Horoskop

Strzelec - szczęściarz, ryzykant i ulubieniec planet. Horoskop i charakterystyka znaku

Horoskop

Aktualizacja:
Znak zodiaku Skorpion

Horoskop dla Strzelca. Słońce gości w znaku Strzelca od 22. listopada do 21. grudnia i w tym czasie rodzą się dzieci obdarzone szczególnymi przywilejami. Jakie są osoby urodzone w tym znaku?

  • Strzelec - charakterystyka znaku zodiaku
  • Pozytywne cechy strzelca
  • Negatywne cechy strzelca
  • Kobieta spod znaku Strzelca
  • Mężczyzna spod znaku Strzelca
  • Strzelec w związkach
  • Strzelec jako rodzic
  • Strzelec w pracy - jakie zawody są najlepsze dla osób urodzonych w tym znaku

Znakiem Strzelca zarządza największa planeta naszego Układu Słonecznego, czyli Jowisz. Jest to starożytny władca wszystkich dawnych bogów i bóstw. Ma wokół siebie niezliczoną ilość naturalnych satelitów, a jego pole grawitacyjne chroni pozostałe ciała niebieskie przed niebezpiecznymi kolizjami z kosmicznym gruzem. Podobnie jest z podopiecznymi Jowisza, zazwyczaj gromadzą wokół siebie spore towarzystwo, gotowe razem ze swoim liderem na każde szaleństwo lub realizację nowego, ekscytującego planu.

>>> Zobacz też:

Metale przypisane znakom Zodiaku. Sprawdź jaki pasuje do ciebie

Potężny Jowisz sprzyja swoim podopiecznym - Strzelcom

Osoby urodzone w tej fazie zodiaku mają w życiu wiele szczęścia, nie tylko w grach i loteriach, ale również w codziennych, powszednich sprawach. Nawet kiedy pakują się w niebezpieczne sytuacje okazuje się, że mogą wyjść z nich obronną ręką, a jakieś ,,zrządzenie losu'' nie pozwala im zrobić krzywdy.

Strzelec nie ogląda się za siebie, nie rozpatruje nadaremno tego co już było, ale skupia swoją uwagę na tym co dopiero będzie i co być może jest już w zasięgu ręki. Dzięki pozytywnemu wpływowi Jowisza wiele spraw udaje się Strzelcom załatwić od tak, praktycznie z miejsca, bez kolejek i kłopotów przynależnych innym znakom zodiaku. Przedstawiciele innych faz gwiezdnego zwierzyńca mogą zazdrościć Strzelcom tej lekkości i swobody w podejściu do wszystkich obowiązków. Dzięki takiemu nastawieniu, że ,,jakoś to będzie'' i pomocy planetarnego giganta, jakoś to rzeczywiście jest. Częściej lepiej niż gorzej. To co innym znakom zodiaku nie uszłoby na sucho i musiały by ponieść konsekwencje swojego działania, Strzelcom z pewnością się upiecze, a przedstawiciele władzy popatrzą na ich wybryk przez palce.

POZYTYWNE CECHY STRZELCA

niezmordowana aktywność, radość w codziennym życiu, pozytywne podejście, optymizm, prostolinijność, szczerość, bezpośredniość, życzliwość, wierność ideałom, odwaga w działaniu, szczodrość, chęć dzielenia się swoimi zasobami.

NEGATYWNE CECHY ZNAKU

hurra-optymizm, nierealne spojrzenie na rzeczywistość, brak krytycyzmu, skłonność do hazardu, skłonność do przesady, grubiaństwo, zachowanie nieadekwatne do sytuacji, szybkie nudzenie się, brak konsekwencji, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, wybuchowość.

Kobieta urodzona w znaku Strzelca

Zazwyczaj jest radosna i pozytywnie nastawiona do świata. Kocha dobre towarzystwo, uwielbia wyśmienity żart i chwali sobie kiedy dzieje się coś nowego. Jest otwarta na propozycje i docenia kiedy mężczyzna zaimponuje jej odwagą. Sama przejmuje inicjatywę, czym potrafi wprowadzić nieśmiałego adoratora w zakłopotanie. Jej wadą jest to, że nie dostrzega swoich słabych stron i bagatelizuje swoje błędy. Często jest zapatrzona w coś, co w praktyce jej szkodzi. Kobieta Strzelec może się wydawać nieczuła, ponieważ kiedy potencjalny partner jej nie odpowiada i nie wywiera wrażenia, nie będzie bawić się w delikatność tylko brutalnie ,,zbywa'' natręta. Zazwyczaj jest bardzo sprawna fizycznie i ogromnie odważna.

Mężczyzna urodzony w znaku Strzelca

Zawsze walczy w obronie swoich ideałów, jest zapalczywy, impulsywny. Jako przedstawiciel trygonu ognia nie lubi czekać na zaspokojenie swoich pragnień. Preferuje szybkie akcje i lubi spełniać swoje marzenia prawie natychmiast.

Nie akceptuje niejasnych sytuacji, nie robi wielotygodniowych podchodów. Głośno i wyraźnie komunikuje o co mu chodzi. Potrafi zaskoczyć i przerazić swoimi śmiałymi poczynaniami, ale nie można mu odmówić tego, że robi duże wrażenie. Nigdy nie odda swojej przestrzeni i wolności, chyba że kocha na zabój i robi to w imię swojego, nadrzędnego celu. Kiedy mężczyzna Strzelec jest zaangażowany w jakąś sprawę w pełni, nikt nie będzie go w stanie oderwać od realizacji zamierzenia. Zamienia się wtedy w charyzmatycznego lidera, gotowego porwać za sobą tysiące.

Strzelec jako rodzic

To wyrozumiały kompan, z którym podrastająca latorośl spokojnie może znaleźć wspólny język. Brakuje mu co prawda konsekwencji i surowości, aby cokolwiek więcej od swojej pociechy wymagać, ale kiedy drugi rodzic przejmie tę rolę, to Strzelec sprawdzi się jako energia łagodząca. Tata lub mama Strzelec, będzie chętnie zjeżdżał ze swoim dzieckiem na sankach, uczył pływać i nurkować oraz jeździć konno. To aktywny rodzic, który zaproponuje swojemu dziecku rozwój przez zabawę i fizyczne wyzwania. Nie gniewa się kiedy podopieczny przyniesie dwóję z klasówki i pomoże zrobić ściągi na następny sprawdzian. Jest tolerancyjny, wyrozumiały i pozytywnie nastawiony. Często znajduje sobie towarzystwo wśród koleżanek i kolegów swojego dziecka w studenckim wieku, co może się wymknąć spod kontroli i stać się zarzewiem pokoleniowego konfliktu.

>>> Zobacz też:

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Strzelec w związkach

Osoby urodzone w tym znaku bardzo chętnie wchodzą w nowe relacje. Lubią świeże bodźce i dlatego nie wahają się eksperymentować z partnerami pochodzącymi z innych kultur lub wyznających odmienną religię. Strzelce są bardzo tolerancyjne i potrafią się dostosowywać do różnych, pozornie trudnych sytuacji. Dlatego prawie każdy przedstawiciel zodiaku ma u Strzelca swoją szansę i swoje ,,pięć minut''. Strzelec wysłucha nawet konserwatywnego Koziorożca i będzie pocieszał wrażliwego Raka. Jednak kłopoty mogą pojawić się ze strony potencjalnego partnera lub partnerki. Nie każdy z nich będzie tolerował znikanie na długie tygodnie, niechęć do uczestniczenia w domowych obowiązkach i wieczne ,,szukanie wiatru w polu'' które Strzelce uwielbiają.

Pomimo dobrych rokowań na początku relacji, trudno będzie wytrwać w związkach Strzelec-Rak, Strzelec-Ryba czy Strzelec-Byk. Z Pannami będą kłócić się o domowy budżet, ze Skorpionami o swoją przestrzeń i wolność.

Najlepiej Strzelcom z Bliźniętami, z którymi potrafią się zgrać w swoich szaleństwach oraz z Baranami i Lwami, z którymi będą dzielić się po równo aktywnością i pasją. Związek Strzelec-Strzelec to końska dawka adrenaliny i ryzyka, która taką parę może nakręcać przez lata.

>>> Zobacz też:

Astrologia. Najlepsze i najgorsze zodiakalne związki

Kariera zawodowa osób urodzonych w znaku Strzelca

Osoby urodzone w tym znaku świetnie odnajdą się podróżując, zmieniając miejsce pobytu i będąc latami w ,,delegacji'' albo w ,,terenie''. Doskonale uda im się kariera w międzynarodowej korporacji, która będzie ich rzucać to tu, to tam. Praca pełna wyzwań, ciągle zmieniających się zadań, ludzi wokół i presji czasu, to jest to co Strzelce kochają. Prowadzenie podróżniczego bloga, kręcenie ekstremalnych filmów z niebezpiecznych miejsc będzie im odpowiadać. Dobrze odnajdą się również w polityce i mediach. Specjalizacja w stosunkach międzynarodowych oraz łagodzeniu konfliktów na wysokim szczeblu będzie świetnym wyborem. Starsze i bardziej doświadczone Strzelce kierują się w stronę nauk duchowych, pracy z jogą, etnologią czy historią religii.

>>> Zobacz też:

Czy można rzucić na kogoś urok?

Idealne zawody dla osób urodzonych w znaku Strzelca

Polityk, handlowiec, mediatorka, praca w mediach, podróżniczka, bloger, globtroter, nauczyciel pasjonat, dziennikarz, himalaistka, sportowiec, kierowca rajdowy, kierowca zawodowy, tester sprzętu, kaskader, działacz społeczny, misjonarz, religioznawca, filozof, tłumacz, hodowca koni

Astrolog Merkurja

Zobacz film: Jak przyciągnąć do siebie szczęście?

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości