Gwiazdy

Szymon Hołownia boi się o życie żony, która może zostać wysłana na wojnę. "Otrzymuje rozkaz i leci"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Wprost.pl
Szymon Hołownia

Żona Szymona Hołowni, Urszula Brzezińska-Hołownia jest kapitanem w Siłach Powietrznych RP. Dziennikarz obawia się, że ukochana może w każdej chwili zostać powołana do obrony kraju. - Podziwiam ją - przyznał w najnowszym wywiadzie.

Urszula Brzezińska-Hołownia - kim jest żona Szymona Hołowni?

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska poznali się w 2014 roku. Dwa lata później przypieczętowali związek przysięgą małżeńską, a następnie doczekali się narodzin dwóch córek: Marii oraz Elżbiety. Młodsza pociecha pary przyszła na świat w połowie stycznia tego roku. Szczęście świeżo upieczonych rodziców przerwała wojna, która choć toczy się poza granicami kraju, ma ogromny wpływ na codzienność Polaków.

Dla byłego prezentera, a obecnie prezesa jednej z partii politycznych, ewentualne działania militarne, którymi może zostać objęte Wojsko Polskie, są źródłem poważnych zmartwień. Żona Hołowni jest bowiem zawodową żołnierką, a dokładniej pilotem myśliwca MIG-29. Jak twierdzi dziennikarz, ukochana w każdej chwili może otrzymać rozkaz, by służyć w armii.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla UkrainyDaniel Olbrychski
wideo 2/5

- Jasne, że nie chcę, by żona poszła na wojnę, ale nie mogę tego nie zakładać. Gdy ją poznałem, wiedziałem przecież, że jest żołnierzem. Ula jest kapitanem sił powietrznych, dowódcą klucza, ma ludzi pod sobą, ale i nad sobą, otrzymuje rozkaz i leci - mówił w najnowszym wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

Szymon Hołownia boi się o życie żony

Szymon Hołownia nie ukrywa, że odwaga wszystkich żołnierzy, którzy ryzykują zdrowie i życie dla obrony kraju, w tym jego ukochanej jest godna podziwu.

- Boję się o moją żonę. Podziwiam ją, jak i wszystkie jej koleżanki i kolegów, bo oni codziennie, nie w przenośni, nie zza mikrofonu czy zza biurka, ale w polu, kładą na szali dla Polski swoje jedyne życie - zaznaczył dziennikarz i lider partii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości