Gwiazdy

"Odwilż". Okrutna zbrodnia i przepiękny Szczecin. Gdzie można obejrzeć serial?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
HBO Max
kadr z serialu "Odwilż"

"Odwilż" dowodzi, że polscy twórcy potrafią stworzyć serial kryminalny najwyższej klasy, który śmiało może konkurować z zagranicznymi produkcjami. "Odwilż" zdobyła uznanie zarówno krytyków filmowych, jak i widzów. O czym opowiada? Gdzie można obejrzeć serial?

"Odwilż" - o czym opowiada serial?

Akcja serialu "Odwilż" rozgrywa się w Szczecinie, na przełomie zimy i wiosny. Pewnego dnia na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Zamordowana była córką Michała Strzeleckiego, prokuratora. Rozwiązania sprawy podejmuje się młoda i bardzo zawzięta policjantka Katarzyna Zawieja.

Seriale

Dzień na planie "Receptury"
Dzień na planie "Receptury"Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W czasie śledztwa szybko wychodzi na jaw, że funkcjonariusze mają do czynienia nie tylko z zabójstwem, ale także z zaginięciem. Znaleziona w wodach Odry kobieta tuż przed śmiercią urodziła dziecko. Niełatwe śledztwo bardzo szybko odbije się na życiu prywatnym młodej policjantki, która samotnie wychowuje kilkuletnią córkę. Kobieta będzie musiała w końcu skonfrontować się z własnymi trudnościami, a także żałobą po śmierci męża. Czy Zawieja zdoła rozwiązać sprawę?

"Odwilż" - obsada

W Katarzynę Zawieję - główną bohaterkę serialu - wciela się Katarzyna Wajda. Na akranie partnerują jej Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz. W produkcji wystąpili również Sebastian Fabijański - gra męża zamordowanej kobiety - oraz Bogusław Linda, aktor wciela się w jej ojca. Dodatkowo w osadzie znaleźli się Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska, Marcelina Stępkowska.

Serial "Odwilż" wyreżyserował Xawery Żuławski. Scenariusz napisali Marta i Piotr Szymanek.

"Odwilż". Gdzie można oglądać?

Premiera serialu "Odwilż" odbyła się 1 kwietnia 2022 roku. Produkcja składa się z sześciu odcinków. Wszystkie epizody dostępne są na platformie HBO Max.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: HBO Max

Źródło zdjęcia głównego: pressroom.hbo.pl

Pozostałe wiadomości