Serial "Reżim" z Kate Winslet to śmiech przez łzy? "Rządzący nie mają pojęcia o życiu poddanych"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Serial “Reżim” z Kate Winslet to śmiech przez łzy
Serial “Reżim” z Kate Winslet to śmiech przez łzy
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
"Reżim" to najnowszy serial HBO. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym, autorytarnym państwie, którym rządzi kanclerz Elena Vernham. Grana mistrzowsko przez Kate Winslet bohaterka boi się utraty władzy i stopniowo popada w paranoję, wszędzie widząc wrogów. Jaką rolę w serialu odegra Andrea Riseborough? Czemu zdecydowała się wziąć udział w tej produkcji? O tym aktorka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

"Reżim" z Kate Winslet

Menadżerką pałacu i prawą ręką granej przez Kate Winslet Eleny w nowym serialu HBO "Reżim" jest niepozorna Agnes. W tę rolę wcieliła się Andrea Riseborough nominowana do Oscara aktorka, znana z takich filmów jak Birdman czy Dla Leslie. W rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN Anną Tatarską, Andrea opowiedziała widzom, co jej zdaniem jest największym przesłaniem tego serialu.

- Dla mnie ciekawe jest, że ten serial dziś jest równie adekwatny, co w dowolnym momencie historii. Okazuje on tematy, z którymi nieustannie się zmagamy, a dzięki temu pozwala nam spuścić trochę pary. Bohaterowie naszego serialu są w sytuacji bez wyjścia. Zdarza im się wiele momentów całkowitej histerii, które są niesamowicie śmieszne - tłumaczyła.

Czym zaskoczy nas nowy serial HBO?

Jak tłumaczyła aktorka, dzięki głównej postaci w serialu możemy zobaczyć, "jak poważne konsekwencje absurdalnych działań władzy ponoszą ludzie żyjący poza polityczną bańką".

- Rządzący nie mają pojęcia o codziennym życiu swoich poddanych. Trudno jest patrzeć na Agnes, jak codziennie poświęca to, w co wierzy, ale zabawnie jest oglądać jej irytacje tym szaleństwem wokół. To coś, z czym można się utożsamić. Myślę, że wszyscy czujemy się podobnie, kiedy myślimy o polityce - dodała Andrea.

Dlaczego artystka zdecydowała się na rolę w "Reżimie?" - Kiedy zaczynałam rozmowę o serialu, wiedziałam, że reżyserować będzie go Stephen Frears, główną rolę zagra Kate Winslet i że pracujemy na cudownym scenariuszu Willa Tracy. Miałam wiele powodów, by się zgodzić. To była wspaniała okazja stworzyć coś kreatywnego, intelektualnie pobudzającego, satyrycznego i bardzo zabawnego, ale, jak sądzę, również bardzo poruszającego - podsumowała w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości