Horoskop

Co oznacza w senniku księżyc w pełni i jak odczytywać taki sen?

Horoskop

Aktualizacja:
Alister MacBain/Getty Images

Pełnia księżyca często kojarzona jest z magią i mistycyzmem. Ma również bardzo romantyczny i tajemniczy charakter. Co mówi o księżycu sennik? Sprawdź, co mogą oznaczać takie sny i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę.

Księżyc symbolizuje uczucia i intuicję. Jego motyw chętnie wykorzystywany jest w sztuce i kulturze. Często również pojawia się w nocnych wizjach. Warto się zatem przekonać, co mówi sennik o pełni księżyca.

Znaczenie księżyca w senniku

Ogólna symbolika księżyca odnosi się nie tylko do przeczuć i romantyzmu, ale również do kobiecych emocji, miłości i tęsknoty. Dlatego pojawienie się tego symbolu podczas snów może oznaczać, że potrafimy kontaktować się z mrocznymi i tajemniczymi stronami naszej osobowości. Widok księżyca w senniku to zwiastun zmian zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Jeśli jest to nów, możemy się spodziewać, że wkrótce będziemy planować wielkie rzeczy. Ujrzany w czasie nocnych wizji księżyc z wosku oznacza, że pokonamy wszelkie problemy w poczuciu uznania i szacunku.

Kiedy księżyc świeci bardzo jasnym blaskiem, wróży to szczęście i bogactwo. Jeśli jego obrys powoli się zmniejsza, może to zapowiadać stratę lub przestrogę przed fałszywymi ludźmi. Negatywne znaczenie posiada także księżyc przysłonięty chmurami – to zwiastun smutku i rozczarowania. Trzymanie tarczy księżyca w dłoni to z kolei znak, że weszliśmy w związek z właściwą osobą i możemy mieć z nią satysfakcjonujące życie seksualne.

Jako że księżyc symbolizuje intuicję, jego obecność w marzeniu sennym mężczyzny może być znakiem, by ten skupił się na swojej duchowości. Może to być też informacja, że boi się on jakiejś niewiasty. Jeśli natomiast o księżycu śni kobieta, może to się odnosić do jej szacunku do innych pań. Kiedy widzimy w snach pojedyncze fazy księżyca, jest to zwiastun korzystnych zmian.

Co oznacza w senniku pełnia księżyca?

Ujrzana we śnie pełnia księżyca zwiastuje finał toczących się w realnym życiu spraw. Dotyczy to wielu sfer, np. miłosnej. Gdy kochankowie ze sobą flirtują, mogą się spodziewać, że wkrótce wyznają sobie miłość. To także dobry znak dla osób prowadzących biznesy – negocjacje, które rozpoczęli, już niedługo zakończą się dla nich bardzo pomyślnie. Niestety istnieje również druga strona medalu, ponieważ pełnia księżyca może także oznaczać, że konflikt, w którym bierzemy udział, może doprowadzić do awantury lub rozprawy w sądzie.

Jeśli we śnie zobaczymy duży księżyc w pełni, sennik interpretuje to jako zapowiedź sukcesów w życiu uczuciowym. Kiedy jego blask rozświetla całe niebo, jest to symbol, że wkrótce zrealizują się nasze śmiałe plany i marzenia. To także wróżba, że niedługo nadejdzie dobry czas w życiu zawodowym. Podziwianie księżyca w pełni z ukochaną osobą zwiastuje dobrą relację oraz wspólne życie w szczęściu i harmonii. Jeśli we śnie pełnia oświetla łóżko kobiety, jest to symbol zazdrości ze strony ukochanego. To także potrzeba jej ciągłej kontroli. Według sennika może to prowadzić do popsucia stosunków, poważnego konfliktu.

Nagłe zniknięcie księżyca w pełni to symbol, że boimy się samotności. Wielu ludziom często się śnią dwie pełnie na jednym niebie. Jest to zwiastun, że wymagamy od innych zbyt wiele. Takie marzenie senne może się powtarzać u osób, które niedawno z kimś się rozstały, ale mają już nowych partnerów. Może być to również oznaka zagubienia emocjonalnego.

Sen o księżycu według sennika indyjskiego, arabskiego i perskiego

Każda kultura w swój indywidualny sposób interpretuje znaczenia snów. W indyjskim senniku księżyc oznacza, że wkrótce dotrzemy do obranego celu. Jeśli wędrujemy w świetle pełni, to również znak, że jesteśmy coraz bliżej realizacji marzeń. Często śni się nam, że nie możemy zasnąć przez oślepiający blask księżyca – jest to oznaka, że ktoś z bliskiego otoczenia jest fałszywym przyjacielem, który przeciwko nam spiskuje.

Według sennika arabskiego widok jasnej pełni księżyca to zapowiedź szczęścia, osiągniętego przez flirt. To także znak, że sprawy ułożą się pomyślnie, a wszelkie podjęte działania okażą się skuteczne. W przypadku ciemnej pełni jest więcej powodów do obaw, ponieważ jest to symbol, że deklarowane przez nas poglądy nie są dla nas zrozumiałe. Jeśli natomiast widzimy pełnię z czerwoną poświatą, może to być przestroga, aby jak najszybciej rozwiązać problemy.

Spośród starożytnych cywilizacji na szczególną uwagę zasługuje kultura Persów, którzy również posiadali swój sennik. Według niego symbol księżyca we śnie to nakaz, aby żyć zgodnie z prawami natury, które są uniwersalne dla wszystkich ludzi. Oglądanie świecącego księżyca zapowiada życie w dostatku i bogactwie. Pełnia według sennika perskiego wróży rychłe wzięcie ślubu z odpowiednią osobą i powodzenie w miłości. Księżyc w nowiu to zaś zwiastun sukcesów w życiu zawodowym lub uczuciowym.

Oto czerwony księżyc, który na początku września 2020 roku mieli szansę zobaczyć mieszkańcy Australii. Przemierzał on niebo nad latarnią morską na Przylądku Byrona.

Zobacz także:

Ewa Zgrabczyńska - jak żyje dyrektorka zoo, która uratowała sławne tygrysy? "Nazywają mnie wariatką od kotów"

Szalone życie Łukasza Rybarskiego. "Dzięki takim ludziom jak on, ten świat idzie do przodu"

Kompleksiara, która zdobyła miliony fanek w sieci. Na czym polega fenomen Kingi Sawczuk?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości