Horoskop

Pająk we śnie - co mówi sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
pająk

Sny niejednokrotnie potrafią zaskakiwać swoją fabułą. Czasem są zupełnie pozbawione sensu, innym razem stanowią projekcję wydarzeń, które przydarzyły się osobie śniącej w ciągu dnia, a nieraz pojawiają się w nich dziwne symbole. Co może oznaczać sen, w którym widzimy pająki?

Nie do końca wiadomo, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, inne sporadycznie, a jeszcze inne wcale. W dawnych czasach wierzono, że marzenia senne to subtelne sygnały wysyłane przez podświadomość, mające być przestrogą lub wskazówką co do postępowania w realnym życiu. Obecnie wiele osób również wierzy w tego rodzaju interpretację, poszukując znaczenia snów w sennikach. Bardzo często motywem pojawiającym się w snach są zwierzęta, których obawia się śniący lub żywi do nich odrazę. Co może oznaczać sen o pająkach?

Sen o pająku – co mówi sennik?

Pająk we śnie zazwyczaj nie jest przyjemnym widokiem, nawet jeśli osoba śniąca nie boi się tych zwierząt. Okazuje się jednak, że sam motyw nie zawsze musi mieć negatywne konotacje. Wiele zależy od szczegółów snu, dlatego jeśli po przebudzeniu nie pamiętamy fabuły, warto odczekać kilka godzin, a czasem nawet kilka dni, nim przystąpimy do interpretacji. Bywa, że marzenia senne przypominają się dopiero po pewnym czasie. Co zatem może oznaczać sen o pająkach?

  • Ogólne znaczenie snu, w którym pojawia się pająk, zazwyczaj jest związane z ukrywanymi w podświadomości marzeniami i fantazjami, często o podłożu seksualnym. W innej interpretacji sam pająk jest symbolem udanego i szczęśliwego życia, stanowi więc dobry omen.
  • Chodzące pająki to według sennika bardzo pozytywny znak. Duża liczba tych pajęczaków ma być zwiastunem nadchodzącej pomyślności w finansach oraz w relacjach towarzyskich. W przypadku singli może to oznaczać, że w krótkim czasie poznają wyjątkową osobę. Spora liczba małych pająków jest symbolem nowej energii, która wkrótce pojawi się w naszym życiu. Jeśli osoba śniąca odczuwa lęk przed pajęczakami, oznacza to, że w realnym świecie powinna bardziej ufać bliskim osobom, którym zależy na jej szczęściu.
  • Duży pająk jest częstym motywem, którego interpretacji poszukuje się w senniku. Z jednej strony może symbolizować lęk, który odczuwa śniąca osoba, przez co nie jest w stanie realizować wielu planów i marzeń w codziennym życiu. Z tego powodu może czuć się sfrustrowana i niezadowolona ze swojej sytuacji. Z drugiej strony jest to również znak, że za bardzo skupiamy się na błahostkach, które zasłaniają nam rzeczywisty obraz rzeczy i nie pozwalają skupić się na priorytetach. W tej interpretacji duży pająk stanowi ostrzeżenie, aby zmienić swój sposób postrzegania, w przeciwnym wypadku straci na tym nasze zdrowie psychiczne. Jeśli we śnie przyglądamy się pajęczakowi sporych rozmiarów, może to oznaczać, że czeka nas spore wyzwanie, które jednak zakończy się sukcesem. Ucieczka przed pająkiem niestety wróży straty finansowe.

Co jeszcze oznacza pająk we śnie?

U wielu osób pojawia się sen z pająkami w różnych kolorach. W zależności od odcienia, mogą one oznaczać coś innego.

  • Według sennika najczęściej spotykanym motywem jest czarny pająk. Stanowi on odniesienie do sfery duchowości, która wkrótce będzie odgrywać duże znaczenie w życiu osoby śniącej. Jest to wskazówka, że nasze czyny nie odzwierciedlają rzeczywistych przekonań i są niezgodne z wewnętrznym systemem wartości. Być może boimy się przyznać do własnych opinii lub odczuwamy presję społeczeństwa. Niestety robienie rzeczy wbrew sobie może mieć bardzo negatywne konsekwencje, z którymi w przyszłości przyjdzie się nam zmierzyć.
  • Złoty pająk widziany we śnie to symbol bardzo dużego sukcesu finansowego. Być może trafi nam się nieoczekiwana nagroda lub w końcu sfinalizujemy ważną inwestycję. To dobry znak, aby zacząć realizować biznes, nad którym od dłuższego czasu się zastanawialiśmy.
  • Kolorowy pająk ma świadczyć o dobrym stanie zdrowia osoby śniącej, którym będzie się cieszyć przez długi czas.
  • Biały pająk to według sennika znak, że wszystkie dotychczasowe kłopoty się skończą, a osoba śniąca będzie mogła cieszyć się spokojem.

Kolejnym motywem nieodłącznie związanym z pająkiem jest pajęczyna. Jeśli widzimy pajęczaka zaplątanego w sieć, oznacza to, że nasze przedsięwzięcia, obecne i planowane, zakończą się sukcesem. Gdy pająk zajmuje się tkaniem, spodziewajmy się nadchodzących zmian w życiu. Być może będą one związane z odkryciem swojego przeznaczenia i prawdziwego powołania lub z rozwiązaniem ważnych spraw, które ciągnęły się przez bardzo długi czas.

Jeśli zdarzyło nam się zabić pająka we śnie, to według sennika czeka nas wielki sukces. Może być on związany ze sferą zawodową i długo wyczekiwanym awansem czy sfinalizowaniem ważnej transakcji. Z kolei jeśli podczas próby złapania pajęczaka zostaliśmy przez niego ugryzieni, należy spodziewać się problemów związanych z prowadzonymi interesami.

Zobacz też:

Ugryzienie pająka domowego – czy jest groźne i co robić?

Jadowite pająki w bananach!

Aleksandra Mirosław. Kobieta-pająk z Lublina obroniła tytuł mistrzyni świata

Zobacz wideo: Co pić, żeby się wyspać? Porady Agnieszki Cegielskiej

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości