Horoskop

Sen o telewizorze - znaczenie i symbolika

Horoskop

Aktualizacja:
Steven Errico/Getty Images

Sennik interpretuje telewizor w marzeniach sennych jako oznakę chęci wprowadzenia zmian w życiu i zerwania z trapiącą śniącego rutyną. Co jeszcze może oznaczać sen o oglądaniu telewizji lub wpatrywaniu się w telewizor?

Okno na świat, bez którego większość osób nie wyobraża sobie życia. Telewizor jest prawie w każdym domu, wiernie towarzyszy ludziom w codziennym życiu. Dostarcza rozrywki i informacji. Co oznacza, kiedy pojawia się we śnie? Czy sen o telewizorze to zwiastun dobrych wiadomości? Według niektórych senników telewizor w marzeniu sennym odzwierciedla nudne życie wypełnione rutyną. Inne interpretacje traktują telewizor jako symbol lenistwa i braku towarzystwa. Wśród znaczeń można znaleźć również takie, które tego rodzaju sen odczytują jako symbol zdobywania nowej wiedzy, informacji i zawierania inspirujących znajomości. Sennik mistyczny telewizor we śnie traktuje jako głębszy przekaz podświadomości. W tej interpretacji wyświetlany obraz ma odzwierciedlać wewnętrzne życie śniącego, jego najbardziej skrywane marzenia i obawy.

Sennik telewizor – znaczenie podstawowe

Sen o telewizorze to głównie przestroga przed wypełniającą życie rutyną, nudą i bezczynnością. W znaczeniu podstawowym interpretowany jest jako sygnał do podjęcia zmiany w życiu i zastanowienia się nad swoją obecną sytuacją. Odczytując znaczenie snu, trzeba również koniecznie zwrócić uwagę na to, co pojawia się na ekranie telewizora we śnie. Jeśli marzenie senne przedstawia wyłącznie samą czynność oglądania telewizji, to sygnał, że życie śniącego stoi w miejscu. Tkwiąc w obecnej sytuacji, nie można osiągnąć tego, czego się pragnie. Jeśli we śnie przełącza się programy, może zwiastować to pojawienie się w realnym życiu kilku okazji do zmian, z których należy skorzystać. Dotyczy to na przykład otrzymania nowej oferty pracy, wyjazdu lub przeprowadzki czy podjęcia decyzji związanej z finansami. Sen o telewizorze jest również wiadomością dla tych, którzy boją się zmian. Niekiedy ryzyko jest opłacalne, a życiowe rewolucje mogą zakończyć się pomyślnie. Wyłączanie telewizora jest zapowiedzią podjęcia właściwych decyzji, których śniący nie powinien żałować. Dobrym symbolem jest również sen o zakupie telewizora. Wieszczy spełnienie marzeń i zrealizowanie od dawna wyczekiwanych planów.

Oglądać telewizor – znaczenie snu

Wybór konkretnego programu w marzeniu sennym to zapowiedź podjęcia decyzji w życiu realnym. Najważniejsze znaczenie ma jednak to, co dokładnie jest oglądane we śnie.

  • Horror – jest przestrogą przed niebezpieczeństwem, przykrością i złymi wiadomościami.
  • Przyjemne programy lub filmy – zwiastun szczęścia, pomyślności i dobrych wiadomości. To również zapowiedź końca stresującego okresu w życiu.
  • Teleturniej lub programy rozrywkowe – zwiastują czas, który przyniesie pytania o dalszą przyszłość i konieczność podjęcia ważnych decyzji. Warto potraktować ten sen jako ostrzeżenie przed zbyt lekkomyślnym zachowaniem oraz zachętę do przemyślenia tego, co dla śniącego najlepsze.
  • Sen o oglądaniu siebie w telewizji – towarzyszy głównie osobom o wygórowanych ambicjach i bardzo wysokich wymaganiach, zarówno względem siebie, jak i innych. Sen ten jednak jest wskazówką do tego, by przemyśleć własne nastawienie i być bardziej przyjaznym dla otoczenia.
  • Filmy przygodowe – odzwierciedlają ukryte pragnienie zmian i tęsknotę za poznawaniem nowych miejsc i ludzi. To znak, by zmienić swoje życie, postawić na większą spontaniczność.
  • Programy sportowe – to przestroga przed zaniedbywaniem swojego zdrowia. Marzenie senne, które komunikuje, że czas wstać z kanapy i wprowadzić do życia realnego więcej aktywności fizycznej.
  • Filmy dokumentalne – to wskazówka, by postawić na rozwój osobisty i doskonalenie umiejętności. Sen taki może również oznaczać, że śniący zbyt mało uwagi poświęca swoim zainteresowaniom.

Telewizor sennik mistyczny

To, co pojawia się we śnie na ekranie telewizora, według sennika jest odzwierciedleniem myśli, pragnień i marzeń śniącego. Marzenie senne ukazuje prawdziwą postawę wobec wyświetlanego na ekranie problemu. Telewizor jest swojego rodzaju projektorem skrywanych marzeń, a sen ukazuje śniącemu to, co, siedzi głęboko w jego duszy, a czego ten być może nie dostrzega w życiu realnym. Dlatego też to marzenie senne należy potraktować jako szansę na wejrzenie w swoją podświadomość, która za pośrednictwem obrazu sennego wysyła zakodowane informacje. Znaczenie snu w senniku mistycznym znacznie różni się od podstawowej interpretacji, sennik mistyczny bowiem nie odczytuje dokładnie przekazu snu, a jedynie wskazuje na to, czego śniący tak naprawdę skrycie pragnie. Na przykład sen o filmach przygodowych ma tłumaczyć chęć odkrywania świata, sen o horrorze zdradza ukryte lęki, sen o programach rozrywkowych natomiast należy interpretować jako wskazówkę, że w realnym życiu śniacemu brakuje radości.

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto?

Zobacz także:

Co według sennika oznacza sen o rodzinie? Co zwiastuje sen o rodzinie męża czy chłopaka?

Sen o wiewiórce – jak interpretują go różne senniki?

Sen o białej lub brudnej pościeli - jak interpretuje go sennik?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości