Gwiazdy

Ralph Kaminski zdradza, jak wiele zawdzięcza mamie i babci. "Miałem ogromne szczęście"

Gwiazdy


Ralph Kaminski to artysta, który nie wstydzi się mówić o miłości do najważniejszych kobiet swojego życia. Podkreśla jak ważną rolę w jego karierze odegrała mama Dorota Kamińska-Kowalik oraz, jak bardzo kibicuje mu babcia, Krystyna Skórska. Obie najwierniejsze fanki artysty były wraz z nim gośćmi Dzień Dobry TVN.

Ralph Kaminski pochodzi z Jasła, tak jak Michał Szpak, który jest jego kuzynem, i Roksana Węgiel. W 2012 roku wystąpił w talent show TVN "X-Factor". Artysta ukończył studia wokalne. Wydał dwie płyty: "Morze" i "Młodość". Ostatnio nagrał piosenkę "Przypływy" razem z Natalią Szroeder.

Ale wokalista zachwyca nie tylko twórczością muzyczną. Ujmuje także osobowością oraz przywiązaniem do rodziny. Wśród swoich tatuaży ma słowa "babcia" i "mama".

Wyglądacie pięknie i jesteście przeurocze w tej telewizji – skomplementował wzruszony wokalista swoją mamę i babcię, gdy zobaczył je na ekranie w studio Dzień Dobry TVN. Nie spodziewał się bowiem, że i one zostaną zaproszone do programu.

Mama i babcie w życiu i karierze Ralpha Kaminskiego

Mama występuje w teledyskach artysty. Ale nie tylko. Pojawiła się także w klipie Miuosha i Kasi Nosowskiej, którego Ralph był reżyserem. Wokalista zaprezentował się tym samym w nowej roli. Natomiast, wiedząc, jak ważna dla Kaminskiego jest jego babcia, publiczność odśpiewała pani Krystynie "100 lat" podczas jednego z koncertów.

Marcin Prokop zainteresował się tym, czy babcia zawsze wspierała Ralpha w jego rozwoju muzycznym, także wtedy, gdy jako mały chłopiec zamiast bawić się samochodzikami brał dezodorant do ręki i śpiewał do niego. – Ja go wspierałam, a później ustawiał sobie publiczność, do której śpiewał. A była to prababcia, ja, dziadziu. Kto tylko był w pobliżu, wszyscy słuchali jego piosenek – wspomina Krystyna Skórska.

To dzięki mamie Ralph Kaminski mógł w pełni rozwinąć skrzydła jako wokalista. Wsparcie to jest najważniejsza rzecz, którą młoda osoba może dostać. (...) Mam taką radę dla wszystkich rodziców: słuchajmy swoich dzieci – nawołuje muzyk. Wyjaśnia, że to, co młodzi ludzie kochają i jak chcą spełniać marzenia, może zadecydować o tym, czy są szczęśliwi. Przestrzega przed narzucaniem innym swoich planów. – Miałem ogromne szczęście, że moja mama potrafiła zauważyć we mnie potencjał kontynuuje. - (...) Bardzo trudno jest być twórcą, robić coś autorskiego bez bez wiary w siebie.

Dorota Kamińska-Kowalik wzięła kredyt, by wspomagać rozwój talentu syna. - Oddałam wszystko, również pomagali mi w tym rodzice. Wiedziałam, że to jest ta droga, że mój syn musi tworzyć. Wiedziałam, że na scenie będzie najszczęśliwszy.

Sukces muzyczny Ralpha Kaminskiego

Gdy Ralph wykorzystał wsparcie, jakie dostał od rodziny i zaczął tworzyć piosenki, jego mama poczuła się spełniona. – Poczułam, ze to wszystko nie poszło na marne. Zresztą nadal się temu przyglądam i wiem, że droga, którą kroczy, to jest to – mówi Dorota Kamińska-Kowalik.

Jak mamie Ralpha podobają się kreacje sceniczne syna inspirowane m.in. wizerunkiem Davida Bowie i zespołu Queen? – Jestem zakochana! – deklaruje z entuzjazmem. Jestem bardzo tolerancyjna, bardzo go rozumiem, mamy podobną wrażliwość. (...) Widziałam, że to, co rob, robi całym sercem i że musi robić to, co kocha, aby był szczęśliwy. A chyba każdemu rodzicowi zależy na szczęściu dziecka – mówi.

Dorota Wellman zauważyła, że podobno Ralph nadal stresuje się występując przed mamą, to jego najważniejszy krytyk. - Możemy dostawać brawa od fanów, ale ja najbardziej cieszę się, kiedy rodzina jest ze mnie dumna - stwierdził wokalista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Joanna Koroniewska pokazała starszą córkę. "Trochę księżniczka, trochę buntowniczka"

Andrzej Piaseczny o podejściu do życia. "Nie wszyscy rozpoznawalni ludzie są wewnętrznie mocni, silni i uśmiechnięci"

Ruszają castingi do 13. edycji "Mam Talent!". Co zrobić, aby dostać się do popularnego talent show?

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości