Gwiazdy

Nikodem Rozbicki powraca w serialu "Chyłka" i rapowym słuchowisku. "To opowieść o ludziach w dobie pandemii"

Gwiazdy

Kiedy cztery lata temu Nikodem Rozbicki gościł w Dzień Dobry TVN, mówiono o nim: "młody, zdolny, o nim będzie głośno". Od tamtej pory u aktora sporo się zmieniło. Po przerwie spowodowanej studiami wraca z dużą rolą w "Chyłce". Jest też autorem rapowego słuchowiska "Radio Inżynierska", w którym wystąpiło wiele gwiazd, m.in. Julia Wieniawa. Jak pracuje się z bliską osobą? O tym aktor opowiadał w rozmowie z Basią Pasek.

Nikodem Rozbicki powraca na ekrany

Aktor przyznaje, że przez 4 ostanie lata wiele się zmieniło. Czy ma poczucie, że teraz jest czas wybuchu jego kariery?

- Podjąłem edukację w Akademii Teatralnej, właśnie jestem na roku dyplomowym, więc zniknąłem na 2 lata i teraz powracam w różnych formach - mówi aktor.

Rok 2020, mimo że pandemiczny, dziwny i niekonwencjonalny, okazał się dla niego bardzo pracowity. M.in. zagrał dużą rolę w serialu "Chyłka".

- To będzie główna sprawa Chyłki, jest wiele zakamarków, które będziemy odkrywać z każdym kolejnym odcinkiem. Na pewno jest to postać wielowymiarowa - zapewnia Nikodem Rozbicki w rozmowie z Basią Pasek.

Nikodem Rozbicki i jego praski świat

Aktor oprowadził nas z kamerą po warszawskiej Pradze. Ta dzielnica przewija się przez całe jego życie. Przy ulicy 11 Listopada grał najwięcej koncertów, gdy miał zespół "Whocares?".

- Muzyka jest moją wielką pasją. Wciąż gram na gitarze - podkreśla Nikodem.

Praga łączy się też z jego najnowszym projektem, czyli słuchowiskiem - serialem pt. "Radio Inżynierska". Powstał on podczas pierwszego lockdownu.

- Jest to opowieść o ludziach w dobie pandemii , którzy żyją w tych małych okienkach, są oddzieleni ścianami, ale jest coś, co ich może połączyć. W tym przypadku jest to rozgłośnia radiowa - opowiada aktor.

"Radio Inżynierska" - słuchowisko Nikodema Rozbickiego

Pandemia stała się dla autorów kontekstem zdarzeń, w ramach których autorzy mówią też o innych sprawach.

- Odwołujemy się mocno do wydarzeń społecznych, do sytuacji w kraju i na świecie. W każdym kolejnym odcinku forma nam się rozszerza i otwiera - zaznacza nasz rozmówca.

Do współpracy zaprosił takie gwiazdy jak Cezary Pazura, Andrzej Chyra czy Ewa Skibińska.

- Była to dla nich nowa forma, jak zresztą dla większości (...) Rzeczywiście, jest to słuchowisko romansujące z koncepcyjnym rap-albumem - przyznaje Nikodem Rozbicki.

Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa

W jednym z odcinków serialu wystąpiła rapująca Julia Wieniawa.

- Zrobiła opowieść super sąsiadki, która się wprowadziła do naszej kamienicy. Sporo siebie włożyła w to, zrobiła piękny refren, bardzo fajnie zarapowała - ocenił aktor.

Jakiś czas temu para była razem na Zanzibarze. Jak się pracuje z bliską osobą?

- Świetnie się pracuje, bo jest to współpraca, gdzie jest wspólna energia. Może jeszcze usłyszymy tę sąsiadkę w 5. odcinku, kto wie - nie wyklucza Nikodem Rozbicki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa spełniają marzenia dzieci: "Możemy pójść razem na kolację, zrobić coś dobrego"

Hanna Stankówna nie żyje. Przez 10 lat grała w serialu "Na Wspólnej"

Cezary Pazura i jego nowa twarz. "Operacja się udała. Teraz jestem ładny"

Autor: Luiza Bebłot

Reporter: Barbara Pasek

Pozostałe wiadomości