Gwiazdy

Pierwszy trener Igi Świątek pęka z dumy. "Od razu zauważyłem potężny talent"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Robert Stockinger
Początki Igi Świątek na korcie
Początki Igi Świątek na korcieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Iga Świątek swoje pierwsze kroki w tenisie stawiała na korcie nr 16 w ośrodku sportowym Warszawianka. To właśnie tam szlifowała umiejętności pod czujnym okiem Artura Szostaczki, który był jej pierwszym trenerem. Czy jest jej dumny, że zaszła tak daleko?

Początki Igi Świątek

Iga Świątek jest w szczytowej formie, a na korcie mało kto może jej dorównać. Polska tenisistka jest narodową dumą. Przez wiele lat zawzięcie trenowała, by dziś triumfować na najważniejszych turniejach tenisowych. Trener Artur Szostaczko miał przyjemność szkolić ją na początku kariery. Szybko dostrzegł, że Iga ma potencjał, by zostać pierwszą rakietą świata.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się jej osiągnąć taki cel, który był założony 11-12 lat temu, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy na korcie. Od razu zauważyłem potężny talent i wierzyłem, że akurat to właśnie jej się to uda - powiedział Artur Szostaczko w rozmowie z Robertem Stockingerem.

Iga Świątek - rozwój kariery

Iga miała niecałe 7 lat, kiedy trafiła na kort nr 16 na Warszawiance. - Wszystkie osoby, które są mi bliskie, usłyszały ode mnie, że mamy wielki talent, którego jeszcze nigdy nie widziałem. Zaczęło się u Igi od gry na ścianie. Tam już pokazała straszną determinację. Dzieciom po chwili nudzi się takie granie, a ona mogła przez godzinę grać bez przerwy. Do tego koncentracja, która jest rzadko spotykana u dzieci w tym wieku. Do tego dynamika, ruchliwość, po prostu miała to coś - podkreślił trener.

Artur Szostaczko przyznał, że po latach na nowo dostrzegł w Idze tę samą determinację do walki, jaką miała, będąc małą dziewczynką. - Znowu ma radość z tej gry, jest pewna siebie, świetnie się porusza - powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości