Gwiazdy

Od przyjaźni do miłości. Joanna "Ruda" Lazer: "Mój mąż na początku w ogóle mi się nie podobał"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Od przyjaźni do miłości tylko jeden krok?

Dwie trzecie związków zaczyna się od przyjaźni – tak wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Social Psychological and Personality Science". Doskonale o tym wiedzą Joanna i Łukasz Lazerowie, którzy na własnej skórze przekonali się o tym, że granica pomiędzy przyjaźnią a miłością jest bardzo cienka. Ale czy wyjście z koleżeńskiej strefy to przepis na udaną relację? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzył się Piotr Mosak, psycholog. 

Joanna i Łukasz Lazerowie - historia miłosna muzyków

Joanna i Łukasz Lazerowie poznali się w pracy, a następnie zaczęli się przyjaźnić. Stan ten nie trwał zbyt długo, bo zakochali się w sobie. – Nikt nie planował żadnego związku, a jakieś naturalne moce się w nas urodziły. Mój mąż na początku w ogóle mi się nie podobał i on doskonale o tym wie. Szczerze mówiąc gdzieś to uczucie przyszło w trakcie naszej relacji. Przede wszystkim imponował mi jako muzyk, gitarzysta, artysta i rozkochał mnie w tym sobie. Jak to mówią "Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą" - przyznała "Ruda" w Dzień Dobry TVN.

- Pierwszy raz zobaczyłem "Rudą" na scenie. Była wtedy blondynką i występowała ze swoim zespołem, a ja ze swoim. Poszukiwałem wtedy, jako producent, wokalistek, wokalistów do różnych projektów muzycznych i ostatecznie znalazłem. Po pół roku, jak się wtedy zobaczyliśmy, podjęliśmy współpracę, a po kolejnym roku od rozmów na temat muzyki, życia - pykło – dopowiedział Łukasz, mąż Joanny Lazer.

Czy związki zaczynające się od przyjaźni są trwalsze?

- By związek był dobry i szczęśliwy powinna być przyjaźń. Wtedy jesteśmy w: relacji emocjonalnej miłości, zauroczeniu, oczekiwaniach. Kiedy pojawiają się kłopoty, to trudno nam wytrzymać, kuśtykamy się, denerwujemy, jesteśmy nieszczęśliwi. Natomiast gdy wiemy, że po drugiej stronie jest nasz przyjaciel, to jesteśmy w stanie go zaakceptować i wtedy przetrwamy te silne emocje. Ta przyjaźń tak naprawdę wzmacnia związek - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Piotr Mosak.

Terapeuta par zaznaczył jednak, że nie jest łatwo przerodzić przyjaźń w miłość. – Czasami nie przejdziemy przez to. Ludzie boją się zaryzykować. Zdarza się też tak, że ludzie nie widzą, że pomiędzy nimi jest uczucie. (…) Trzeba to sprawdzić, to nie polega na pójściu razem do łóżka, tylko na tym, że poszerzamy ten krąg zainteresowań i wspólnego życia - dodał.

Jak stworzyć szczęśliwy związek? Czy przyjaźń damsko-męska istnieje? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości