Jakim mężczyzną jest Andrzej?

Dziś wszyscy jesteśmy Andrzejami
Dziś imieniny obchodzi Andrzej. Dawniej popularne imię, dziś nadawane jest bardzo rzadko. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy znanych przedstawicieli tego imienia: Andrzeja Sołtysika, Andrzeja Morozowskiego i Andrzeja Suprona.

Kim jest Andrzej?

Imię jest ważne dla naszej tożsamości. Niektórzy przywiązują do niego wagę, hołubią je, inni zaś wstydzą się swojego imienia. Imię Andrzej wywodzi się z języka greckiego od słowa andros (mąż, mężczyzna) lub anderios (męski). Do Andrzejów przypisuje się takie cechy jak: mężność, odwaga. uczuciowość, towarzyskość, intuicja, dynamizm. Jest wiernym i odpowiedzialnym mężem oraz ojcem.

Z opisem tym zgadza się nasz dziennikarz Andrzej Sołtysik, który w studiu Dzień dobry TVN zdradził, że imieniny spędzi w kameralnie, razem żoną w Spa.

W Polsce imię Andrzej najpopularniejsze było w latach 50. i 60. Obecnie w naszym kraju żyje 178,5 tys. Andrzejów urodzonych w latach 1950-1959. W następnych latach popularność systematycznie spadała. Obecnie imię Andrzej otrzymuje rocznie ok. 300 chłopców.

Nasi goście przyznali, że podobają im się odmiany imienia Andrzej, a więc Andruszko, Andrzejek, Jędrek, Jędruś, Jędrzejek.

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak zatrzymać starzenie skóry? Zwróć uwagę na skład kosmetyków
Materiał promocyjny

Jak zatrzymać starzenie skóry? Zwróć uwagę na skład kosmetyków