Horoskop numerologiczny - partnerski i opisowy. Co na temat miłości mówią liczby?

Anna Grzywaczewska-Ciuciura: Każda rzecz, każda istota i każda czynność jest pewnym rodzajem wibracji
Symbolika liczb jest intrygującą dziedziną. Od wieków ludzie doszukiwali się znaczenia otaczających ich cyfr. W ten sposób powstał horoskop numerologiczny, który dostarcza nam ciekawych informacji na temat naszych cech charakteru, upodobań, a nieraz nawet przeznaczenia. Może mieć charakter miesięczny, tygodniowy oraz dzienny. Dużą popularnością cieszy się także horoskop partnerski.

Liczby towarzyszą nam na każdym etapie naszego życia. Opisują nasz wiek, wagę, wzrost, ważne dla nas daty i wydarzenia. Stoją za wielkimi wynalazkami i odkryciami. To na nich opiera się współczesny świat. Jak w takim przypadku powstał horoskop numerologiczny? Numerologia zakłada, że każda liczba jest nośnikiem pewnych wibracji, które w dużej mierze wpływają na nasze życie. Już w czasach starożytnych wierzono, że data narodzin posiada wielką moc. Aby poznać jej znaczenie, należy zsumować ze sobą wszystkie poszczególne cyfry. Wynik mieści się w przedziale od 1 do 9, spośród którego każda liczba ma swoje wyjątkowe znaczenie.

Więcej:

Numerologia partnerska – rodzaje horoskopów

Suma stanowiąca wynik dodawania wszystkich liczb przypadających na naszą datę urodzenia tworzy tak zwaną Drogę Życia. Na wielu stronach dotyczących ezoteryki znaleźć można horoskop na nowy rok numerologiczny . Jest on jednym z dziewięciu, składających się na cykl numerologiczny, który jest częścią życia każdego człowieka. Zakłada się, że wszystkie zmiany i ważne wydarzenia tworzą pewnego rodzaju powtarzalny schemat, a to, co dzieje się obecnie, mogło mieć swój początek 9 lat temu. Każdy rok osobisty jest zupełnie inny, największe znaczenie przypisuje się pierwszemu i ostatniemu. Horoskop partnerski numerologiczny może mieć charakter nie tylko roczny , ale także dzienny , tygodniowy i miesięczny . Aby obliczyć, jaka cyfra jest nam dedykowana w wybranym przez nas okresie, do naszej Drogi Życia dodajemy liczbę odpowiadającą konkretnemu dniowi, tygodniowi lub miesiącowi.

Numerologiczny horoskop partnerski powstaje po obliczeniu dedykowanych partnerom cyfr z ich dat urodzin. Kolejnym krokiem jest właściwa interpretacja otrzymanych wyników i skorelowanie ich ze sobą. Aby dokonać poprawnej analizy, nie wystarczy nasza pamięć lub kalkulator, konieczna jest dogłębna wiedza na temat numerologii.

Zobacz także: Koziorożec – jakie tajemnice skrywa znak?

Horoskop a numerologia – co oznaczają poszczególne cyfry?

1. Jedynka – numerologia partnerska przedstawia osoby z cyfrą 1 jako urodzonych przywódców, dynamicznych i pełnych ekspresji. Obdarzeni są dużą charyzmą i szybko podejmują decyzje. To dokonali mówcy, którzy potrafią zainspirować inne osoby do działania. Ich ciemną stroną jest zbyt duże ego i przeświadczenie o nieomylności. Bywają władczy i despotyczni.

2. Dwójka – osoby z cyfrą 2 charakteryzują się ogromnym spokojem i łagodnością. To empatyczni słuchacze, którzy chętnie pomogą nam w wielu trudnych sytuacjach. Niestety często towarzyszy im brak wiary we własne możliwości, duże kompleksy, a czasem zbytnia pobłażliwość wobec innych.

3. Trójka – horoskop numerologiczny opisuje osoby ze znakiem 3 jako niezwykle ekspresyjne, żądne przygód i zmian w swoim życiu. Posiadają wiele zainteresowań, nie lubią nudy i szybko adaptują się do nowych warunków. Wokół siebie zawsze gromadzą spore towarzystwo. Ich wadą jest lekkomyślność i niestałość. Mają też problem ze stabilizacją.

4. Czwórka – osoby ze znakiem 4 są bardzo poważne i zdyscyplinowane. To ludzie pracy, którzy cenią rutynę i porządek. W obejściu są dosyć chłodni. Sumiennie wykonują powierzone im obowiązki, wykazując się dokładnością i pracowitością. Ze względu na powagę często są odbierani negatywnie przez inne osoby.

5. Piątka – numerologia partnerska dla osób, których Droga Życia wynosi 5, przedstawia je jako bardzo inteligentne, o niezwykle chłonnym umyśle i wielu zainteresowaniach. To indywidualiści, którzy nie lubią nudy, ceniący w życiu dreszczyk emocji. Żyją chwilą, na piedestale stawiając wolność. Nieraz charakteryzuje ich pewna nerwowość i gadulstwo.

Zobacz także: Czego pragną kobiety według horoskopu?

6. Szóstka – osoby ze znakiem 6 są bardzo związane z rodziną. Łatwo nawiązują kontakty, są lojalne i uczynne. W życiu potrzebują harmonii, lubią ład i porządek. W związku cenią stabilizację. Marzą o szczęśliwej rodzinie i boją się samotności. Ich ciemną stroną jest lenistwo i wygodnictwo.

7. Siódemka – numerologia partnerska określa osoby ze znakiem 7 jako perfekcjonistów o filozoficznym charakterze i analitycznym umyśle. Nieraz mogą zostać odebrani jako zbyt chłodni i wycofani, w rzeczywistości jednak zależy im na sympatii innych. Lubią eksperymenty. Często trzymają dystans, bywają też zarozumiali.

8. Ósemka – Droga Życia ze znakiem 8 opisuje osoby ambitne i konsekwentne. To urodzeni organizatorzy, uporządkowani i uparci. Za wszelką cenę dążą do realizacji swoich celów. Niestety zdarza się im wpaść w pułapkę i ślepo gonić za pieniędzmi. Numerologia partnerska osób ze znakiem 8 wskazuje na ich wysokie wymagania, którym często towarzyszą kompleksy i niezadowolenie z efektów własnej pracy.

9. Dziewiątka – horoskop numerologiczny dla znaku 9 przedstawia osoby bardzo emocjonalne i uczuciowe. To idealiści, których charakteryzuje altruizm i empatia. Są skłonni do poświęceń i przykładają dużą uwagę do rozwoju duchowego. Niestety łatwo można ich wykorzystać do swoich celów. Bywają też nadopiekuńczy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości