Bliźnięta - jakie tajemnice kryją przed nami znaki zodiaku?

Horoskop

Aktualizacja:
Dzhulbee/Getty Images (1)

Pełne witalności, energiczne i towarzyskie – właśnie takie są osoby urodzone między 21 maja a 20 czerwca. Bliźnięta to znak zodiaku należący do grupy najbardziej ekstrawertycznych. Charakteryzuje się nieposkromioną ciekawością świata i szybką adaptacją do nowych warunków.

Ich żywiołem jest powietrze, a planetą Merkury, którego moc i oddziaływanie przekłada się na otwartość umysłu i energiczność. Znak zodiaku wpływa na jakość zawieranych relacji, w tym przypadku bliźnięta niestety nie nawiązują długotrwałych przyjaźni. Wynika to z ich podejścia do życia i nieraz uciążliwego charakteru. Należą bowiem do osób niezwykle gadatliwych i skupiających na sobie uwagę. Jakie cechy jeszcze ich opisują?

Zobacz też: Znak zodiaku Rak – jakie są jego cechy i co go wyróżnia? Charakterystyka Raka >>>

Bliźnięta – charakterystyka osobowości

Rzeczą, której nie potrafią znieść osoby spod tego znaku jest rutyna. Bliźnięta potrzebują stałych bodźców, ruchu i zmian w swoim życiu. Uosobieniem takiego człowieka jest podróżnik, otwarty na innych ludzi, ciekawy ich opowieści, z drugiej strony - żądny przygód i nie potrafiący zadomowić się w żadnym miejscu na dłużej. Jeśli rutyna trwa zbyt długo, zaczynają odczuwać niepokój i rozdrażnienie. Wartościami, którą cenią najbardziej są wolność, brak zobowiązań i niezależność. Tego typu osoby posiadają wiele różnych pasji i zainteresowań, z których jednak szybko rezygnują na rzecz nowego hobby. W kontaktach z innymi ludźmi charakteryzuje je ciekawość i zaangażowanie. Z drugiej strony bliźnięta to zodiak , który bardzo często może zostać uznany za zbyt wścibski i nachalny. Spokojnego i stonowanego rozmówcę z pewnością dosyć szybko znudzi przydługawy monolog, nawet jeśli dotyczy on ciekawych kwestii.

Znak ten charakteryzuje się sporą inteligencją i szybkim podejmowaniem decyzji. Niestety niejednokrotnie okaże się, że były one chybione, co wynika z nieprzemyślenia sytuacji. Bliźnięta dosyć powierzchownie oceniają ludzi. Nie wgłębiają się w ich intencje, biorąc pod uwagę jedynie ich zachowanie wobec nich samych. Dla osób równie spragnionych wrażeń będą wspaniałymi kompanami, na których pomoc zawsze będzie można liczyć. Spontaniczne wyjazdy czy eksperymentowanie z orientalną kuchnią – osoby spod tego znaku będą pierwszymi ochotnikami do takich działań.

Bliźnięta – miłość a znak zodiaku

Ze względu na potrzebę licznych i stałych kontaktów międzyludzkich, bliźnięta stale poszukują bratniej duszy i osoby, która uszanuje ich szczególne podejście do życia. Uwielbiają flirtować i często dają ponieść się namiętności. W związku potrzebują prawdziwej więzi emocjonalnej i długich rozmów. Jeśli partner nie daje im tego, czego potrzebują, odchodzą. Z tego względu na swoim koncie mają liczne romanse, które są pewnego rodzaju przystankami przed znalezieniem tej jedynej, bratniej duszy. To doskonali kochankowie, którzy z zaangażowaniem dbają o przyjemność drugiej strony. Świetnym połączeniem będzie wodnik i bliźnięta , ze względu na podobne podejście do życia, umiłowanie swobody i ciekawość świata. Dobrym partnerem będzie także baran . Łączy ich wzajemna fascynacja, konieczne jest jednak wypracowanie umiejętności chodzenia na kompromisy. Zastanówmy się nad połączeniem bliźnięta i skorpion , gdyż pomimo wspólnej chęci przygód i zabawy, różnią się wyznawanymi zasadami i po pewnym czasie będą wzajemnie się irytować. Koziorożec również może okazać się nieodpowiednim partnerem. Wynika to z jego podejścia do związków i słabej emocjonalności.

Aby zwrócić na siebie uwagę osób spod znaku bliźniąt , należy zaimponować im inteligencją i nawiązać z nimi interesującą rozmowę. Jeśli posiadasz szczegółową wiedzę w danej dziedzinie, możesz liczyć na spore zainteresowanie. Bliźnięta cenią sobie uczciwość i lojalność. Utrata ich zaufania jest raczej nie do odzyskania.

Zobacz też:

Miłośnicy piękna i koneserzy luksusu. Jakie są osoby spod znaku Byka?

Kwestie zawodowe i zdrowotne

Ze względu na niechętne podejście do rutyny, osoby spod tego znaku najlepiej sprawdzą się w zawodach związanych z licznymi podróżami i szybkimi zmianami akcji. Charakteryzuje je wielozadaniowość, jednakże część z obowiązków nigdy nie zostaje dokończona. Ten zodiak z dużą odwagą i otwartością podchodzi do nowych zadań. Bliźnięta powinny zajmować stanowiska kierownicze lub inne samodzielne. Tylko wtedy będą mogły działać w zgodzie ze swoim charakterem. Idealne zawody dla nich, to między innymi dziennikarz czy przedstawiciel handlowy. Najważniejsze, aby praca obfitowała w kontakty z ludźmi.

Pod względem zdrowotnym bliźnięta zazwyczaj są w doskonałej formie. Wynika to z ich ciągłego ruchu, co przyczynia się do szybkiego spalania dodatkowych kalorii. Powinny jednak zwrócić szczególna uwagę na stres, na który są mocno narażone ze względu na swoją nerwowość i wrażliwość. Warto zaznaczyć, że osoby spod tego znaku zodiaku posiadają większą skłonność do używek, mających z założenia uspokoić zszargane nerwy.

Zobacz też:

Astrolog o magicznej mocy kwiatów. Który z nich przyciąga miłość?

Zobacz wideo: "Najgorsze cechy znaków Zodiaku"

Autor: Adrian Adamczyk