Gwiazdy

Anna Cieślak i Maciej Stuhr zdradzają, co wydarzy się w drugim sezonie serialu "Szadź". "Walczą o swoje dzieci"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Drugi sezon przebojowego serialu "Szadź" będziemy mogli oglądać już od 11 maja. Głównych bohaterów ponownie grają Maciej Stuhr i Anna Cieślak, którzy w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, czego możemy się spodziewać w kolejnych siedmiu odcinkach serii. Dużej dawki napięcia nie zabraknie od początku do końca.

Pierwszy sezon serialu "Szadź" miał premierę rok temu w Playerze. Wzbudził ogromne zainteresowanie widzów i jest nominowany do Orłów. Otrzymał nagrodę na World Media Festival w Hamburgu w kategorii Entertainment: Continuing Series & Serial Programmes, czyli Rozrywka: Kontynuowane serie i seriale.

O czym jest serial "Szadź"?

Maciej Stuhr wciela się w postać Piotra Wolnickiego, który w pierwszym sezonie zabijał z zimną krwią młode, religijne dziewczyny, będąc jednocześnie przykładnym mężem i ojcem oraz wykładowcą akademickim. W ostatnim odcinku zostaje schwytany przez komisarz Polkowską i oczekuje w areszcie na wyrok. Jakie będą jego dalsze losy? Podejrzany nie przyznaje się do winy, ale czy zdoła uniknąć kary? Jakich wyborów dokona jego żona Monika, grana przez Annę Cieślak? Szczegóły zdradzają aktorzy, którzy grają główne role.

Serial "Szadź" Anna Cieślak i Maciej Stuhr o nowym sezonie

W jaki sposób aktorom udaje się utrzymać widzów w napięciu?

– Istotne jest to, że gramy parę po raz trzeci – mówi w Dzień Dobry TVN Anna Cieślak i przypomina, że z Maciejem Stuhrem byli już partnerami w "Glinie" i w "Ślubach panieńskich". (...) – Mamy już małżeński staż – dodaje.

– Organy ścigania dybią na głównego bohatera. Nie zdradzę chyba tajemnicy, bo już to we fragmentach widać, ale udaje się Piotra Wolnickiego złapać i on staje się po pierwsze oskarżony o to wszystko, co oglądaliśmy w pierwszym sezonie, a po drugie staje się trochę taką gwiazdą popkultury, bo wychodzi z cienia i nagle cała Polska wie, że to ten facet jest oskarżony o te wszystkie rzeczy – opowiada Maciej Stuhr. – Jego dalsza zbrodnicza działalność jest trochę utrudniona, co nie przeszkadza mu snuć różne krwiożercze plany. A po drugie jego ego rośnie, bo oczy wszystkich skupione są na nim.

Anna Cieślak zapytana przez Andrzeja Sołtysika o swoją bohaterkę odpowiada, że ludzie, którzy wiążą się z psychopatami, mają niezwykle niskie poczucie własnej wartości. – Najważniejsza wypowiedź z pierwszego sezonu, to jest zdanie mojego męża, który mówi do mnie: "Jesteś słaba, przesypiasz swoje życie". Ale..., bo jest jedno ale, nie w momencie, gdy stają się odpowiedzialni i walczą o swoje dzieci – zaznacza aktorka. – Jestem chyba jedyną kobietą, której postać Maćka nie może dotknąć z tego względu.

Widzowie bardzo polubili dzieci głównych bohaterów, dlatego ten wątek zostanie rozbudowany. A jakie będą losy ich ojca? – Pytania, które widz sobie zadaje, są innej natury. Dlaczego on to robi, czy mu się uda popełnić kolejne bezeceństwa – uważa Maciej Stuhr. - Mogę chyba zdradzić, że Piotr Wolnicki tak łatwo nie zrezygnuje ze swoich morderczych zamiarów. Tylko teraz o wiele trudniej będzie mu je przeprowadzić. Emocji nie zabraknie – zapewnia nasz gość.

Nowe bohaterki w serialu "Szadź"

- W życiu Piotra rzadko pojawiają się kobiety, których on nie chce zabić - mówi aktor. W tym sezonie owymi bohaterkami będą Lila i Ewelina.

– Kluczową postacią jest Lila, która pojawia się w życiu Piotra jeszcze w momencie, kiedy on jest w tarapatach i za kratami. Razem z nią odkrywamy kolejny wątek niełatwego dzieciństwa Piotra Wolnickiego, (...) gorące uczucia, które bohaterowie kiedyś do siebie czuli – zdradza Maciej Stuhr. Czy po latach poczują je ponownie?

"Szadź 2" - gdzie oglądać?

Premiera serialu "Szadź 2" już we wtorek, 11 maja 2021 roku na platformie Player.pl. Tam też dostępne są wszystkie odcinki 1. serii

Zobacz także:

Bohaterowie 2. sezonu serialu "Szadź". Sprawdź, kto dołączył do obsady hitu z Maciejem Stuhrem w roli głównej

Maciej Stuhr o podobieństwie do ojca i wymarzonej roli seryjnego mordercy. "Przygotowywałem się do niej 30 lat"

Najwspanialsze kreacje gwiazd stworzone przez polskich projektantów. Odwiedź wyjątkową wystawę w Lublinie

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości