Horoskop

Horoskop na ważny nów Księżyca w znaku Wodnika. To wielkie lunarne święto

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Kobieta i nów Księżyca

W sobotę, 21 stycznia o godzinie 21.53 uściśli się nów Księżyca w znaku Wodnika. Nie jest to taki sobie, zwyczajny nów, ale wielkie lunarne święto. To właśnie dzięki temu układowi na niebie, kilka miliardów ludzi na Dalekim Wschodzie rozpoczyna celebrację Nowego Roku. Sprawdź horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na pierwszy nów Księżyca w 2023 r.

Z wielkim impetem wchodzimy w nową energię, nową jakość. Szeroko otwierają się nowe perspektywy, które przyniesie nam zupełnie inna wibracja roku Wodnego Królika. Żegnamy rok drapieżnego Tygrysa i witamy zwierzątko całkiem przyjazne, miłe, sprytne i pocieszne, jakim jest chiński Królik.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Rok Królika i nów Księżyca w Wodniku - styczeń 2023 r.

Rok Królika, który jest zainaugurowany przez nów Księżyca w Wodniku, będzie rokiem ogromnej prędkości. Czas nam się skurczy jeszcze bardziej. Będziemy musieli szybko reagować i szybko się dostosowywać. Sobota i niedziela będą upływać pod dyktando zmian. Powinniśmy zachować elastyczność i bez oporów otworzyć się na to, aby zaczynać od nowa. Wielu przedstawicieli zodiaku dopiero teraz odczuje i zrozumie, że Nowy Rok 2023 naprawdę już się rozpoczął.

Senne i dość marudne rozpoczęcie naszego kalendarzowego roku, spowodowało, że kilka znaków zodiaku jeszcze do końca nie uświadomiło sobie tego, że mamy już nową datę. W ten weekend to diametralnie się zmieni. Przed nami cały cykl ważnych zmian, wręcz rewolucji w polityce, gospodarce i kulturze. Wiele społeczeństw zapragnie wolności i przestrzeni, nie tylko w kategorii pustych słów, ale prawdziwego doznania.

Pierwszy nów Księżyca w 2023 r.

Czas przejrzeć postanowienia noworoczne. Pierwszego stycznia były one składane w trakcie malejącego Księżyca, zatem z pewnością większość z nich została już zarzucona. W nocy z soboty na niedzielę warto pokusić się o mały trik i wraz z rosnącym po nowiu Księżycem, złożyć je sobie raz jeszcze.

Nów Księżyca w znaku Wodnika da nam zupełnie inną optykę i zrozumiemy, co jest dla nas tak naprawdę ważne, a co lepiej odpuścić. Na nowo ustalimy sobie priorytety i świeżym okiem rzucimy na listę rzeczy do zrobienia. Spisane w nocy na czerwonej kartce marzenia i plany wraz celebrowaniem chińskiego Nowego Roku, będą miały mocne podstawy i dużo większą szansę na realizację.

Mocnym atutem tego nowiu jest również to, że władca znaku Wodnika, czyli Uran kilkanaście godzin po nowiu wychodzi z ruchu wstecznego, w którym znajdował się aż od 24 sierpnia!

Dodatkowo przebywające w znaku Wodnika Wenus i Saturn, utworzą koniunkcję w niedzielne przedpołudnie. Ten układ daje wytrwałość, siłę i determinację w dążeniu do celu.

Te wszystkie mocne wpływy znajdujące swoje ujście w fazie Wodnika mówią wyraźnie o tym, że najwyższa pora, aby pójść nową ścieżką i porzucić stare przyzwyczajenia. Już czas podążyć za białym królikiem.

Nów Księżyca i chiński Nowy Rok - celebracja i afirmacja

Wraz z wybuchającymi setkami tysięcy fajerwerków, wiwatami i czerwonymi lampionami zapalonymi w Państwie Środka, możemy celebrować Nowy Początek.

W nocy z soboty na niedzielę warto zapalić czerwoną świeczkę (to kolor święta i radości w Chinach), przygotować sobie czerwoną kartkę papieru i już po nowiu, o godzinie 22.00 spisać marzenia, plany i cele, które mamy do osiągnięcia w roku Wodnego Królika. Kartkę schować pod materac, na którym śpimy, a następnie w nagrodę spałaszować figurkę króliczka lub zajączka z czekolady.

W ciągu najbliższych miesięcy figurki królików i zajączków w różnych konfiguracjach, najlepiej wykonane ze srebra, będą mocnym talizmanem na szczęście, który zawsze warto mieć przy sobie. Nie wykluczając niezawodnej i znanej również w naszej kulturze króliczej łapki, która ma za zadanie odganiać pecha.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Nów Księżyca w styczniu 2023 r. - wskazówki i horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Odżyjesz, poczujesz się wolny, swobodny. Zaczniesz robić to, co lubisz i z kim lubisz. Odkryjesz nową pasję, nowe hobby.

Horoskop dzienny - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Nie traktuj tego, co nowe i nieznane jako swojego wroga. To, że zmieniają się wokół ciebie konfiguracje i rodzinno-partnerskie układy to może być twoja wielka szansa, ale w późniejszym terminie.

Horoskop dzienny - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Nareszcie złośliwcy i osoby, które się na ciebie uwzięły, muszą odpuścić. Złe energie, które się do ciebie ostatnio przyklejały, odpadną samoistnie, poczujesz się oczyszczony na wielu poziomach.

Horoskop dzienny - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Przez chwilę będzie nieprzyjemnie, ale nie uciekaj od tego doznania. Poboli, poboli i przestanie, a ulga na dłuższą metę jest warta tej ceny.

Horoskop dzienny - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Jesteś podekscytowany i słusznie. Czujesz całym sobą, że idzie nowe. Otwórz w nocy na chwilę drzwi i okna, aby zaprosić świeżą energię do swojego życia.

Horoskop dzienny - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Chociaż masz pokusę zaszyć się gdzieś samotnie, nie popełniaj tego błędu. Towarzystwo życzliwych osób podziała na ciebie terapeutycznie. Przyjmij poradę i pociechę od innych, to żaden wstyd.

Horoskop dzienny - Waga

Waga (23 września - 22 października)

Zrozumiesz, że telepatia, przeznaczenie i tajemne siły duchowe naprawdę istnieją. Wokół ciebie zaroi się od ważnych znaków i sygnałów, że przed tobą ważny, karmiczny punkt… cytując klasyka, podążaj za białym królikiem.

Horoskop dzienny - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Nie wszystko jesteś w stanie opanować i skontrolować. Los zagra ci na nosie, pokazując swoją nieprzewidywalność w pełnej krasie… przyjmij to z pokorą, nic takiego przecież się nie stanie.

Horoskop dzienny - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Czeka nowe środowisko i towarzystwo. Ktoś skieruje do ciebie swoje uczucia i sympatię. Nawet jeśli jesteś w związku, przyjrzyj się temu i okaż komuś szacunek.

Horoskop dzienny - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Spontaniczność to twoja najsłabsza cecha… Nie umiesz zdać się na przypadek i zaufać okolicznościom, a to właśnie jest teraz konieczne. Zobaczysz, że warto.

Horoskop dzienny - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

W twoim znaku zodiaku działają teraz ogromne siły. Możesz czuć przez skórę, że transformujesz się cały, od góry do dołu. Ponieważ w starej skorupie nie było ci wygodnie, te reformy witasz z ulgą i radością.

Horoskop dzienny - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Potraktuj poważnie swoje serce i swoje uczucia. Nie lekceważ swoich pragnień, tylko dlatego, że ktoś ich nie aprobuje, nie możesz żyć wiecznie pod dyktando otoczenia.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Max/Getty Images

Pozostałe wiadomości