Gwiazdy

Scena DDTVN: Bartek Królik i jego "Raj"

Gwiazdy

Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Bartek Królik. Muzyk zaprezentował singiel zatytułowany "Raj", będący zapowiedzią jego solowego albumu.

Bartek Królik to wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Muzyka była z nim od kiedy pamięta.

Najwcześniejszym wspomnieniem jest moment, kiedy przechadzając się po krakowskim rynku z mamą pouczałem lokalnych grajków, co do tego jak mają grać. Wtedy już się we mnie rodziła moja producencka nutka.

- powiedział artysta.

Jest trzykrotnym laureatem muzycznej nagrody Fryderyk, a także dwukrotnym laureatem MTV European Music Award w kategorii "Najlepszy Polski Wykonawca".

>>> Zobacz także:

Współzałożyciel i członek grupy Sistars w latach 2001-2012. Współtworzy z Markiem Piotrowskim zespół o nazwie Spoken Love oraz duet producencki o nazwie Plan B. Od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan, a od 2008 roku występuje w zespole Agnieszki Chylińskiej.

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bracia, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Tede, Marina Łuczenko i Ania Szarmach.

Koncertował na większości polskich festiwali muzycznych, takich jak: Pol’and’ Rock Festival, Open’er Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Sopot oraz na drugim co do wielkości festiwalu jazzowym na świecie – Montreux Jazz Festival w Szwajcarii.

Solowa płyta Bartka Królika

Po 20 latach bytności na rynku muzycznym Bartek Królik postanowi wydać pierwszy solowy album w karierze. Płyta zatytułowana "Pan od muzyki" wyjdzie wiosną przyszłego roku i będzie łączyć w sobie takie gatunki jak: r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. Zapowiedzią krążka jest singiel "Raj".

Bartek Królik - "Raj" (tekst piosenki)

Żyję w mieście

W którym szybko płynie czas

piękne miejsce

ocalone pośród gwiazd

Oddycha ciężko spalinami drogich aut

Za rogiem przeszłość przypomina

Dawny blask

A ludzie płyną z prądem oślepieni rytmem dnia

Składając ręce zaklinamy słońca blask

A może kiedyś

Kiedyś dobrze będzie? tak!

Otwórzmy serce nie potrzeba więcej!

Raj tu raj tam

raj tu niech będzie nam

Raj tu raj tam - na ziemi

będzie dany nam

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości