywnym. Wąż chiński ma zupełnie inne znaczenie. Co należy wiedzieć o osobach, które są według horoskopu Wężami ?

Wąż chiński w kalendarzu chińskim

Zodiakalnym Wężem są osoby urodzone w latach 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 i 2013. Następny Rok Węża przypada na 2025. Według tego, co znajdziemy w chińskich podaniach, Wąż jest najbardziej tajemniczy spośród wszystkich znaków zodiaku. Osoby urodzone w Roku Węża nie kierują się powszechnymi opiniami, a swoimi własnymi ocenami, nawet jeżeli są one sprzeczne z narzuconymi przez społeczeństwo zasadami.

Chiński znak zodiaku Wąż jest kojarzony z pociągiem do rzeczy materialnych i chęcią otaczania się tym, co jest najlepsze. Chiński Wąż lubi ekstrawagancję, szczególnie jeżeli chodzi o aranżacje wnętrz i unikatowe przedmioty. W kontaktach międzyludzkich uwielbia porywające dyskusje. Chiński znak Węża nie lubi, kiedy się go poucza i wyśmiewa. Denerwuje się, kiedy ktoś wygłasza nierozsądne poglądy.

Jaka jest osobowość zodiakalnego chińskiego węża?

Atutem znaku chińskiego Węża jest jego inteligencja i mądrość. Potrafi się także kierować intuicją, a kiedy zestawimy ze sobą wszystkie te cechy jednocześnie okazuje się, że Wąż jest chińskim znakiem zodiaku , który często może uzyskać przewagę nad innymi. Wąż ma niesamowitą zdolność do odczytywania emocji innych osób, jest przenikliwy i doskonale rozumie osoby, z którymi dyskutuje. Kolejną cechą jest pewność siebie, którą wyraża na wszystkich płaszczyznach swojego życia. Każdy Wąż chiński ma wokół siebie pewną aurę tajemniczości, która intryguje i przyciąga.

Charakterystyczna jest też nieufność i przebiegłość. Zodiak chiński Wąż ma kłopot z zaufaniem i przyjęciem krytyki. Nie ujawnia wielu informacji, by potem w odpowiednim momencie wykorzystać je na swoją korzyść. Wśród zalet Węża chińskiego wymienia się doskonałą organizację, rozwagę, mądrość, umiejętność kompromisów, filozoficzne podejście do świata. Z kolei najczęstsze wady to zazdrość, upór, wyniosłość, zachłanność i kłamliwość.

Chiński Wąż – charakter a płeć

Kobiety spod znaku chińskiego Węża są wyjątkowo pożądane, głównie przez aurę tajemniczości. Kobieta Wąż jest wybredna, jeżeli chodzi o partnerów, ale też mężczyzn wokół niej krąży sporo. Potrafi być bezlitosna i pozbawiona współczucia. Kiedy kobieta Wąż zwiąże się z kimś na stałe, chce mieć swojego partnera tylko dla siebie, z czego druga połówka doskonale zdaje sobie sprawę. Mężczyzna Wąż przyciąga charyzmą, potrafi być przy tym bardzo uwodzicielski. Nieustannie doskonali sztukę uwodzenia, co w połączeniu z kreatywnością i interesującą osobowością zapewnia mu powodzenie u kobiet. Zwłaszcza, że kryje w sobie tajemnice, które jego wybranka będzie chciała poznać.

Jaki Wąż chiński jest w uczuciach?

Wąż przede wszystkim jest elegancki i seksowny, więc wzbudza pożądanie. Jego czarowi trudno się oprzeć, ale jest bardzo wymagający w kwestii wyboru życiowego partnera. Dla chińskiego Węża liczy się intelekt i wygląd zewnętrzny. Chce, być doceniany i musi mieć pewność, że wspólne rozmowy będą satysfakcjonujące.

Niestety zodiak chiński Wąż nie jest zbyt stały w uczuciach. Jest uwodzicielem i zanim założy rodzinę, na swoim koncie będzie mieć liczne przygody. Jednak kiedy się zdecyduje, jest całkowicie oddany drugiej połowie. Wąż jest zaborczy, dlatego kieruje wszystkimi aktywnościami i wyjściami, by do jego bliskich miały dostęp tylko wybrane przez niego osoby. Paradoksalnie chiński Wąż sam potrzebuje poczucia niezależności i swobody.

Kariera zawodowa Węża

Obok Tygrysa, Wąż chiński jest znakiem, który dość szybko czuje się znużony i często zmienia pracę. Mimo to do wykonywanych obowiązków podchodzi sumiennie i wywiązuje się ze wszystkich zadań. Choć cechuje go dość rozrywkowe podejście do życia, chiński znak zodiaku Wąż jest kreatywny i staranny w pracy. Jest świetnie zorganizowany i konieczność pracy w oparciu o napięte terminy nie jest dla niego kłopotliwa. Preferuje pracę samodzielną niż w grupie.

Wydatki chińskiego węża zawsze są zaplanowane i spontaniczne zakupy raczej nie są jego udziałem. Uwielbia przepych i drogie przedmioty, ale nie jest skłonny do rozrzutności i wydawania pieniędzy na to, co w jego odczuciu nie jest tego warte. Zodiakalny Wąż uwielbia pieniądze i podobnie jak chińska Świnia, łatwo je przyciąga.

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Juhari Muhade / Getty Images

Pozostałe wiadomości